Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana // Početnik // Mršavljenje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana // Početnik // Mršavljenje

    Pozdrav ekipa!

    Evo ja cu napisat plan kojeg bi se ja pridržavao pa bih volio vaše komentare dali treba kakva izmjena.

    Uz korigiranu prehranu, plan je teretana 3/4 puta tjedno, ostale dane jutarnje trčanje.

    Trebao bih skinuti nekih 20kg.

    A plan prehrane ide ovako kroz cijeli dan:

    Dan 1:
    - 6 bjelanjaka, 2 zumanjka +100g zobenih pahuljica + velika mjerica proteina sa vodom, manja šaka badema,lješnjaka, oraha - 1 kiwi / 1 jabuka
    -Posni sir 250g sa suhim vocem
    - Piletina/puretina 200g + mahunarke 100g ( maslinovo)
    - Poslije treninga : 100 grama mješavine 6 vrsta zitarica (kod nas može se kupiti u Konzumu ili Dioni ali ti probaj naci nesto slicno kod sebe) + 50g proteinskog praha sa vodom
    -OBROK PRIJE SPAVANJA

    Dan 2:
    -Posni sir 150g umiksan sa 1 mjericom proteina + manja šaka badema,lješnjaka, oraha- 1 jabuka ili kiwi
    - oslic/skuša/pastrva 250dag kuhani +povrće ala blitva (ako nemozes to prebaci obrok iz dana „A“ - maslinovo
    - konzerva tune / 200g srdela / skuša pečena/ sa blitvom ili salatom i 200g krumpira
    - Poslije treninga : 100 grama mješavine 6 vrsta zitarica + 50g proteinskog praha sa vodom
    -OBROK PRIJE SPAVANJA

    Dan 3:
    -proteinska palacinka sa 3-5 bjelanjaka i 3 žlice zobenih, manja šaka badema,lješnjaka, oraha voće : ! kiwi ili jabuka
    - 6 bjelanjaka, 2 zumanjka + salata ili posni 250g+ malo suhog voća+ natren
    - piletina/puretina 200g + krumpir oko 200g ili 2 veća krumpira
    - Poslije treninga : 100 grama mješavine 6 vrsta zitarica + 50g proteinskog praha sa vodom
    -OBROK PRIJE SPAVANJA


    I ako u krug. Naravno uz sto vise dodavanja maslinovog ulja itd.. A ovaj obrok PRIJE SPAVANJA bih stavio nes bez UHa

    Eto, toliko od mene molio bih vas za savjete!

    Hvala!!

  • #2
    Re: Prehrana // Početnik // Mršavljenje

    Originally posted by Kiselipuzka View Post
    Pozdrav ekipa!

    Evo ja cu napisat plan kojeg bi se ja pridržavao pa bih volio vaše komentare dali treba kakva izmjena.

    Uz korigiranu prehranu, plan je teretana 3/4 puta tjedno, ostale dane jutarnje trčanje.

    Trebao bih skinuti nekih 20kg.

    A plan prehrane ide ovako kroz cijeli dan:

    Dan 1:
    - 6 bjelanjaka, 2 zumanjka +100g zobenih pahuljica + velika mjerica proteina sa vodom, manja šaka badema,lješnjaka, oraha - 1 kiwi / 1 jabuka
    -Posni sir 250g sa suhim vocem
    - Piletina/puretina 200g + mahunarke 100g ( maslinovo)
    - Poslije treninga : 100 grama mješavine 6 vrsta zitarica (kod nas može se kupiti u Konzumu ili Dioni ali ti probaj naci nesto slicno kod sebe) + 50g proteinskog praha sa vodom
    -OBROK PRIJE SPAVANJA

    Dan 2:
    -Posni sir 150g umiksan sa 1 mjericom proteina + manja šaka badema,lješnjaka, oraha- 1 jabuka ili kiwi
    - oslic/skuša/pastrva 250dag kuhani +povrće ala blitva (ako nemozes to prebaci obrok iz dana „A“ - maslinovo
    - konzerva tune / 200g srdela / skuša pečena/ sa blitvom ili salatom i 200g krumpira
    - Poslije treninga : 100 grama mješavine 6 vrsta zitarica + 50g proteinskog praha sa vodom
    -OBROK PRIJE SPAVANJA

    Dan 3:
    -proteinska palacinka sa 3-5 bjelanjaka i 3 žlice zobenih, manja šaka badema,lješnjaka, oraha voće : ! kiwi ili jabuka
    - 6 bjelanjaka, 2 zumanjka + salata ili posni 250g+ malo suhog voća+ natren
    - piletina/puretina 200g + krumpir oko 200g ili 2 veća krumpira
    - Poslije treninga : 100 grama mješavine 6 vrsta zitarica + 50g proteinskog praha sa vodom
    -OBROK PRIJE SPAVANJA


    I ako u krug. Naravno uz sto vise dodavanja maslinovog ulja itd.. A ovaj obrok PRIJE SPAVANJA bih stavio nes bez UHa

    Eto, toliko od mene molio bih vas za savjete!

