Announcement

Collapse
No announcement yet.

keto i debljanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • keto i debljanje

    Pozdrav,

    Pokusavala sam izrovati na forumu odgovor na svoje pitanje...al valjda takva glupost nije jos nikome pala na pamet..

    Uglavnom:
    Ima li smisla biti na keto prehrani,ali u kalorijskom suficitu???
    Radi se o tome da imam nesto masnog tkiva koje nikako istopit. Savjetovali su mi da budem na keto djeti ali s tim da jedem puno vise kako bih povecala sto vise br.kcal a tom prehranom i treningom (trcanje,orbitrek,utezi...) topila masnocu a dobivala na masi.
    U principu,mrsava sam ali imam i masnoce.

    Zanima me ima li sve to sto su mi savjetovali ikakvog smisla???

    50kg/170cm...ako ista znaci

  • #2
    Re: keto i debljanje

    Nema smisla jer tijelu trebaju šećeri, ponajviše mozgu. Pretjerani unos masti dugorocno donosi samo preveliku kiselost u organizmu, bježi od toga, keto se radi kratkorocno cca 6 tjedana jednom godišnje.

    Ono što bi ti ja preporučio je to da imaš svakako povećane aktivnosti.

    Dalje, postepeno diži kalorije bez da se debljaš, svaka 2-3 tjedna dižeš po 100-200kcal.

    Onda, ako primjetiš da se debljaš samo ostaviš iste kalorije i opet pojačaš dodatno aktivnosti.

    Ostaješ na tom unosu kalorija sve dok ne primjetiš da se masnoce na tijelu smanjuju, a to može potrajati dugo no kada već dođe do toga kreneš ispočetka dizati kalorije za 100-200 i tako u krug kroz duži period.

    To je recept za rasti čisto i bez pretjeranog nakupljanja masnoća, gubitka snage na treninzima i nema prevelike gladi.
    Ovako ces lijepo ubrzati metabolizam i ne moras se opterecivati suficitima i deficitima nikakvim. Sretno.
    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

    Comment


    • #3
      Re: keto i debljanje

      Hvala!!!
      Znaci; prehrana bi mi se trebala bazirati na ribi,piletini,povrcu,posnom siru,kruhu od cjelovitih zitarica i sl.
      ???

      Comment


      • #4
        Re: keto i debljanje

        Tako je. Samo jedi cistu hranu i nema razloga za brigu. Hljeb reduciraj na minimum, neka to bude samo ujutro. Pij dosta vode, a gazirana pica i sokove totalno eliminisi. Preporucio bih ti da kafu zamijenis zelenim cajem (bez secera, naravno). Obavezno doruckuj, osim ako prvo neces trenirati nataste. Obrati paznju na adekvatnu ishranu prije i nakon treninga. Nemoj gladovati i ne preskaci obroke, vec ih pravilno rasporedi.

        Comment


        • #5
          Re: keto i debljanje

          Molim lijepa. Tako je, generalno sve što ima dobar sastav i uklapa ti se u dnevni unos kalorija bit ce super.
          KMG - kilogram mišića godišnje ;/

          Comment


          • #6
            Re: keto i debljanje

            sokove i sva slična pića sam izbacila... uglavnom pijem cajeve i vodu...

            zanima me dali je ovakav jelovnik ok:

            doručak: kuhana jaja i posni sir
            ili: mm jogurt s zobenim pahuljicama (i slični sejkovi)

            ručak; pileća prsa i salata
            ili; riba i salata

            međuobrok: voće (jabuka i sl.)

            večera: posni sir i šumsko voće (smiksano u sejk)

            ??

            HVALA VAM SVIMA NA SAVJETIMA I STRPLJENJU!!!

            Comment


            • #7
              Re: keto i debljanje

              Za dorucak ne bi nikako smjela zapostavljati ugljikohidrate na racun proteina i obrnuto, tako da samo kuhana jaja i posni sir nije neka narocita opcija niti samo jogurt s zobenim pahuljicama. Kombinacija jaja i zobenih pahuljica je vec nesto drugo. Dakle, gledaj da ujutro uneses proteine i ugljikohidrate u jacem omjeru, a sto se tice masti njih ogranici u svakom dijelu dana. Ujutro ih unosi putem jaja (a preko dana sto manje), te ako zelis smrsati onda radije jedi zobene s vodom umjesto mlijeka.

