Announcement

Collapse
No announcement yet.

fortuna1308 - moja dnevna prehrana. Želim dobiti mišićnu masu.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fortuna1308 - moja dnevna prehrana. Želim dobiti mišićnu masu.

    Evo citao sam po forumu nekoliko tema o prehrani i nekako sam skombinirao ovo nadam se da nije totalni fail

    ovako mi izgleda otprilike dnevna prehrana

    8h dorucak- 150g zobenih s nemasnim mlijekom + whey

    10h medjuobrok- 4 bjel. + integralni

    13h rucak- 200g piletine + riza/pire + salata

    16h medjuobrok- Whey + banana

    18h medjuobrok-konzerva tune

    20h vecera- 250g posnog

    kritike su dobrodosle, pozdrav

  • #2
    Re: Sugestije i prijedlozi

    Brojis kalorije? Koliko zelis unositi p, uh, m?
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

    Comment


    • #3
      Re: Sugestije i prijedlozi

      Glavni cilj mi je da mi bude prehrana zdrava, nadam se da ovo je.. sto se tice proteina kako pise 1.5-2g po kg na moju kilazu od 65kg treba mi znaci cca. 105-130g proteina dnevno.. iz wheya unesem oko 40, nesto iz bjelanjaka i ribe itd, mislim zasto pricam to kad sve znas.. Kalorije otprilike brojim, koliko sam shvatio, na moju kilazu da bi bio u suficitu trebao bi preko 2200 kalorija dnevno unijeti ( nadam se da sam tocan) 35 kalorija po kg? dorucak mi ima 400kcal, medjuobrok s jajima nekih 50-60, rucak 500.. s ostalim stvarima nisam toliko upucen i jer nisam uspio pohvatat sve..

      Comment


      • #4
        Re: Sugestije i prijedlozi

        Nisi napisao koji ti je cilj, ak je samo jesti zdravo onda je prehrana ok, al s obzirom da si na body building forumu pretpostavljam da ti je cilj napraviti nekakav napredak što se tiće mičićne mase. Kolko puta vjezbas tjedno? i koji su ti ciljevi što se tiće vjezbanja, dal nabit masu, doć u formu il nešto treće? Ak se mene pita prehrana ti je podosta dobra, osim ovog obroka u 16h, whey i voće nisu obrok, tak da tu bi bilo pozeljno ponoviti rucak il staviti neki slican obrok sa proteinima + UH . (ak nije meso onda tuna, jaja, ribe itd + tjestenina/riza i salata) .

        Comment


        • #5
          Re: Sugestije i prijedlozi

          4x tjedno vjezbam, ciljevi mi nisu neki pretjerani, zdravo se hraniti i polako dobiti misicne mase, nekih 4-5kg bi me usrecilo.. Sto se tice tog obroka u 16h onda bi vjerovatno ubacio tjesteninu..

          Comment


          • #6
            Re: moja dnevna prehrana

            Izračunaj si koliko cca imas P, M i UH iz ovakve prehrane i onda ces znati na cemu si, tj da li ti treba jos sto ili ne,.
            "Eat. Lift. Misc. Sleep. Repeat"
            --> DEADLIFT = 185 || BENCH = 140 || <--

            Comment


            • #7
              Re: fortuna1308 - moja dnevna prehrana. Želim dobiti mišićnu masu.

              65 kg na 179? tek kad dobiješ tih 4-5 željenih kila ćeš shvatiti koliko malo imaš
              po meni je ovo daleko premalo kalorija i hrane, 2200 ti je vjerojatno bazalni, izračunaj tdee (guglaj) pa ćeš vidjeti koliko ti treba za biti u suficitu. kad kažeš "riža, kruh" isl, probaj biti precizniji..nije isto pojesti malo riže ili pojesti 100g riže (vagaš nekuhanu).
              4 bjelanjka-možeš slobodno pojesti i nekoliko žumanjaka.
              itd itd..

              Comment


              • #8
                Re: fortuna1308 - moja dnevna prehrana. Želim dobiti mišićnu masu.

                Pozdrav svima, evo nakon 3 mj se javljam i dobio sam nesto na tezini sto me raduje.. Slozio sam novu prehranu pa me zanimaju misljenja ostalih..i dalje sam na masi

                Dorucak:
                100g zobenih + banana+whey-500kcal

                Medjuobrok:
                200g posnog +purece salame+tost-250kcal

                Rucak:
                200g piletine+500g pecenog krompira+salata cca 800kcal

                Trening:
                Shake + banana

                Medjuobrok:

                Piletina + salata +sok od narance-500

                Vecera: Tuna + posni

                Tu idu jos i bademi ili kikiriki i voce ostalo...
                Unesem otprilike 2700 kaloria, proteina i vise nego dovoljno, preko 150g sto je preko 2g na kg..ako imate koju ideju za ubacit jos nesto za kalorije ili uh(kojih vjerovatno nemam dovoljno)samo recite... Pozdrav
                Last edited by fortuna1308; 23-10-14, 00:42.

                Comment


                • #9
                  Re: fortuna1308 - moja dnevna prehrana. Želim dobiti mišićnu masu.

                  Previse proteina, premalo UH. Imas malo kg pa sad rastes brzo jer si poceo jesti puno vece kolicine hrane nego prije. Bio sam i ja tak, tanak jako i jeo hrpu proteina (3g po kg tezine) i osrednje UH i kile su isle upocetku dok nisam skuzio da sam najedamput poceo stajati. Tak ce i tebi, sad ce jos ici jedno vrijeme al ces morat povecat UH i smanjit proteine jer ces inace stagnirat.

                  Ubaci u taj zadnji meduobrok neki UH i makni ovu tunu za veceru (ili ju zamjeni sa posnim u prvom meduobroku) i trebalo bi biti super.
                  Last edited by Megaman; 23-10-14, 01:31.

                  Comment


                  • #10
                    Re: fortuna1308 - moja dnevna prehrana. Želim dobiti mišićnu masu.

                    Hvala ti na odgovoru..budem ubacio neku tjesteninu i ovo zamjenio.. Pozdrav

                    Comment


                    • #11
                      Re: fortuna1308 - moja dnevna prehrana. Želim dobiti mišićnu masu.

                      tribas obavezno poslije treniga uz P ubacit i UH, najbolje bi bila riža

                      Comment

                      Working...
                      X