Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana za masu- Cole74

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana za masu- Cole74

    Pozdrav, trenutno sam na prehrani za masu, pa me zanimaju Vaša mišljenja, komentari i kritike.

    7:00 h- Zobene pahuljice + whey + mlijeko
    9:30 h- Tuna konzervirana i ocijeđena + 0.5 l vode + crni kruh
    11:30 h- Posni sir (250 g) + orašasti plodovi
    14:30 h- Ručak, uglavnom je to piletina, puretina ili teletina kombinirana sa salatom, crnim kruhom, rižom
    16:00 h- Tuna + voda + crni kruh
    20:00 h- Whey 30 g + 50 g glukoze + voda
    22:00 h- Posni sir (250 g) + orašasti plodovi

    Kad sam popodne u školi, jedem slično, zapravo isto, razlika je samo u rasporedu. Uz ovo sve jedem dosta voća i povrća, kroz jutro pojedem jabuku, dvije, tijekom ručka salate, a nakon treninga bananu. Zanima me jedna stvar: kad sam popodne u školi, teretanu sam u mogućnosti odraditi samo kroz jutro, oko 9 i 30, odmah nakon ustajanja. Koji bi mi trebao biti prvi obrok prije treninga, jesu li zobene + whey + mlijeko OK, obzirom da whey pijem i odmah nakon treninga?
    Po građi tijela sam ectomorph, imam 200 cm i 99 kg, nepunih 16 godina.

  • #2
    Re: Prehrana za masu- Cole74

    oke je ovo, možeš zobene i whey prije treninga
    Originally posted by Songoku
    najbolji pwm je burek

    Comment


    • #3
      Re: Prehrana za masu- Cole74

      što kažete na ovo: http://stronglifts.com/gomad-milk-sq...n-gain-weight/

      Comment


      • #4
        Re: Prehrana za masu- Cole74

        ja cu odgovoriti na prvi post...sobzirom da si mlad i visok i imas dosta kg moje misljenje je da ti treba jos kalorija za rast..ovde nisi naveo kolicine ali ova tuna u konzervi nema vise od 150gr mesa pa et neznam...da sracunas bmr i sve ostalo pa da vidis..meni nesto malo hrane s obzirom da ganjas masu...

        Comment


        • #5
          Re: Prehrana za masu- Cole74

          Dobro ti damko kaze pojacaj malo to,ubaci koji steak

          Comment


          • #6
            Re: Prehrana za masu- Cole74

            Da, to sam i ja shvatio par dana nakon objavljivanja posta. Zamijenio sam jedan obrok crnog kruha s rižom, posni sir jedem samo navečer s malo M, jutarnji obrok u kojem je bio posni je sad tuna + riža, tako da 2- 3 puta dnevno jedem rižu. Inače, tuna ocijeđena ima masu od 85 g, uzimam Evinu iz menze jer mi je najisplativije i trenutno nisam u mogućnosti uzimati piletinu, puretinu ili neki drugi izvor P izuzev za ručak. Računao sam radni i bazalni metabolizam, u plusu sam i idu kile stalno gore bez velikog povećanja body fata. Nisam ga računao prije nego sam krenuo s računanjem radnog i bazalnog i podizanjem kalorija, tako da govorim napamet, prema ogledalu i slikama. Trenutno mi je oko 13 po nekom od online kalkulatora. Sada imam 103 kg, dobio sam otprilike 6- 7 kg u 2 mjeseca. Mislim se da ubacim LI cardio 2 puta tjedno, nakon treninga s utezima, nekih 45- 60 minuta niskim intenzitetom na biciklu, je li to OK?

            Comment


            • #7
              Re: Prehrana za masu- Cole74

              pa u tih 85 grama tune nema ni 20 gr proteina pa ti vidi sad...Pucaj 2 konzerve tune u jednom obroku slobodno ako vec nemozes junetinu,piletinu,puretinu itd...
              i zasto ce ti kardio ako si na masi jos u ovolikoj mjeri...ako se mastis onda ok...i moja preporuka ako mozes ujutro na prazan stomak radi kardio..i ubaci ga u dan kad ne treniras..

              Comment


              • #8
                Re: Prehrana za masu- Cole74

                Ne mastim se previše, ali sam zaboravio napomenuti da sam oduvijek imao škembu tako da primjetim i male razlike. Hvala na savjetima!

                Comment

                Working...
                X