Announcement

Collapse
No announcement yet.

magic - plan prehrane za mršavljenje. Cilj mi je izgubiti 5-6 kg

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • magic - plan prehrane za mršavljenje. Cilj mi je izgubiti 5-6 kg

    Čitam zadnja dva mjeseca sve moguće članke,forume i sl. pa sam krenula sastaviti neki plan prehrane...cilj mi je izgubiti 5-6kg nisam sigurna u točne brojeve kcal, ali otprilike taj broj? koliko je uredu ovo sve?
    1.DAN – 1250kcal
    Doručak: 08:00h 50g zobenih ( 175kcal)
    2 kuhana jaja( 100g) (160kcal)
    Sok od limuna i grejpa (100kcal)

    Užina: 12:00h Jedna banana ili dva kivija ili dvije naranče ili jedna jabuka. (100-120kcal)

    Ručak: 14:00 1tanjur juhe (50kcal)
    100g piletine (120kcal)
    125g pire (160kcal)
    Salata (20-30kcal)
    Užina:17:00 isto kao i prva. (100-120kcal)

    Večera: 20:00 Bilo koje kuhano povrće osim krompira.
    Posni sir.50g(40kcal)
    Piletina.50g (60kcal)
    Badem. 30g (165kcal)

    2.DAN -1300kcal

    Doručak: 08:00 Kajgana od 3 jaja (300kcal)
    1 kriška kruha (70kcal)
    Sok od limuna i grejpa (100kcal)

    Užina: 12:00 Jedna banana ili dva kivija ili dvije naranče ili jedna jabuka. (100-120kcal)

    Ručak: 14:00 tanjur juhe (50kcal)
    50g riže (180kcal)
    100g piletine (120kcal)
    Salata(20-30kcal)

    Užina:17:00 isto kao i prva. (100-120kcal)

    Večera: 20:00 Bilo koje kuhano povrće osim krompira.
    Posni sir.50g(40kcal)
    Piletina.50g (60kcal)
    Badem. 30g (165kcal)

  • #2
    Re: mršaanjeee

    Prehrana ti je okej, sta se tice kalorijskog unosa i tocnosti podataka nece niko vamo racunat umisto tebe, imas myfitness pal i upisi sta te zanima. Sta se tice cistog mrsavljenja, kreni s ovim menijem ako ti pase i vodi evidenciju nakon odredenog vremenskog perioda vidit ces jel stagniras s kilazom il mrsavis, ili se mozda cak i debljas, ne znam kakve su ti aktivnosti i koliko ti kcal triba dnevno, sama upoznaj svoje tilo. Nema velike filozofije, ako ostanes na istoj kilazi, ostani na istom meniju samo smanji unos (primjerice sa 100g rize na 70g i sl), odnosno udi u kalorijski deficit i to je to. Ako si vec s ovim menijem u velikom deficitu, kad pozelis prestat mrsavit, samo povecaj unos kalorija na isti nacin i imas kontraefekt. Sritno.

    Comment


    • #3
      Re: mršaanjeee

      Originally posted by magic View Post
      Čitam zadnja dva mjeseca sve moguće članke,forume i sl. pa sam krenula sastaviti neki plan prehrane...cilj mi je izgubiti 5-6kg nisam sigurna u točne brojeve kcal, ali otprilike taj broj? koliko je uredu ovo sve?
      1.DAN – 1250kcal
      Doručak: 08:00h 50g zobenih ( 175kcal)
      2 kuhana jaja( 100g) (160kcal)
      Sok od limuna i grejpa (100kcal)

      Užina: 12:00h Jedna banana ili dva kivija ili dvije naranče ili jedna jabuka. (100-120kcal)

      Ručak: 14:00 1tanjur juhe (50kcal)
      100g piletine (120kcal)
      125g pire (160kcal)
      Salata (20-30kcal)
      Užina:17:00 isto kao i prva. (100-120kcal)

      Večera: 20:00 Bilo koje kuhano povrće osim krompira.
      Posni sir.50g(40kcal)
      Piletina.50g (60kcal)
      Badem. 30g (165kcal)

      2.DAN -1300kcal

      Doručak: 08:00 Kajgana od 3 jaja (300kcal)
      1 kriška kruha (70kcal)
      Sok od limuna i grejpa (100kcal)

      Užina: 12:00 Jedna banana ili dva kivija ili dvije naranče ili jedna jabuka. (100-120kcal)

      Ručak: 14:00 tanjur juhe (50kcal)
      50g riže (180kcal)
      100g piletine (120kcal)
      Salata(20-30kcal)

      Užina:17:00 isto kao i prva. (100-120kcal)

      Večera: 20:00 Bilo koje kuhano povrće osim krompira.
      Posni sir.50g(40kcal)
      Piletina.50g (60kcal)
      Badem. 30g (165kcal)
      Zašto nisi izračunala macrose..znači koliko ukupno proteina, masti i ugljikohidrata uneseš u svakom danu..ovako na prvu, u prvom danu vidim samo cca 50 gr proteina, što je premalo..P ti trebaju biti 1,5-2 gr/kg, M 0,8-1 gr/kg i ostalo popuniš UH..

