Announcement

Collapse
No announcement yet.

Razmak između obroka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Razmak između obroka?

    Dakle hranim se po sljedecem jelovniku:8:00 dorucak- zobene,jaja,sok,banana,12:00 rucak-piletina s povrcem,15:30 proteinska plocica,jabuka,mlijeko,19:00 salata od tunjevine i u 22:30 proteinski shake.
    Zanimaju me ovi razmaci;da li npr.ako rucak imam u dvanaest sati iduci obrok se racuna tri i pol sata od kada sam pojeo hranu ili se pola sata uzima za samo jelo pa bi onda iduci obrok bio za tri sata?dakle radi li se o razmaku od tri ili tri i pol sata?

  • #2
    Re: Razmak između obroka?

    Po nekim istrazivanjima razmak od 3h je najbolji,ali bolje ti sebi ukombinuj kako ti pase,nisi sada profi i od bodybuilding da zivis pa da se moras pridrzavati tog istrazivanja.bitno da zadovoljis dnevni unos Kcal,a tijelo se navikne na obroke.
    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

    Comment


    • #3
      Re: Razmak između obroka?

      Originally posted by alexxx View Post
      Po nekim istrazivanjima razmak od 3h je najbolji,
      koja istrazivanja ?
      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


      * SHUT UP AND SQUAT *

      Comment


      • #4
        Re: Razmak između obroka?

        Studije su dokazale da vrijednost aminokiselina nakon dva do tri sata počinju opadati, što za sobom povlači smanjenu proteinsku sintezu. Interesantno je da su ta saznanja objavljena 2011. godine.Nova studija je dokazala da nadopuna ugljikohidrata ili leucina pomaže produljenju proteinske sinteze. Znanstvenici su studiju proveli na štakorima koje su nahranili proteinima. Nakon tri sata uočili su da je proteinska sinteza počela opadati, a istovremeno je došlo do povećanja vrijednosti AMPK molekula (energetskih senzora). Eskaliranje AMPK molekula znači zaustavljanje proteinske sinteze. Pošto su htjeli produžiti trosatno vrijeme proteinske sinteze, znanstvenici su štakorima dali jednostavne ugljikohidrate ili leucin što je dovelo do automatskog nastavka proteinske sinteze. Ugljikohidrati i leucin su blokirali AMPK molekule. Očigledno konzumacija ugljikohidrata ili suplementacija leucina mogu produžiti proteinsku sintezu. U svakom slučaju dobra je strategija jesti svaka dva do tri sata.
        To sam negdje prije procitao al se nemogu sjetiti al sve u svemu ni ja se tog ne pridrzavam a sada ti nadji neko drugo istrazivanje i okaci kao da vidimo jos istrazivanja
        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

        Comment


        • #5
          Re: Razmak između obroka?

          Zbunilo me to što je razmak između obroka 3 i pol sata ,osim prvog i drugog obroka gdje je ostavljen razmak 4 sata pa po nekoj logici za doručak je ostavljen veći razmak jer treba puno više vremena za pojesti 5 jaja,zobene s mlijekom i bananu nego primjerice proteinsku pločicu i jabuku.

          Comment


          • #6
            Re: Razmak između obroka?

            Ovo je sasvim ok sto se vremena tice kako si sada postavio.
            Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

            Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

            Comment


            • #7
              Re: Razmak između obroka?

              Originally posted by alexxx View Post
              Studije su dokazale da vrijednost aminokiselina nakon dva do tri sata počinju opadati, što za sobom povlači smanjenu proteinsku sintezu. Interesantno je da su ta saznanja objavljena 2011. godine.Nova studija je dokazala da nadopuna ugljikohidrata ili leucina pomaže produljenju proteinske sinteze. Znanstvenici su studiju proveli na štakorima koje su nahranili proteinima. Nakon tri sata uočili su da je proteinska sinteza počela opadati, a istovremeno je došlo do povećanja vrijednosti AMPK molekula (energetskih senzora). Eskaliranje AMPK molekula znači zaustavljanje proteinske sinteze. Pošto su htjeli produžiti trosatno vrijeme proteinske sinteze, znanstvenici su štakorima dali jednostavne ugljikohidrate ili leucin što je dovelo do automatskog nastavka proteinske sinteze. Ugljikohidrati i leucin su blokirali AMPK molekule. Očigledno konzumacija ugljikohidrata ili suplementacija leucina mogu produžiti proteinsku sintezu. U svakom slučaju dobra je strategija jesti svaka dva do tri sata.
              To sam negdje prije procitao al se nemogu sjetiti al sve u svemu ni ja se tog ne pridrzavam a sada ti nadji neko drugo istrazivanje i okaci kao da vidimo jos istrazivanja
              nemam ja sta kaciti, nisam ja onaj sto je postavio odredjene tvrdnje na osnovu nekih studija bez da okaci izvor te informacije ili koje su to studije


              slicno glupo kao da sad kazem: znas bila jedna studija koja kaze ako polizes znoj prethodnog vjezbaca sa bench klupe lucis 350% vise testosterona....gdje je studija? ne znam, ali procitao sam davno...vjeruj mi
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #8
                Re: Razmak između obroka?

