Announcement

Collapse
No announcement yet.

ivan93zg-plan prehrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ivan93zg-plan prehrane

    Napravio sam si plan prehrane kojeg se pridržavam već neko vrijeme, pa me zanima da li da se i dalje držim toga ili da što mijenjam... Svaki savijet dobrodošao

    1. doručak oko 10h
    kcal UH P M
    100g zobenih 402 66 14 7
    300g mlijeka 198 14,1 9,9 9,6

    2. prije treninga oko 12h
    1 jabuka 52 12 0 0
    1 banana 99 23 1 0

    3. poslije treninga oko 13h
    mjerica wheya 25g 98 1,5 19,6 1,7

    4. obrok poslije treninga oko 14h
    200g crnog kruha 480 92 14 2
    100g posnog sira 66 3 12 1
    100g pilećih prsa 197 1 16 14

    5. ručak oko 17h
    100g mesa(pil, većinom) 144 0 21 3
    100g riže 371 75 7 1

    6. večera oko 8
    100g posnog 66 3 12 1
    100g pilećih prsa 197 1 16 14
    -----------------------------------------------------------------------
    ukupno: 2370kcal 291g UH 142g P 54,3g M

  • #2
    Re: ivan93zg-plan prehrane

    Obrok prije treninga ti ne valja nista , treba biti P + UH , prije spavanja ubaci orasaste plodove. Takoder, poslije treninga ubaci grozdani secer (dekstroza) sa wheyom.

    Comment


    • #3
      Re: ivan93zg-plan prehrane

      Prije treninga moze i P+M, a poslije treninga dektrozu i ne moras (bilo je rasprave na forumu o tome)..
      Originally posted by madmax22
      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
      Originally posted by jocker77
      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
      Originally posted by Hajduk
      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

      Comment


      • #4
        Re: ivan93zg-plan prehrane

        Zavisi od tvog cilja. Ako ti je cilj dobiti misicnu masu i sagoriti masti onda bi trebao unositi vise proteina i drzati ih u omjeru jednakom s ugljikohidratima ili cak vise, a masti totalno reducirati. Nije to nimalo lagan, a posebno nije jeftin zadatak.

        Ne dopada mi se dorucak. Trebao bi jesti jaja, a reducirati kolicinu mlijeka. Sto se tice zobenih uvijek ih mozes pojesti nakon jaja i to s vodom ili manjom kolicinom mlijeka. Koliko ja vidim jaja uopce ne spominjes sto je ogromni gubitak za tebe. Obrok prije treninga nije nimalo dobar. Obavezno ga koriguj ukoliko ne zelis da ti tijelo i misici pate.

        Sto se tice obroka prije treninga, ja unosim 22g proteina, 22g ugljikohidrata i 2-3g masti (kruta hrana) i to jedan sat prije treninga. Za vrijeme treninga osjecam optimalnu snagu bez ikakvih naznaka gladovanja i slicnog. Odmah nakon toga slijedi obrok koji ima oko 60g proteina (rijetko vise) i do 100g ugljikohidrata (ovdje obicno namirim ugljikohidrate koje reducirano unosim tokom dana u odnosu na visok omjer proteina) i ispod 5g masti. Savjetovao bih ti da hljeb totalno eliminises ili eventualno ogranicis na dorucak (u kolicini od 50g) ukoliko nemas zobene. Razev hljeb moze biti vrlo koristan, ako nisi kuci, za medjuobrok u kombinaciji s pilecim prsima i posnim sirom.
        Last edited by Argentum; 14-12-14, 23:03.

        Comment


        • #5
          Re: ivan93zg-plan prehrane

          Tu nema 100 grama proteina, ja bi to digao na 200.
          Last edited by bugi; 14-12-14, 23:48.

          Comment


          • #6
            Re: ivan93zg-plan prehrane

            Što se tiče desktroze, ovdje je tema u kojoj je raspravljano o istoj : http://www.building-body.com/forum/t...-gt-nu%C5%BEno , pa ti razmotri jel ti se isplati uzeti ili ne. Pozdrav.

            Comment


            • #7
              Re: ivan93zg-plan prehrane

              Hvala svima na savjetima

              Već danas sam promijenio obrok prije treninga i dodao jaja za ručak...

              Doručak ne mislim mijenati, jer mi ovako paše najbolje

              Comment


              • #8
                Re: ivan93zg-plan prehrane

                Da samo pitam... obrok prije treninga pojedem 100g salame pilećih prsa, 100g posnog i 2 rižina krekera. Jel to uredu?

                Comment


                • #9
                  Re: ivan93zg-plan prehrane

                  to ima 10g UH
                  znaci: premalo

                  Comment


                  • #10
                    Re: ivan93zg-plan prehrane

                    +banana???

                    Comment


                    • #11
                      Re: ivan93zg-plan prehrane

                      svatko radi prehranu prema svojim potrebama, prema svojem suficitu/ deficitu
                      ali obrok poslije treninga je najvazniji u danu i trebao bi biti najbogatiji ugljikohidratima
                      ako nemas dovoljno UH za taj obrok onda si ili krivo rasporedio ugljikohidrate tijekom dana ili ne shvacas vaznost tog obroka

                      a ti krekeri u lidlu (130g) kostaju 7kn, pa nije valjda problem pojesti više od ta dva komada?

                      Comment


                      • #12
                        Re: ivan93zg-plan prehrane

                        Naravno da nije problem, nego jednostavno se najedem ujutro kad ustanem i onda prije treninga ni nemogu baš nešto puno pojest...

                        Comment

                        Working...
                        X