    Hvala!!
    Za pocetak odgovori na ova pitanja:
    1. znas li koliko ovdje ima uh,p,m?
    2. koliko cesto si jeo junk food?
    3. jesi li prije trenirao? ako da, na koji nacin?
    4. sta ide u obrok prije spavanja?

    Da ti budem iskren, na 130kg ovo je premalo uh.
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

    Comment


    • #3
      Re: Prehrana // Početnik // Mršavljenje

      Originally posted by neuk View Post
      Za pocetak odgovori na ova pitanja:
      1. znas li koliko ovdje ima uh,p,m?
      2. koliko cesto si jeo junk food?
      3. jesi li prije trenirao? ako da, na koji nacin?
      4. sta ide u obrok prije spavanja?

      Da ti budem iskren, na 130kg ovo je premalo uh.
      Ovako ja sam totalno NEUK tako da koliko UH ima ja nism siguran, jer mi je frend to slagao i objasnjavao ali nisam bas uspio sve pohvatati!

      Junk food, pa jeo sam ga dosta, al zadnja dva mjeseca mozda 4 puta! Jer pokuasavam se sta vise prilagodit ovako prehrani...

      Trenirao nesto ozbiljno, ne... Ali rekreacijski nogomet par puta tjedno, kosarka, voznja bicikle.

      Za obrok prije spavanja, totalno jos ne znam! Zato sam tako i napisao kako bih dobio neke savjete..

      Comment


      • #4
        Re: Prehrana // Početnik // Mršavljenje

        2-2,5 grama proteina po kilogramu težine
        0,8-1 gram masti po kg

        ostalo ugljikohidrati (UH)

        izračunaj tdee i bmr (bar približno) pa ovisno o cilju jedi manje/više/toliko kalorija, uz one gore upute. prati kilažu, ogledalo, pa dodaj ili smanji kalorije.

        većini odgovaraju ugljikohidrati ujutro, oko treninga, a masti navečer. proteini u svakom obroku. to su neke "osnove".

        izbor namirnica je uglavnom u redu u tom tvom planu prehrane, ali bez informacija o kcal, p, uh, m i nije nešto. jer se ne možeš držati konstantno istog plana prehrane i istog unosa kcal, jer ćeš početi stagnirati a nečeš znati šta dalje. tako da počni polako smanjivati kalorije, pomalo dodavati lagani kardio i prati napredak. kad stane, mijenjaš nešto. također, nemoj naglo smanjivati ili naglo dodavati aktivnosti jer ćeš imati manje mjesta za promjene i napredak.


        obrok prije treninga: neki izvor proteina i masti. koji? koji hočeš.
        The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

        Fak me, right?

        Comment


        • #5
          Re: Prehrana // Početnik // Mršavljenje

          U danu br.1 je okvirno 1900 kalorija. Napisao si puno maslinovog ulja. Ako pretpostavimo da ces unositi + cca 50g maslinovog ulja, dolazimo na 2350 kalorija. Nazalost nemam podatak koliko godina imas, ali temeljem drugih podataka (176 visina i 130 tezina) dolazimo da ti je za odrzavanje tezine potrebno 2800 kalorija. Mnogi preporucuju da se na pocetku dijete odmah spusti kalorijski unos za 500 kalorija. Tom racunicom dolazimo na 2300 kalorija, ali je nejasno koliko je unos masti u obrocima.
          Ako prolistas druge teme vidjeti ces da svatko preferira drugaciji nacin dijete. Ne bi bilo lose prelistati te teme s slikama clanova, ima zaista puno korisnih informacija. Osobno, covjeku koji je vecinu zivota bio na junku i bez znatije fizicke aktivnosti ne bih tako naglo spustio kalorije. Kazem naglo zato sto bez obzira na prehranu ti planiras u gym 3/4 puta + trcanje.
          Bitno je znati da je tijelo mehanizam koji ce se svim silama boriti da se vrati na ono sto mu najvise odgovara i na ono sto je naviklo (u tvom slucaju junk food).

          Zelim ti svu srecu na dijeti pripremi se jer nece biti lako! Najbitnije da imas volje
          Originally posted by madmax22
          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
          Originally posted by jocker77
          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
          Originally posted by Hajduk
          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

          Comment


          • #6
            Re: Prehrana // Početnik // Mršavljenje

            Nista ne preostaje nego krenut Hvala ljudi, slati cu kako napredujem ovdje... Ako jos ima kakav savjet sve je dobro doslo

            Comment

            Working...
            X