              Sto se tice ostatka dana, proteini uglavnom, ugljikohidrati u manjem omjeru i masti jos manje. Ostali obroci koje si napisala nisu losi, ali ja bih ti savjetovao da, ako si u mogucnosti, imas pet do sest obroka dnevno. Ako bas ne mozes, onda cetiri minimalno. Racunaj da trebas imati adekvatan obrok prije treninga, a i nakon treninga. Gledaj da tokom dana (osim dorucka i obroka prije, te nakon treninga) jedes sto manje ugljikohidrata, jos manje masti, a sto vise proteina.

              Uostalom, niko ti ne moze napisati plan i program ishrane. Rasporedi kalorije i hranjive sastojke kako treba i na taj nacin ces dobiti adekvatan plan. Ima mnogo tema na forumu ciji se sadrzaj svodi na navedeno.

              Comment


              • #8
                Re: keto i debljanje

                bok ljudi imam jedno pitanje kako se broje kalorije na primjer koliko je to 1000 kalorije kakose to broji dali se borji na gram dali ima nekakve vage kako to ide

                Comment


                • #9
                  Re: keto i debljanje

                  1gram proteina ima 4 kalorije
                  1gram ugljikohidrata ima 4 kalorije
                  1gram masti ima 9 kalorija

                  Dakle pogledaš sastav hrane na pakiranju ili na tablici na forumu, imaš postavljeno samo potraži i onda prema toj formuli samo zbrajaš i to je to.
                  KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                  Comment


                  • #10
                    Re: keto i debljanje

                    bok svima e ovako posto samsmrsavio ima sam 115 kila i dosao sam na 87kila ali imam jedan problem a to je da mi koža visi i imam potkožnog masnog tkiva procitao sam ovo na jednom forumu recite mi dali je ovo istina

                    Smanjite tjelesnu masu na račun smanjenja potkožnog masnog tkiva. 1 kg potkožnog masnog tkiva odgovara oko 7000 kcal. Da bismo izgubili 1 kg potkožnog masnog tkiva trebamo unijeti hranom 7000 kcal manje nego što potrošimo dnevnom aktivnošću i bazalnim metabolizmom, odnosno potrošiti dnevnom aktivnošću i bazalnim metabolizmom 7000 kcal više nego što unesemo hranom.
                    Put do tog cilja je :

                    - Smanjiti kalorijski unos
                    - Povećati dnevnu aktivnost
                    - Povećati bazalni metabolizam
                    - Napraviti 2 od te 3 stvari
                    - Napraviti sve 3 stvari



                    Tjedno je moguće izgubiti do 1 kg potkožnog masnog tkiva. Gubitak tjelesne mase veći od 1 kg tjedno neizostavno je praćen velikim smanjenjem mišićne mase, a ono dovodi do smanjenja bazalnog metabolizma i tim putem do povećanja potkožnog masnog tkiva. Svaki gubitak tjelesne mase veći od 1/2 kg tjedno dovodi do gubljenja 1 kg mišićne mase na svakih izgubljenih 3 kg potkožnog masnog tkiva.
                    Prehrana :
                    Kalorijski unos

                    1, 2, 3. dan : unosite 1000 kcal manje od uobičajenog broja kcal.
                    4. dan : uobičajeni broj kcal (1000 kcal više nego prethodna 3 dana da ne dođe do usporenja metabolizma).
                    5, 6, 7. dan : 1000 kcal manje od uobičajenog broja kcal
                    8. dan : uobičajeni broj kcal (1000 kcal više nego prethodna 3 dana da ne dođe do usporenja metabolizma) itd.

                    Prosječno dnevno smanjenje unosa je tako: 750 kcal, što odgovara smanjenju od oko 100 g potkožnog masnog tkiva dnevno. Svakodnevno uzimanje malog kalorijskog unosa navelo bi tijelo da to stanje prihvati kao normalno, pa bi nestalo razloga za smanjenje tjelesne masti, a kako smanjenje kalorijskog unosa usporava metabolizam, tj. potrošnju kalorija, uz stalno mali kalorijski unos moguće je čak povećanje potkožnog masnog tkiva!

                    Svakodnevno uzimanje malog kalorijskog unosa dovelo bi do smanjenja mišićne mase, što bi predstavljalo neželjeni gubitak tjelesne mase jer mišići, i u mirovanju, troše puno više kalorija nego masno tkivo. Smanjenje mišića, koji su izgarači, dovodi do povećanja potkožnog masnog tkiva! Povećanje kalorijskog unosa svaki četvrti dan omogućuje očuvanje mišićne mase.

                    Comment

                    Working...
                    X