Announcement

Collapse
No announcement yet.

Proteini iz mljeka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Proteini iz mljeka

    Znam da se u mlijeku nalazi protein kazein koji se sporije razgrađuje u tijelu, moje pitanje je dali je istina da na 1 l mlijeka ima 30-40 g proteina, te dali bi bilo dobro dodati kao izvor proteina u prehrani?...čuo sam da je kazein jako dobar te da se koristi(odnosno vrlo je efektivan) prije spavanja.

  • #2
    Re: Proteini iz mljeka

    Mnogi ti nece ovdje preporuciti mlijeko,ali to je dobar izvor proteina po meni i samo pij Naravno ne pretjeruj,ali pij ga!!
    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

    Comment


    • #3
      Re: Proteini iz mljeka

      Da ima 30g proteina ali prica je puno kompliciranija od grubog racunanja makronutrijenata.
      Radi se o tome da mlijeko sadrzi laktozu (secer) koju mnogi smatraju krivcem za slabiju razgradnju proteina iako neka istrazivanja pokazuju da je utjecaj iste gotovo zanemariv.
      Vezano za tvoje pitanje, omjer wheya i kazeina u mlijeku je isto upitan. Zasto? Zato sto 90% mlijeka na trzistu dolazi iz industrijske proizvodnje koja ima razne metode kako povecava kolicinu mlijeka u kravama (danas postoje krizanci krava koji daju i do 50kg mlijeka) i upravo zbog toga postavlja se pitanje koliko zapravo ima kazeina i wheya u mlijeku?
      Jedno istrazivanje kaze ovako: The concentration of whey proteins decreases from early lactation and continues to fall. These changes result in a whey protein/casein ratio of about 90: 10 in early lactation, 60: 40 in mature milk and 50: 50 in late lactation.( Clemens Kunz and Bo Lönnerdal 2001.)

      Osobno mislim da kao pocetniku ti nije toliko ni bitno. Vecina iskusnih vjezbaca ce ti savjetovati da jedes sto vise u pocetku i da se manje zamaras s tim znanstvenim cinjenicama.

      Bioloska vrijednost mlijeka i drugih namirnica.
      6-biological-values-of-protein.jpg

      Također pogledaj ovaj filmic:
      https://www.youtube.com/watch?v=VuvHXWww0pQ
      Originally posted by madmax22
      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
      Originally posted by jocker77
      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
      Originally posted by Hajduk
      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

      Comment


      • #4
        Re: Proteini iz mljeka

        Originally posted by neuk View Post
        whey protein/casein ratio of about 90: 10
        10% kazeina. "Malo" si se zeznuo
        I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
        ----------------------------------------------------------------
        Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

        Comment


        • #5
          Re: Proteini iz mljeka

          Originally posted by Premium.Better View Post
          10% kazeina. "Malo" si se zeznuo
          Ovo nije moj stav nego c/p istrazivnja. Nadi mail pa im se zali.
          Originally posted by madmax22
          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
          Originally posted by jocker77
          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
          Originally posted by Hajduk
          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

          Comment

          Working...
          X