Announcement

Collapse
No announcement yet.

Neraznolika prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neraznolika prehrana

    Kako mi se neda pripremati hrana, glavni izvori proteina su mi posni sir, njega jeden 3-4 puta dnevno po 200tinjak grama i whey 3 puta dnevno (od ostalih proteina nemam ništa planski jedino ako uleti za ručak ili jaja nekad ili konzerva tune).

    Za uh jedini izvor su mi zobene i crni kruh, jedino ako uleti nešto drugo za ručak (a uleti svaki dan).


    Jel to problem, recimo što bi bilo da jedem samo posni sir, whey i zobene cijeli dan?

  • #2
    Re: Neraznolika prehrana

    Originally posted by bugi View Post
    Kako mi se neda pripremati hrana, glavni izvori proteina su mi posni sir, njega jeden 3-4 puta dnevno po 200tinjak grama i whey 3 puta dnevno (od ostalih proteina nemam ništa planski jedino ako uleti za ručak ili jaja nekad ili konzerva tune).

    Za uh jedini izvor su mi zobene i crni kruh, jedino ako uleti nešto drugo za ručak (a uleti svaki dan).


    Jel to problem, recimo što bi bilo da jedem samo posni sir, whey i zobene cijeli dan?
    Nema nista lose u tome. Osobno sam prosao cijeli bulk prosle god s limitiranim izborom namirnica. Pretezito posni, whey, jaja, riza, tjestenina, krumpir, kikiriki. Posni mi je uvijek izbor br.1 Meso u minimalnim kolicinama iako mi prijatelji bas i nisu vjerovali, ali whatever. Pobrini se da suplementiras vitamine & minerale uz nesto voca i povrca i nemas nikakvih briga.
    Last edited by Premium.Better; 22-07-14, 18:12.
    I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
    ----------------------------------------------------------------
    Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

    Comment


    • #3
      Re: Neraznolika prehrana

      recite mi jel može proci junetina od mesa kao obrok za kuhanim problem,spremio sam kao nekakve male sarme sa junecim mesto? sad nezzz jel to malo previse masno?

      Comment


      • #4
        Re: Neraznolika prehrana

        Originally posted by Premium.Better View Post
        Pobrini se da suplementiras vitamine & minerale uz nesto voca i povrca i nemas nikakvih briga.
        Daj reci jel preporučaš neke šumeče tablete ili uzimanje voča za vitamine i minerale? Inaće voče izbjegavam jel ga neki preporučaju a neki ne a htio bih dobiti malo kila ali kvalitetno pa nebi šečer.

        Comment


        • #5
          Re: Neraznolika prehrana

          Originally posted by bugi View Post
          Daj reci jel preporučaš neke šumeče tablete ili uzimanje voča za vitamine i minerale? Inaće voče izbjegavam jel ga neki preporučaju a neki ne a htio bih dobiti malo kila ali kvalitetno pa nebi šečer.
          Di vi nalazite te podatke, tu na forumu u temi ispod neko je napisao da je pročitao da se od wheya mršavi... sad da je voće loše...
          Ne, voće nije loše jer iz njega dobivaš hrpu vitamina, minerala i vlakana. Par komada voća dnevno je itekako preporučljivo, ne samo kod body buildera nego i za svakog čovjeka koji želi zdravo živjeti. Razlog zašto ju neki ekstremi izbjegavaju je jer sadrži fruktozu. Fruktoza je za razliku od ostalih šečera kada prolazi kroz jetru pretvara u glikogen. Kada se napuni razina glikogena u jetri tada se pretvara u masno tkivo. Negdje sam pročitao da 36g vočnog sečera dnevno za odraslu mušku osobu je čisto ok. ( to je otprilike 2 banane) . Poželjno je jesti voće ujutro ili prije/poslije treninga. Razlozi su upravo zbog razine glikogena u jetri, al neda mi se sad detaljno pisati o tome, imaš na netu o tome.
          I kad već izbjegavaš voće, zašt misliš da bi nekakva kemija (tablete) bila bolja od prirodnog voća?
          Tijelu su potrebni šečeri, od voća ćeš bolje rasti, preporučljivo je jesti voća koja imaju više glukoze od fruktoze poput banana ili breskava.
          Last edited by Megaman; 23-07-14, 01:09.

          Comment

          Working...
          X