Announcement

Collapse
No announcement yet.

Slozio sam prehranu, sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slozio sam prehranu, sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?

    Pozdrav, totalni sam pocetnik i volio bi samo ucvrstit tijelo.

    6:30 : 1. Cornflakes ili zobene + mlijeko , 2. 2-3 jaja
    7:30 : Voce (banana, jabuka itd.)
    8:00 : Trening
    9:30 : Gotov trening
    13:00 : 1. Piletina + kuhano povrce ili riza , 2. Govedina + kiseli krastavci ili krumpir 3. Tuna + zelena salata
    14:30 : Tamni kruh + pileća salama
    16:30 : Voce
    19:00 : Posni s malo jogurta + orasasti plodovi

    Slozio sam si ovu prehranu pa me zanima jel u redu?
    I sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?
    Ovo 1,2,3 je kao po danima.

  • #2
    Re: Prehrana,pocetnik

    fali ti iza treninga whey, a ako ga ne želiš uzimat onda moraš iza treninga pojist nešto bogato proteinima, tipa piletina bla bla, a ne čekat 3 ipo sata.


    edit: imaš čudne razmake između jela, nekad 1 ipo sat nekad 3 ipo, bolje ti je da jedeš svako 3 sata, po 5 ili 6 puta dnevno, i jedi zobene ne cornfleks. voće ne moraš jest prije treninga.

    znači ovako nešto:
    7:00 doručak
    8:00 trening
    9:30 whey i glukoza, ako nećeš onda jaja il neke *****rije, nisan ti siguran za ovo
    13:00 ručak
    16:00 kruv i salama
    19:00 posni i kikiriki/bademi bla bla

    ubaciš nekad voće ako želiš, al nek ne bude kasno navečer
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: Slozio sam prehranu, sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?

      Originally posted by Početnik1 View Post
      Pozdrav, totalni sam pocetnik i volio bi samo ucvrstit tijelo.

      6:30 : 1. Cornflakes ili zobene + mlijeko , 2. 2-3 jaja
      7:30 : Voce (banana, jabuka itd.)
      8:00 : Trening
      9:30 : Gotov trening
      13:00 : 1. Piletina + kuhano povrce ili riza , 2. Govedina + kiseli krastavci ili krumpir 3. Tuna + zelena salata
      14:30 : Tamni kruh + pileća salama
      16:30 : Voce
      19:00 : Posni s malo jogurta + orasasti plodovi

      Slozio sam si ovu prehranu pa me zanima jel u redu?
      I sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?
      Ovo 1,2,3 je kao po danima.
      -prvi obrok nek ti budu uvjek zobene, jedi s malomasnim mljekom ako nemaš whey
      -drugi obrok ti je malo pre brzo, a i poslje drugog ideš odmah u teretanu. Trebo bi barem sat vremena imat pauzu poslje jela pa tek onda u teretanu. Prije teretane uzmi si jedan kruti obrok.
      -ja bi izbacio ovo voće u 16:30 tu bi jeo posni, piletinu, ili neku ribu + neko povrće
      -ovo u 19:00 je ti je večera? to je prerano. taj si obrok pojedi zadnji prije spavanja samo izbaci jogurt. ako ideš spavati u 23:00 jedi u 22:00. nemoj gladovati pazi na to da jedeš svaka 3 - 3,5h
      Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

      Comment


      • #4
        Re: Slozio sam prehranu, sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?

        min 5 bjelanjaka umjesto wheya..pitanje je dali je to isplativije
        ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

        Comment


        • #5
          Re: Slozio sam prehranu, sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?

          zamjeni obrok 1 i 2.. dakle ujutro kad se digneš prvo voće.. nakon pola sata drmni zobene i mliko i dodaj 4-5 kuvanih bjelanjaka ..
          računaj da ti trening počme minimalno 2 sata nakon ustajanja .. kad završiš trening odmah nakon toga možeš nakon tuširanja.. pojest 100-150 g piletine i bijelog kruha (ako nećeš glukozu ovo tie bolje) nakon tog obroka sat vremena opet pojedi nešto s proteinima i uh.. tipa kumpir i piletina (kuvani kumpir naravno) i povrće.. koje mora bit u svakom obroku.. tamni kruh pretpostavljam raženi je u redu s purećom.. al moraš je dosta stavit jer joj stastav nije ko puretini.. voće popodne izbaci i dodaj opet posni i orah recimo kao i navečer.. to tie u principu školski.. ostalo se sam korigiraj.. ako ti nešto smeta primjetit ćeš.. nemoj gledat šablone ne odgovara sve svima.. zato gledaj šta ti tilo govori i toga se drži.. i MINJAJ AKO OSJEĆAŠ nadutost, vjetrove itd
          Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

          R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
          <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

          Comment


          • #6
            Re: Slozio sam prehranu, sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?

            voce je dobro prije treninga....

            Comment


            • #7
              Re: Slozio sam prehranu, sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?

              Da,i ja sam cuo da je prije treninga super uzeti voće (banana, jabuka)...
              Ok,korigirat cu onda malo tu prehranu. fala decki!

              Comment


              • #8
                Re: Slozio sam prehranu, sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?

                Originally posted by KeLavra View Post
                min 5 bjelanjaka umjesto wheya..pitanje je dali je to isplativije
                kad si izračuna unos P kroz hranu koji mora unest dnevno, i koliko mora izdvojit za hranu ispadne mu dalko isplativije da barem dio P unosi kroz whey.

                najbolje bi bilo kad bi mogao izdvojit barem za 1kg wheya mjesečno, što i nije tako pretjerana cifra. barem danas ima jeftinijih whey-eva na svakom čošku. Time bi si pokrio neke osnove, znači svako jutro s zobenim mjericu wheya + u dane kad treniraš u PWM mjericu.

                Originally posted by Armani View Post
                voce je dobro prije treninga....
                meni super paše voće prije treninga. nekako mi najbolje odgovara banana
                Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

                Comment


                • #9
                  Re: Slozio sam prehranu, sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?

                  banana+jabuka+mandarina )

                  Comment


                  • #10
                    Re: Slozio sam prehranu, sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?

                    Originally posted by Armani View Post
                    banana+jabuka+mandarina )
                    i onda na WC
                    Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

                    Comment


                    • #11
                      Re: Slozio sam prehranu, sta da uzmem nakon treninga, a da nije whey?

                      uzmi bjeljanke i prije spavanja posni sir

                      VENI VIDI VICI

                      Comment

                      Working...
                      X