Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

    Pozz,zanima me jede li iko ''Dobru zobenu kašu''To je zobena kaša različitih ukusa od čokolade do jabuke..znači ima svih ukusa.Za 14kn 4 obroka se dobiju i zaslađena je frkutozom.Pravi se sa vrućom vodom i stvarno ništa ukusnije nisam jeo.Ima 280kcal,12g šećera,8g masti od toga 2g zasićene,6,5g proteina....Msm da je to to...evo link od slike i na kutiji piše sve....koliko je to dobro za dijetu?Konzumiram je skoro već 2 meseca i zadovoljan sam....ono...ujutru je jedem uz whey....kao prvi obrok i posle ako sam gladan u toku dana...
    https://www.google.hr/search?q=dobra...ml%3B300%3B400

  • #2
    Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

    Baci ju u smece, eto tolko je dobra.

    Comment


    • #3
      Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

      Originally posted by Homemade View Post
      Baci ju u smece, eto tolko je dobra.
      Razlog?..hahaa..

      Comment


      • #4
        Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

        Znači ova koju si konkretno linkao je neka posna verzija i u 100 grama sadrži 26 grama šećera, 8 grama masti i 400 kcal.

        Možeš li ju jesti? Ovisi što su ti prioriteti. Ako si na "masi" i prvenstveno ti je bitan kalorijski suficit i nije ti prevažno da svaki gram uneseš iz apsolutno čistih izvora, slobodno ju jedi ujutro. Ali isto ti vrijedi za bilo koje "fine" žitarice. Što se naziva tiče, to s klasičnom zobenom kašom veze nema i u nekoj striktnoj prehrani u kojoj brojiš svaku kaloriju i želiš da svaka kalorija dođe iz najboljih izvora, za to nema mjesta.

        Ili da skratim - za masu... ae. Za defku ne.
        Originally posted by magarac
        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
        dzaba mu sve

        Comment


        • #5
          Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

          Originally posted by Dida View Post
          Znači ova koju si konkretno linkao je neka posna verzija i u 100 grama sadrži 26 grama šećera, 8 grama masti i 400 kcal.

          Možeš li ju jesti? Ovisi što su ti prioriteti. Ako si na "masi" i prvenstveno ti je bitan kalorijski suficit i nije ti prevažno da svaki gram uneseš iz apsolutno čistih izvora, slobodno ju jedi ujutro. Ali isto ti vrijedi za bilo koje "fine" žitarice. Što se naziva tiče, to s klasičnom zobenom kašom veze nema i u nekoj striktnoj prehrani u kojoj brojiš svaku kaloriju i želiš da svaka kalorija dođe iz najboljih izvora, za to nema mjesta.

          Ili da skratim - za masu... ae. Za defku ne.
          Da kontam ja šta kažeš,...uf a ja idem na defku..i baš onaj najgori deo moram skinuti tj to salo oko struka...i dosta pazm na prehranu.Najgora stvar je što ja imam zobene pahuljice a imam još možda 5-6 merica wheya od cokolade i nakon toga imam 5kg bez ukusa....i nez s cime da pravim te zobene da mi lice na nesto jer jednostavno mi je muka od klasike vise..:S..Sad jedino što ja ne idem u teretanu......nego treniram 3x nedeljno boks i 3x nedeljno kuci isto na foru boksa...znaci bodyweight vezbe i sa malo tegova cucnjeve radim.Znaci ubijam se od treninga...Ne mogu reci da ja pazim na svaku unesenu kaloriju jer imam 16 godina,oba roditelja mi rade...i nema mi ko spremati hranu..a nemam ni novca nesto previse da mogu da si kupujem sta god hocu...ali imam volje i trudim se sto bolje jesti...I opet gledam zobene što unesem ja kad napravim i ovo ima isto kalorija....a meni dnevni unos kalorija je nekih skoro 4000kcal....i to sa deficitiom od 500kcal..Nezz više šta da radim..poslušaću ovo...i moram naći način da poboljšam okus tim zobenim pahuljicama...Šta mislite na tu masu od zobenih.....s mlekom...dodati kašikicu džema zaslađenog steviom...ili nešto tako..

          Comment


          • #6
            Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

            Ja zobene pojedem sa posnim sirom (milbona iz lidla) i ubacim suhog voca. Tipa grozdice,sljive,marelice,nesto badema. Nekad ubacim i malo jogurta ili mlijeka samo da nije suho + narezanu bananu. Truncicu domaceg meda bacis preko i imas bombu od obroka.
            Imas tonu kombinacija gdje ce kalorijska vrijednost ostati niska a energetska velika. Pokusaj pronaci vise zobenih mixeva i nacina pripreme jer upravo ta monotonija obroka natjera da posegnes za necim sto ne bi trebao
            Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
            "Tyler Durden"

