Announcement

Collapse
No announcement yet.

Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košarku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košarku

    Pozdrav svima, imam 17 godina. Visok sam 187cm i težak 72kg. Nikada nisam išao u teretanu, inače treniram košarku 5 puta tjedno po sat i pol do dva plus tekma za vikend. Nisam išao u teretanu ponajviše zbog signala od roditelja i trenera da će mi to utjecati na rast, no sada kada sam počeo igrati seniorsku košarku, fizički dio odnosno fizička inferiornost se jako osjeti jer igram protiv igrača starijih i do 10-15 godina od mene.

    Što se tiče prehrane, jedem obavezno doručak, ručak i večeru najčešće je to sve obiteljski pa ne mogu tu previše birati, a između jedem kada sam gladan, nakon treninga, u školi i slično. Zanima me što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije"(nikad ništa nisam konzumira), kako bi to trebao uklopiti uz košarku, dali će to utjecati na moju brzinu (100m trčim oko 11,9). Što se tiče treninga u teretani, treneri(košarkaški) mi govore da bih trebao raditi na ramenom pojasu i trbuh uz to želio bih poboljšati i odraz. Nadam se da će mi netko uspjeti pomoći oko ovoga, jer čitajući ovaj forum vidim da sam ja možda malo drugačiji slučaj (možda se meni to samo čini), no u svakom slučaju hvala svakome ko mi može pomoći.

  • #2
    Re: Nekoliko pitanje

    nisi nista drukciji slucaj, ali je puno konkretnije kad ti to neko usmeno i prakticno objasni, zar nemozes to pitat te trenere? meni si jednak kao svatko ko krece tj ko je pocetnik pogotovo zato sto si naveo da kemiju ne konzumiras a ustvari mislis na kretin, whey,glukozu,bcca itd... citaj..
    Dont drink, dont smoke just eat and work

    Comment


    • #3
      Re: Nekoliko pitanje

      Fizičku inferiornost suparnika ćeš morati riješiti tako da dobiješ mase,da im se fizički možeš suprostaviti,u guranju itd.
      Kreni jesti i do 7 obroka dnevno,ali neka to bude kvalitetna hrana,ne smeće da dobiješ sala.
      Vježbanje su ti dobro rekli,a što se tiće skočnosti tu teretana može jako malo pomoći,imaš drugačije metode pitaj trenera,makar i to je dosta uvjetovano genetikom ali može se popraviti,od suplemenata kolega iznad je napisao!A ostalo čitaj,već očekujem pitanje a što točno treba jesti,opet čitaj

      Comment


      • #4
        Re: Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košar

        pogledaj sprintere na 100m. treniraju ko svinje u teretani, zderu ko budale(prave obroke), naravno koriste suplemente.

        bavis se kosarkom i imasd duge treninge, treba ti UH.

        da ne govorim da pogledas NBA. svi su na dopingu, kolko oni jedu nemogu niti zamisliti.
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment


        • #5
          Re: Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košar

          pogledajte kosarkase u prvim tekmama NBA-a
          prvih 10 tekmi
          i onda zadnjih 5-6 tekmi
          svi gube oko 5-6 kg
          sve sam rekao
          Originally posted by servantess
          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

          Comment


          • #6
            Re: Nekoliko pitanje

            Originally posted by T.A.T.A. View Post
            Fizičku inferiornost suparnika ćeš morati riješiti tako da dobiješ mase,da im se fizički možeš suprostaviti,u guranju itd.
            Kreni jesti i do 7 obroka dnevno,ali neka to bude kvalitetna hrana,ne smeće da dobiješ sala.
            Vježbanje su ti dobro rekli,a što se tiće skočnosti tu teretana može jako malo pomoći,imaš drugačije metode pitaj trenera,makar i to je dosta uvjetovano genetikom ali može se popraviti,od suplemenata kolega iznad je napisao!A ostalo čitaj,već očekujem pitanje a što točno treba jesti,opet čitaj
            Ajde TATA prestani davati komentare u vezi nečega o čemu nemaš pojma!!!!!!!!
            U teretani se pravilnim odabirom vježbi itekako može utjecati na razvoj skočnosti i eksplozivnosti. Ali za to treba znanje i iskustvo.
            Rudy, nažalost tvoj trener je neškolovani trenerčić bez velikog iskustva i zato te cijelo vriijeme krivo savjetovao. Mogao si već krenuti sa treningom u teretani ali uz stručni nadzor.
            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