                +1

                S druge strane, zagovornici IF metode naveliko lijepe studije o njenoj ucinkovitosti.. Dva potpuno razlicita misljenja. Vrijeme je relativno
                Originally posted by madmax22
                da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                Originally posted by jocker77
                Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                Originally posted by Hajduk
                isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                Comment


                • #9
                  Re: Razmak između obroka?

                  Originally posted by TripleZ View Post
                  nemam ja sta kaciti, nisam ja onaj sto je postavio odredjene tvrdnje na osnovu nekih studija bez da okaci izvor te informacije ili koje su to studije


                  slicno glupo kao da sad kazem: znas bila jedna studija koja kaze ako polizes znoj prethodnog vjezbaca sa bench klupe lucis 350% vise testosterona....gdje je studija? ne znam, ali procitao sam davno...vjeruj mi
                  Svako ima svoje misljenje a sada jos da trazim izvor za to nemam vremena,al sam zakljuci zasto vecina bodybuildera jede vise obroka sa manjim razmacima pogledaj samo yates-a on je primjenjivao ovo sto sam napisao.Smjesno je bas ovo za klupu
                  Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                  Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                  Comment


                  • #10
                    Re: Razmak između obroka?

                    Originally posted by alexxx View Post
                    Svako ima svoje misljenje a sada jos da trazim izvor za to nemam vremena
                    je li razumijes da ovo nije pitanje tvog misljenja ? nisi rekao ''ja mislim'' nego da istrazivanja kazu bla bla bla, sto je glupost

                    ti svoja misljenja iznesi koliko hoces, ali kad kazes da istrazivanja potvrdjuju nesto moras i imati dokaz za to
                    Originally posted by alexxx View Post
                    zasto vecina bodybuildera jede vise obroka sa manjim razmacima pogledaj samo yates-a on je primjenjivao ovo sto sam napisao
                    zbog upotrebe inzulina u bb svrhe, i zbog same kolicine hrane...ne znam jel iko na forumu koristi inzulin u tim dozama osim ovih par dijabeticara sto je neuporedivo (i manje doze, ali eto, njima je koliko toliko bitna frekvencija obroka)
                    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                    * SHUT UP AND SQUAT *

                    Comment


                    • #11
                      Re: Razmak između obroka?

                      Originally posted by bado View Post
                      Zbunilo me to što je razmak između obroka 3 i pol sata ,osim prvog i drugog obroka gdje je ostavljen razmak 4 sata pa po nekoj logici za doručak je ostavljen veći razmak jer treba puno više vremena za pojesti 5 jaja,zobene s mlijekom i bananu nego primjerice proteinsku pločicu i jabuku.
                      Nije da se moras tako zamarat tim razmacima,najbitniji je na kraju koliko si ti Kalorija unio !!
                      Dzabe masa i 6 obroka dnevno ako nisi u Suficitu na kraju dana
                      Your future is created
                      by what you do today,
                      not tomorrow.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Razmak između obroka?

                        Originally posted by TripleZ View Post
                        je li razumijes da ovo nije pitanje tvog misljenja ? nisi rekao ''ja mislim'' nego da istrazivanja kazu bla bla bla, sto je glupost

                        ti svoja misljenja iznesi koliko hoces, ali kad kazes da istrazivanja potvrdjuju nesto moras i imati dokaz za to


                        zbog upotrebe inzulina u bb svrhe, i zbog same kolicine hrane...ne znam jel iko na forumu koristi inzulin u tim dozama osim ovih par dijabeticara sto je neuporedivo (i manje doze, ali eto, njima je koliko toliko bitna frekvencija obroka)
                        Da ali skontaj ti sada sam sta trazis da trazim nesto sto sam vidio prije x godina i sada da se sjetim tog ti sada kao mozes sve naci dokaz.Al ako naidjem na to okacim samo da ti pokazem da ovo nisu lazi i da postoje istrazivanja.Mislim da je bilo dosta poceli smo spamati covjeku temu.
                        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                        Comment


                        • #13
                          Re: Razmak između obroka?

                          Razliciti organizmi, razliciti metabolizmi, razlicite kolicine i vremenski razmaci medju obrocima. Kraj.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Razmak između obroka?

                            mislio sam da je forum prosao kroz tu fazu ali eto ocigledno se sve vrti u krug

                            sljedece ce neko doci sa savjetima da se one kese oko struka stavljaju da se skida skemba....komentarom ''naucnici potvrdili da to radi, ali morsko mi sad trazit'' ili da je neko to nekom preporucio, a taj neko ima tetku od komsinice cija je mala zavrsila medicinu pa ona zna
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #15
                              Re: Razmak između obroka?

                              Po tebi bi trebalo za sve dokaz ja nez kako je doslo do toga da ti pocnes trenirati sigurno vidio na nekom istrazivanju da je dobro trenirati pa sada da kada tako kazu onda cu trenirati.

                              Ljudi od sada sto pisete morate postaviti literaturu jer triplez-u ne odgovara nista
                              Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                              Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                              Comment

                              Working...
                              X