Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ketogena prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ketogena prehrana

    Pozdrav svima, pitanje nije baš za početnike ali pošto imam taj status pitam ovdje prvo da malo uvedem u priču.

    Dakle, do sad sam skinula cca 15 kg (i jako puno cm u struku i bokovima) ketogenom prehranom uz blagu aktivnost nakon posla. Preko ljeta sam malo brljavila po sladoledu i kolačima i u 3 mj vratila 3 kg. Sad bi završila priču i skinula još nekih 7 kg. Trenutno imam cca 55kg na 150 cm.

    Kontrolirala sam ketozu s trakicama iako sam pročitala da ketoni u urinu su višak. Započela sam novi ciklus prije 3 dana. Dnevno unosim od 25 - 40 g uh, ovisno o tome koje povrće jedem, cheat day je ovisno o pms-u ali nije mi problem pratiti prehranu (ljeto je bilo izazov zbog sladoleda). Nabavila sam FreeStyle Optium Neo i sad kontroliram ketone u krvi. Vrijednosti mi se kreću od 0.4 - 1.0 mmol/L. Ono što meni nije jasno tj. nisam nikad našla siguran/zadovoljavajuć odgovor:

    Da li je samo bitno da ima ketona u krvi ili trebaju biti neke specifične vrijednosi i ako da kolike trebaju biti?

    Hvala svima na pomoći
Working...
X