            I know it's hard to keep an open heart
            When even friends seem out to harm you
            But if you could heal a broken heart
            Wouldn't time be out to charm you

            November Rain, Guns and Roses

            Comment


            • #7
              Re: Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košar

              Originally posted by rudy5cro View Post
              Zanima me što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije"(nikad ništa nisam konzumira), kako bi to trebao uklopiti uz košarku, dali će to utjecati na moju brzinu (100m trčim oko 11,9). Što se tiče treninga u teretani, treneri(košarkaški) mi govore da bih trebao raditi na ramenom pojasu i trbuh uz to želio bih poboljšati i odraz. Nadam se da će mi netko uspjeti pomoći oko ovoga, jer čitajući ovaj forum vidim da sam ja možda malo drugačiji slučaj (možda se meni to samo čini), no u svakom slučaju hvala svakome ko mi može pomoći.
              nisi drugaciji slucaj uopce
              i mene je interesirao odraz dok sam igrao kosarke
              i ja sam kao ti igrao protiv 10g stariji igraca
              188cm visok, igrao sam tricu radi odraza
              znam neke stvari vezane za odraz

              u teretani neces razviti skocnost toliko
              najbolja vjezba za skok je upravo ta ista > skok

              imas granu koja se bavi time - zove se pliometrija
              radeci pliometrijske vjezbe mozes uvelike utjecati na odraz
              ako ti je to cilj naravno

              jesi mjerio koliko ti je vertikalni odraz trenutno?
              mogu ti napisati par vjezbi koje radis na offseasonu
              posto ti nece biti od velike koristi radi umora unutar sezone
              znam kako je meni bilo

              ubaci prije spavanja bademe + posni sir

              i jos jedna stvar...
              ako si suter, triceps vjezbe ce ti poremetiti sut (osobno iskustvo, i iskustvo ostalih u timu)
              to ti garantiram zivotom
              ako nemas dovoljno snage u ruci da izbacis loptu pravilno u skok-sutu
              onda ga radi naravno
              pa ga popravljaj naknadno

              samo polako
              pred tobom je dug put
              17 godina ti je tek
              vec si u seniorima
              pamet u glavu i ne odustaj kao ja
              Originally posted by servantess
              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

              Comment


              • #8
                Re: Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košar

                Originally posted by Mario1707 View Post
                nisi drugaciji slucaj uopce
                i mene je interesirao odraz dok sam igrao kosarke
                i ja sam kao ti igrao protiv 10g stariji igraca
                188cm visok, igrao sam tricu radi odraza
                znam neke stvari vezane za odraz

                u teretani neces razviti skocnost toliko
                najbolja vjezba za skok je upravo ta ista > skok

                imas granu koja se bavi time - zove se pliometrija
                radeci pliometrijske vjezbe mozes uvelike utjecati na odraz
                ako ti je to cilj naravno

                jesi mjerio koliko ti je vertikalni odraz trenutno?
                mogu ti napisati par vjezbi koje radis na offseasonu
                posto ti nece biti od velike koristi radi umora unutar sezone
                znam kako je meni bilo

                ubaci prije spavanja bademe + posni sir

                i jos jedna stvar...
                ako si suter, triceps vjezbe ce ti poremetiti sut (osobno iskustvo, i iskustvo ostalih u timu)
                to ti garantiram zivotom
                ako nemas dovoljno snage u ruci da izbacis loptu pravilno u skok-sutu
                onda ga radi naravno
                pa ga popravljaj naknadno

                samo polako
                pred tobom je dug put
                17 godina ti je tek
                vec si u seniorima
                pamet u glavu i ne odustaj kao ja
                A pliometrijske vježbe se inače ne mogu raditi u teretani? Prestanite pisati gluposti i davati savjete jer ne poznajete materiju.
                Nemoj raditi triceps jer će ti narušiti šut! O čemu ti pričaš????? Pogledaj malo NBA igrače i onda prosudi!!!!
                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                I know it's hard to keep an open heart
                When even friends seem out to harm you
                But if you could heal a broken heart
                Wouldn't time be out to charm you