            Comment


            • #7
              Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

              Originally posted by bevodzor View Post
              Ja zobene pojedem sa posnim sirom (milbona iz lidla) i ubacim suhog voca. Tipa grozdice,sljive,marelice,nesto badema. Nekad ubacim i malo jogurta ili mlijeka samo da nije suho + narezanu bananu. Truncicu domaceg meda bacis preko i imas bombu od obroka.
              Imas tonu kombinacija gdje ce kalorijska vrijednost ostati niska a energetska velika. Pokusaj pronaci vise zobenih mixeva i nacina pripreme jer upravo ta monotonija obroka natjera da posegnes za necim sto ne bi trebao
              Koristio sam bio sušeno voće..tj pravio sam musle kupim zobene i kupim voćni mix...suvo voće i mleko i to je to..al puno njih ovde mi je reklo da to baš i nije dobro...kao jer to je sami šećer isto...Nije mi jasno..s čim da jedem....a posni ne volim...upropastiti sa slatkim....ja posni uz pileća prsa ili nešto slano jedem...uz slatko baš i ne.....vidiću možda opet uzmem tako da si napravim sa suvim voćem.....i to..

              e da nez jesam li napisao..al uz zobene popijem whey...

              Comment


              • #8
                Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

                ja sam kao dorucak znao zobene+milbona posni (odlican i kremast, nije kao ostali grudasti posni sirevi)ubacio bi nesto susenog voca samo da malo izbaci na okus,narezes pola banane i bacis preko, stavio bi doslovno 2 kuh. zlice mlijeka samo da se zobene mrvicu namoce da nije previse suho. nikada nisam imao problema s tim niti s okusom. ako nisi pokusao taj posni probaj, neces pozalit.
                Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
                "Tyler Durden"

                Comment


                • #9
                  Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

                  Ok..probaću...a koja je cena?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

                    Mozes ga pronaci samo u Lidlu ako se ne varam. Pakovanje imas od 250 i 500G i cijena se krece max 11,99 od 500G ali ja ti uvijek kupim kad su im popusti na 7,99kn. I onda kupim cijelu kutiju ili cca 10tak,15tak kila
                    Meni 250G doručak i 250G večera. Znači 12kn maksimalno + uzmeš nešto sušenog voća i zobenih.
                    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
                    "Tyler Durden"

                    Comment


                    • #11
                      Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

                      Nemam naviku ici u Lidl.ugl Kaufland....ali ako su takve akcije 7-8kn..500g..to je super....a i 12kn je odlicna cena..tako da cu cesce tamo ici..

                      Comment


                      • #12
                        Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

                        Ja u Lidl idem iskljucivo zbog posnog sira i zobenih pahuljica. Sve ostalo je sotonska hrana
                        Upitaj kod blagajne kad najcesce imaju popuste na mlijecne proizvode pa ces tocnije znati kad su im popusti. Pola KG najboljeg posnog sira kojeg mozes pronaci kod nas za 12kn je pun pogodak.
                        Javi dojmove
                        Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
                        "Tyler Durden"

                        Comment


                        • #13
                          Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

                          Ocu.....

                          Comment


                          • #14
                            Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

                            Mislim koja logika. Izbacit ces musle koji su srot jer imaju dodanog secera, al zato ces uzet zobene i ubacit voce koje je izvor fruktoze i mlijeko izvor laktoze, sto su prosti seceri pa ces opet dobit isto. Ak radis nes radi kak spada, a ak ti nije bitno onda ostavi to kak si jeo do sad i dode ti na isto.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Dobra zobena kaša-ISKUSTVA-Gotova zobena kaša

                              Originally posted by Homemade View Post
                              Mislim koja logika. Izbacit ces musle koji su srot jer imaju dodanog secera, al zato ces uzet zobene i ubacit voce koje je izvor fruktoze i mlijeko izvor laktoze, sto su prosti seceri pa ces opet dobit isto. Ak radis nes radi kak spada, a ak ti nije bitno onda ostavi to kak si jeo do sad i dode ti na isto.
                              Pa ne mogu samo zobene jesti...!?!?!.....a sad da toliko pazim da si ne mogu prijuštiti....malo tih šećera...msm jebiga ono treniram svaki dan ko konj..pazim svaki obrok....koliko mogu....nemam novca kao što sam rekao da kupujem sve živo....pazim u svom budžetu....i u mom društvu sam jedini....koji tako pazim......a evo šta ugl pojedem tokom dana...
                              ujutru zobene + whey.....
                              2-3 sata posle ugl posni/pileća prsa/kuvana jaja
                              pa u školi sendvič od pilećih prsa i integralni hleb + senf ili kajmak..
                              pa posle toga light jogurt
                              prije treninga uglavnom malo UH...čisto zbog energije....
                              i onda naveče kad dodjem sa treninga .jedem šta bude za ručak jer posle škole mi je odma trening...ne jedem ništa uh...znači uglavnom neko kuvanje..mesa i salate puno...
                              Last edited by Stafeen; 30-04-14, 11:26.

                              Comment

                              Working...
                              X