Announcement

Collapse
No announcement yet.

EldarZizy - Moj režim prehrane (vaša mišljenja?)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • EldarZizy - Moj režim prehrane (vaša mišljenja?)

    Pozdrav forumaši,

    sastavio sam svoj režim prehrane za povećanje mišićne mase. Čit'o sam dosta po forumu i napravio nekoliko varijanti i ovo je što vama predstavljam je neka verzija koja je k'o najbolja. Potrudio sam se da svaki obrok imam približno isti kalorijski unos. Vodio sam se rezultatima Harris Benedict-ove jednačine i ispadne BMR = 1733 odnosno TDEE = 2686 (s tim da ja smatram da uz trenutne aktivnosti ne treba mi 2633 kCal dnevno već cca. 2400-2500, ali to ću provjeriti praćenjem težine). Ali sam proračun radio sa ovim TDEE (2686) tj. +500 kCal = 3186. Pošto radim režim za povećanje mišićne mase pokuš'o sam raditi po principu UH = 50%, P = 30% i M = 20%.
    Na kraju dođe cca. : proteini 3 g. / kg; ugljikohidrati 5 g. / kg; masti 1,5 g. / kg

    Tabele sa nutricionim vrijednostima se odnosi na 100 g. i množi se masom koju unosim što daje UKUPNO za taj obrok, sve te nutricione vrijednosti sam preuzeo sa www.tablicakalorija.com

    Zamolio bi vas da mi date konstuktivne kritike šta ne valja i zbog čega ne valja i nije na odmet spomenuti i ono šta valja i zbog čega je to dobro.

    1.PNG2.PNG
    Čovjek koji može pobijediti druge - jak je. Čovjek koji pobijedi sebe - svemoćan je.

  • #2
    Re: EldarZizy - Moj režim prehrane (vaša mišljenja?)

    Pa gde nađe pohovanu piletinu da jedeš?
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • #3
      Re: EldarZizy - Moj režim prehrane (vaša mišljenja?)

      Pošto u 90% sam sebi spremam obroke (pogotovu ujutru) to mi je nekako zgodno i brzo pripremiti. A i okus mi godi.
      Čovjek koji može pobijediti druge - jak je. Čovjek koji pobijedi sebe - svemoćan je.

      Comment


      • #4
        Re: EldarZizy - Moj režim prehrane (vaša mišljenja?)

        Neko komentar, savjet, primjedbu?
        Attached Files
        Čovjek koji može pobijediti druge - jak je. Čovjek koji pobijedi sebe - svemoćan je.

        Comment


        • #5
          Re: EldarZizy - Moj režim prehrane (vaša mišljenja?)

          imas nepotrebno visoke proteine....mozes(a i ne moras) povecati UH umjesto toga, nesto tipa 150/400/100 P UH M


          nisam ti otvarao plan prehrane jer je sasvim svejedno kako ces ti unijeti to gore ^^ samo se nadam da dobro racunas te makrose
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #6
            Re: EldarZizy - Moj režim prehrane (vaša mišljenja?)

            mozda ja nesto fulam ali ni matematika ti ne valja izgleda

            kazes 3186 kalorija, i 20% od toga masti?

            pa 20% od 3186 je 637 kalorija, pa podijelnjeno sa 9(koliko je gram masti u kcal) je okruglo 70g - sto je 1g/kg a ne 1.5
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #7
              Re: EldarZizy - Moj režim prehrane (vaša mišljenja?)

              OK TripleZ smanjiti ću P na 2 g. / kg i povećati UH do 400 g. A napravio sam neku grešku u nekoj formulu Excelu, morat ću provjeriti gdje sam zabrljo. Hvala ti na ukazanim greškama.

              Kad doradim režim prehrane postaviti ću ovdje da čujem čije još mišljenje.
              Čovjek koji može pobijediti druge - jak je. Čovjek koji pobijedi sebe - svemoćan je.

              Comment


              • #8
                Re: EldarZizy - Moj režim prehrane (vaša mišljenja?)

                zaboravi na postotke usput...misli na minimalce za P i M (oko 1.5-2g/kg za P i 0.5-1g/kg za M) - upamtis taj broj, dodas UH u racunicu(sad dobijes tu brojku od recimo 150/400/70) i onda zavisno od toga kako ti tijelo reagira i koliko brzo dobijas na kilama smanjujes/povecavas prvenstveno UH, ili M ako ti bolje odgovaraju...
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment

                Working...
                X