      Što se tiče samih kalorija, mislim da ti je to premalo ako si tek krenula sa mršavljenjem..TDEE ti je cca 2200 kcal (ako vježbaš 3-5x tjedno)..znači, trebaš krenuti sa cca 1800-1900 kcal i smanjivati polako (cca 100 kcal) kad vidiš da kg stagniraju..kad dođeš do cca 1400-1500 kcal (a želiš još mršavjeti) počni ubacivati cardio tj. aerobni trening uz trening snage..tim načinom nećeš gubiti mišiće, već salo i tijelo će ti dobiti "zategnutiji" izgled, a vjerujem da ti je to cilj..
      Last edited by gavranka; 26-04-14, 18:29.
      Simplify.

      There are no shortcuts to any place worth going.

      ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
      HARDER.


      Comment


      • #4
        Re: mršaanjeee

        hm,da,razmišljala sam i o tome... morat ću prepraviti onda te stvari malo inače išla sam u teretanu 2mjeseca, i sa 60 kg došla na 63 :/ valjda sam dobila nešto mišića? ali ne primjetim baš promjene na sebi :/ pazila sam na prehranu otprilike kao po ovom planu,s tim da sam vikendom kad dođem kući pretjerivala sa slatkišima koji su mi najveći porok

        sad više nemam prilike ići u teretanu pa sam planirala ubaciti trčanje i kući neko vježbanje...

        Comment


        • #5
          Re: mršaanjeee

          Originally posted by magic View Post
          hm,da,razmišljala sam i o tome... morat ću prepraviti onda te stvari malo inače išla sam u teretanu 2mjeseca, i sa 60 kg došla na 63 :/ valjda sam dobila nešto mišića? ali ne primjetim baš promjene na sebi :/ pazila sam na prehranu otprilike kao po ovom planu,s tim da sam vikendom kad dođem kući pretjerivala sa slatkišima koji su mi najveći porok

          sad više nemam prilike ići u teretanu pa sam planirala ubaciti trčanje i kući neko vježbanje...
          haha sve si rekla s ovim, slatkise skroz izbaciti, gazirano, i bijeli kruh.

          Comment


          • #6
            Re: mršaanjeee

            znam (( sokove i kruh jesam odavno, ali stop je i čokoladi!!

            Comment


            • #7
              Re: mršaanjeee

              Originally posted by Builty View Post
              haha sve si rekla s ovim, slatkise skroz izbaciti, gazirano, i bijeli kruh.
              znam (( sokove i kruh jesam odavno, ali stop je i čokoladi!!

              Comment


              • #8
                Re: mršaanjeee

                Originally posted by magic View Post
                znam (( sokove i kruh jesam odavno, ali stop je i čokoladi!!
                Ne trebaš ništa izbacivati..ako kreneš sa toliko kcal koliko sam ti napisala možeš bez problema ubaciti junk koji god želiš do zacrtanih kcal (ukoliko si ispunila one uvjete o P i M što sam ti napisala)..evo ti odlična 2 članka pa pročitaj:
                http://www.building-body.com/kakvu-dijetu-odabrati.html
                http://www.building-body.com/kakvu-d...ati-dio-2.html

                Za početak ti ne treba trčanje, to ubaci onda kada sam ti napisala..

                I, evo ti BW vježbe pa napravi program prema njima..full body ili upper-lower: http://www.google.com/cse?cx=0121293...inom&gsc.page=

                A to što se dogodilo prije, stvarno ne znam...ima tu puno varijabli zbog kojih ti se kilaža mogla povećati..no, to je skroz nebitno..radi prema ovome i uživaj u rezultatima
                Last edited by gavranka; 26-04-14, 19:47.
                Simplify.

                There are no shortcuts to any place worth going.

                ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                HARDER.


                Comment


                • #9
                  Re: mršaanjeee

                  Hvaala ti puno na savjetima ) šteeta što prije nisam pitala za savjet, aali može se još po nešto popraviti do ljeta popravit ću sve

                  Comment


                  • #10
                    Re: mršaanjeee

                    Istina da se moze i s junk foodom napredovati al nikada nece moci idi do te mjere da jednu stvari ubaci, u ovom slucaju junk food a da ne izbaci nesto drugo (smanji kalorije). Zar nije jednostavnije imati neki uravnotezen program a junk food ubaciti 1 u 2 tjedna ako je bas tako ocajna situacija?

