Announcement

Collapse
No announcement yet.

mamba24-Prehrana(savjeti dobrodosli)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mamba24-Prehrana(savjeti dobrodosli)

    kao prvo pozdrav svima...svaki savjet,kritika i pomoc bi mi dobrodosla...naveo sam primjer jednog dana,ostali dani su slicni sto se tice namirnica,razlika je u vrsti mesa..idem 3x sedmicno u teretanu i 5x na kosarku...uglavnom cilj mi je konstantno dobijanje na masi koje naravno nece biti bogzna sta zbog ovih treninga kosarke..pa ako moze koji savjet sta da promijenim,da li da ubacim jos ugljikohidrata i proteina..hvala unaprijed

    6:30 h 100gr Žitarica,2 jaja,Jabuka
    10:00 h 2 Sendviča sa purecim prsima
    14:20 h 6 Kuhanih jaja,150gr Krompira,Jabuka
    15:00 h Teretana
    17:30 h Whey + glukoza(1 mjerica)
    18:00 h 200gr Piletine,200gr Riže,Banana
    20:00 h Tuna u konzervi,150gr riže,Banana
    21:00 h Kosarka
    23:00 h 50gr Masti,150gr posnog

  • #2
    Re: mamba24-Prehrana(savjeti dobrodosli)

    Meni izgleda dobro, ali ja bi to teško moga prožvakat. Nisam neki stručnjak, ali za sve postoji računica. Imaj cilj, koliko kila želiš, izračunaj koliko ti je proteina, masti i ugljikohidrata potrebno na dan i drži se toga, neka bude raznovrsno. Ovo san negdi pročita: serviraj sebi hranu u manji tanjur da izgleda više i ne ostavljaj ništa.

    Ako si košarkaš pripazi na težinu i koljena jer su važnija od kila koje nabiješ.

    Comment


    • #3
      Re: mamba24-Prehrana(savjeti dobrodosli)

      premalo P u prvom obroku - podebljaj ta jaja.
      onda, 4 i pol sata su prevelik razmak izmežu 2. i 3. obroka (po meni).
      150g krumpira povećaj - to nije isto što i 150g riže ili tijesta.
      zadnji obrok bi osobno promijenio omjer P i M - stavio bi manje oraščića, a više posnog (250g).
      i ne vidim potrebe za voćem u svakom obroku. ali, opet ponavljam, to je neko moje mišljenje, ti sebi riktaj kako tebi pase (i naravno, poslušaj još savjeta i preporuka od iskusnijih forumaša).
      ostalo je dobro!
      Last edited by wikler; 05-11-11, 23:13.
      Originally posted by darios
      Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
      __________________________________________________

      there is no progress without struggle!

      Comment


      • #4
        Re: mamba24-Prehrana(savjeti dobrodosli)

        Originally posted by wikler View Post
        premalo P u prvom obroku - podebljaj ta jaja.
        onda, 4 i pol sata su prevelik razmak izmežu 2. i 3. obroka (po meni).
        150g krumpira povećaj - to nije isto što i 150g riže ili tijesta.
        zadnji obrok bi osobno promijenio omjer P i M - stavio bi manje oraščića, a više posnog (250g).
        i ne vidim potrebe za voćem u svakom obroku. ali, opet ponavljam, to je neko moje mišljenje, ti sebi riktaj kako tebi pase (i naravno, poslušaj još savjeta i preporuka od iskusnijih forumaša).
        ostalo je dobro!
        hvala na odgovorima..ovaj razmak izmedju 2. i 3. obroka je toliko zbog skole..odmor je u 10h a kuci stizem oko 14h...sto se tice voca necu ga jesti u svakom obroku nego sam odredio dnevnu mjeru npr 2 jabuke 2 banane i par mandarina

        Comment


        • #5
          Re: mamba24-Prehrana(savjeti dobrodosli)

          ja isto imam školu pa drmnem dva obroka u njoj, a još jedan i prije škole. meni je recimo 1. obrok oko 7, drugi u školi nešto prije pol 10, i treći u školi drmnem pod malim odmorom između 12 i 1. probaj si i ti tako iskombinirat, bolje će ti bit vjeruj mi.
          također i voće jedem, recimo 2,3 mandarine i 2 banane, al to drmnem do 3 sata i onda slijedi obrok prije workout-a i nakon tog više nema voća.

          nema na čemu prijatelju!
          Originally posted by darios
          Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
          __________________________________________________

          there is no progress without struggle!

          Comment

          Working...
          X