                November Rain, Guns and Roses

                Comment


                • #9
                  Re: Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košar

                  kako ce mu narušiti šut ja san igra košarku i radi triceps nema to uopće veze...samo može pomoći!!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košar

                    Prevelika količina mišićne mase nije dobra za određeni sport. Treba naći optimalnu mjeru. Međutim neće on imati triceps kao Schwarzenegger ili Coleman da bi trebao imati razloga za brigu.
                    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                    I know it's hard to keep an open heart
                    When even friends seem out to harm you
                    But if you could heal a broken heart
                    Wouldn't time be out to charm you

                    November Rain, Guns and Roses

                    Comment


                    • #11
                      Re: Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košar

                      ha ha tako je...ali u svakom slučaju bolje da je malo jači jer ce ga na košarci lako izgurat...a to nije baš sport za balerine

                      Comment


                      • #12
                        Re: Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košar

                        Originally posted by Armani View Post
                        ha ha tako je...ali u svakom slučaju bolje da je malo jači jer ce ga na košarci lako izgurat...a to nije baš sport za balerine
                        Naravno.....
                        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                        I know it's hard to keep an open heart
                        When even friends seem out to harm you
                        But if you could heal a broken heart
                        Wouldn't time be out to charm you

                        November Rain, Guns and Roses

                        Comment


                        • #13
                          Re: Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košar

                          Haha komičnih ljudi nemoj radit triceps pokvarit će ti šut,kao da si reka nemoj radit noge pokvarit ćeš šut u nogometu ...Haha je me nasmija...
                          Menky je napisao...
                          Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košar

                            Originally posted by Dalibor View Post
                            A pliometrijske vježbe se inače ne mogu raditi u teretani? Prestanite pisati gluposti i davati savjete jer ne poznajete materiju.
                            Nemoj raditi triceps jer će ti narušiti šut! O čemu ti pričaš????? Pogledaj malo NBA igrače i onda prosudi!!!!
                            dalibore
                            pliometrijske vjezbe za kosarku se ne rade u teretani
                            nemoj pricati gluposti
                            NBA kosarkasi imaju 2 treninga dnevno
                            jedan cisto pliometrijski jedan sa utezima
                            kao sto mi je Zoka Planinic pricao (sasvim slucajno ga znam cijeli zivot)
                            poznajem materiju vrlo dobro vjeruj mi
                            ako hoce skok , radit ce sa vlastitom tezinom u pocetku
                            3 mjeseca
                            onda se ide na vjezbe visokog inteziteta kao sto su dubinski skokovi, sunozni, jednonozni

                            a za triceps uvijek stojim
                            ako niste igrali profesionalno kosarke - molim vas nemojte pisati gluposti
                            jedan trening tricepsa uvijek poremetit sut
                            kosarka nije sport za balerine
                            ali agilnost je najbitnija i brza promjena smjera
                            carter, kobe, desmond mason... etc...
                            ako hoce odraz
                            radit ce sa vlastitom kilazom
                            ako imas iskustva dalibore u skoku
                            i povecanju odraza
                            slobodno mi demonstriraj svoj isti
                            ako ne mozes skociti 3 metra iz mjesta, ili ako nemas vertikalni odraz od metar
                            onda nemoj davati pogresne savjete
                            imas svoj stav koji ja tvrdim da je pogresan
                            i to je to

                            @armani ti si igrao kosarku
                            za koji klub?
                            moze ti triceps pomoci u pocetku
                            da mozes dobaciti do obruca

                            rudy... za koji klub igras?
                            Originally posted by servantess
                            Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                            Comment


                            • #15
                              Re: Što bih trebao jesti, dali bih trebao išta kupiti od "kemije" - uklopiti uz košar

                              http://books.google.ba/books?id=uoB4...ffe%22&f=false

                              jedan od vodecih svjetskih strucnjaka za pliometriju


                              zelim dobro citanje
                              Originally posted by servantess
                              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                              Comment

                              Working...
                              X