                    Comment


                    • #11
                      Re: mršaanjeee

                      Originally posted by Builty View Post
                      Istina da se moze i s junk foodom napredovati al nikada nece moci idi do te mjere da jednu stvari ubaci, u ovom slucaju junk food a da ne izbaci nesto drugo (smanji kalorije). Zar nije jednostavnije imati neki uravnotezen program a junk food ubaciti 1 u 2 tjedna ako je bas tako ocajna situacija?
                      Skinuti 5-6 kg ne smatram očajnom situacijom...

                      Možda je jednostavnije napraviti takav program, ali sigurno nije lagano "skinuti" se sa junka..a zašto i bi kad ne mora..na binu ne ide, malo se želi stesati..10-20% junka svaki dan joj sigurno neće umanjiti rezultate..uostalom UH je UH, GI je čista glupost zbog puno razloga, itd..ne da mi se sad to sve pisati..bottom line, njoj će to što sam joj savjetovala sigurno donijeti rezultate, a ako poželi još i bolje, vjerujem da će se vratiti na forum i pitati kako dalje...za početak joj je ovo i više nego dovoljno..
                      Last edited by gavranka; 26-04-14, 22:22.
                      Simplify.

                      There are no shortcuts to any place worth going.

                      ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                      HARDER.


                      Comment


                      • #12
                        Re: mršaanjeee

                        Dovoljno je za pocetak, ali moze postic jos bolje rezultate bez junka. Naravno sve zavisi do onoga sto ona zeli.
                        I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                        ----------------------------------------------------------------
                        Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                        Comment


                        • #13
                          Re: mršaanjeee

                          Originally posted by Premium.Better View Post
                          Dovoljno je za pocetak, ali moze postic jos bolje rezultate bez junka. Naravno sve zavisi do onoga sto ona zeli.
                          Tijelo ne prepoznaje junk, samo P, M i UH. Ili imaš drugu teoriju?

                          P.S. Mislim da binu nije spominjala, a i da je ovo gore ostaje. Ili ne?
                          Simplify.

                          There are no shortcuts to any place worth going.

                          ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                          HARDER.


                          Comment


                          • #14
                            Re: mršaanjeee

                            GI carbsa je jako bitan i kombiniranje odnosno konzumacija odredene "vrste" UH je po mom misljenju od iznimne vaznosti.

                            Najbolje mogu rec po svom iskustvu kad sam nasao idealan omjer za sebe, a to su carbsi s visokim Glikemijskim indexom ujutro kao dorucak i poslije treninga, a sve ostalo carbsi s niskim Glikemijskim indeksom.

                            Treba kontrolirati razinu glukoze u krvi koja uzrokuje produkciju inzulina. Suludo je trpat se junkom svaki dan (ovdje racunam 1 junk meal dnevno kao trpanje )
                            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                            ----------------------------------------------------------------
                            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                            Comment


                            • #15
                              Re: mršaanjeee

                              Originally posted by Premium.Better View Post
                              GI carbsa je jako bitan i kombiniranje odnosno konzumacija odredene "vrste" UH je po mom misljenju od iznimne vaznosti.

                              Najbolje mogu rec po svom iskustvu kad sam nasao idealan omjer za sebe, a to su carbsi s visokim Glikemijskim indexom ujutro kao dorucak i poslije treninga, a sve ostalo carbsi s niskim Glikemijskim indeksom.

                              Treba kontrolirati razinu glukoze u krvi koja uzrokuje produkciju inzulina. Suludo je trpat se junkom svaki dan (ovdje racunam 1 junk meal dnevno kao trpanje )
                              Ja sam pojela toliko "junka" u ove dvije godine što ozbiljnije treniram, da mi ne bi vjerovao koliko i kad bi ti rekla...a mislim da sam napravila itekakav napredak..da ne spominjem bez suplemenata i s minimalno opreme..sa cca 100 gr P dnevno, nekad niti toliko..to je moj primjer..al nije došlo preko noći i proliveni su hektolitri znoji u svim uvjetima..previše se pažnje počelo posvećivati prehrani, a od treninga niti t..

                              A što se tiče GI provjeri kako je mjeren, već je pisano o tome na forumu..

                              NHF, ali ja i ti se nećemo nikada složiti oko ovih tema..još kad si došao si pisao neke stvari od kojih sam ostala paf..tako da, nema smisla raspravljati o tome..neka cura odluči što će i krene s tim..ionako je najvažnije da krene bilo kako, pa neka poslije korigira ako ne ide..
                              Last edited by gavranka; 26-04-14, 23:24.
                              Simplify.

                              There are no shortcuts to any place worth going.

                              ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                              HARDER.


                              Comment

                              Working...
                              X