Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako se udebljati, preporučite kakvu hranu trebam jesti,u kojim količinama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako se udebljati, preporučite kakvu hranu trebam jesti,u kojim količinama

    Imam 15 godina, 65 kila na 1.90 visine,pokuašavo sam različite metode da dobijem veću masu,ali nije išlo.

    Možda je problem vrijeme jer sam školi u jutarnjoj smjeni od 6 do 15 sati, a u poslijepodnevnoj od 12.30 do 21.00 i tad većinom nemam vremena što pojesti!

    Molio bih da mi preporučite kakvu hranu trebam jesti,u kojim količinama, kad i nakon koliko vremena ću osjetiti napredak!

    Unaprijed hvala!

  • #2
    Re: Kako se udebljati-pomoć!

    Originally posted by Matej96 View Post
    Imam 15 godina, 65 kila na 1.90 visine,pokuašavo sam različite metode da dobijem veću masu,ali nije išlo.

    Možda je problem vrijeme jer sam školi u jutarnjoj smjeni od 6 do 15 sati, a u poslijepodnevnoj od 12.30 do 21.00 i tad većinom nemam vremena što pojesti!

    Molio bih da mi preporučite kakvu hranu trebam jesti,u kojim količinama, kad i nakon koliko vremena ću osjetiti napredak!

    Unaprijed hvala!
    sta god ti srce pozeli

    http://www.building-body.com/forum/f...po%C4%8Detnici

    Pocivao u miru Bozjem

    22.12.1984 - 20.12.2012

    __________________________________________________ ___________________________

    mentor: Sasa Draskovic

    Comment


    • #3
      Re: Kako se udebljati-pomoć!

      nema kad i sta da jedes, nego jedi sve vreme i sve redom kako to nemate vremena za jelo u skoli, kakva su to vremena dosla?! Imate odmor valjda?
      “Age is a question of mind over matter. If you don’t
      mind, it doesn’t matter.”

      Comment


      • #4
        Re: Kako se udebljati-pomoć!

        Hebote kakve su to škole postale kad si u školi od 6 do 15,pa koliko vi sati imate 10???

        Comment


        • #5
          Re: Kako se udebljati-pomoć!

          Easy. Recimo kod nas u srednjoj djeca iz okolnih mjesta su tako daleko od skole da se dizu u 5 ujutro u 6 imaju bus a bus za nazad im ide oko 2 sto znaci da su oko pola 3 - 3 kod kuce.
          Otvaracu teme:Prijatelju nemoj da ti bude tesko da od kuce nosis hranu i nemoj da se sramotis dok jedes recimo tunu. Moras izabrati sta zelis i sta ti je bitnije, ostvariti svoj cilj i geldati sta ce ti drugi reci. Sto se tog perioda u skoli jednostavno MORAS nositi hranu od kuce na skolskim sendvicima nista neces napraviti

          Comment


          • #6
            Re: Kako se udebljati-pomoć!

            Originally posted by bullx View Post
            Easy. Recimo kod nas u srednjoj djeca iz okolnih mjesta su tako daleko od skole da se dizu u 5 ujutro u 6 imaju bus a bus za nazad im ide oko 2 sto znaci da su oko pola 3 - 3 kod kuce.
            Isto tako je i kod mene bilo,ista situacija sa busevima,ali on je naveo da do tada ima školu,pa me to skroz začudilo!

            Comment


            • #7
              Re: Kako se udebljati-pomoć!

              ja sam odrasto u malom mjestu gdje nismo imali skolsku menzu. vec se na velikom odmoru islo u ducan po sendvice,bureka sta ti ja znam.ja sam uvjek volio maminu (slavonsku) kuhinju i rjedak petak da sma si iso kupovat smrdljive parizer sendvice itd.uvjek u torbi u malom taperveru nesta domace ili sendvic u foiliji.iako sam pod kaznom uvjek sjedio u prvoj klupi cak i u srednjoj uvjek sam znao iz torbe izvuc i zagrist nesta.nista nek te nebude stid,samo mlati
              Pocivao u miru Bozjem

              22.12.1984 - 20.12.2012

              __________________________________________________ ___________________________

              mentor: Sasa Draskovic

              Comment


              • #8
                Re: Kako se udebljati, preporučite kakvu hranu trebam jesti,u kojim količinama

                Originally posted by Matej96 View Post
                Imam 15 godina, 65 kila na 1.90 visine,pokuašavo sam različite metode da dobijem veću masu,ali nije išlo.

                Možda je problem vrijeme jer sam školi u jutarnjoj smjeni od 6 do 15 sati, a u poslijepodnevnoj od 12.30 do 21.00 i tad većinom nemam vremena što pojesti!

                Molio bih da mi preporučite kakvu hranu trebam jesti,u kojim količinama, kad i nakon koliko vremena ću osjetiti napredak!

                Unaprijed hvala!
                Ponesi od kuce 4 velika sendvica i par vocki i litar vode....I nemoj da ti bude smjesno nego jedi...Sendvich ako moze od crnog brasna a unutra da je bilo koje meso..Piletina,junetina,teletina..sta bilo....Nek ti mati narenda kakve salate(sta bilo) ili nek ti skuha povrca i nosi sa sobom i jedi..Na svakom 2 odmoru pojedi po jedan sendvich i kad dodjes kuci opet jedi.....pa kad legnes spavat opet jedi....I tako iz mjeseca u mjesec samo jedi i jedi....nema sta drugo..masa nece sama doci..moras da jedes ako mislis da se udebljas i to da jedes toliko koliko sad nemozes ni da zamislis....

                Comment


                • #9
                  Re: Kako se udebljati, preporučite kakvu hranu trebam jesti,u kojim količinama

                  svaka 2 - 3 sata manje obroke, nekako si rasporedi, citaj forum, članke po portalu. Imas jako puno dobrih savjeta. U biti obrati najvise pazje na bjelancevine ali i druge nutrijente. Imas i planove programa, sve to ti je decko dragi ovdje nadohvat ruke. Uz to ti toplo preporucujem da uzimas dodatne vitamine&minerale, kupi pivski kvasac (imas od Enciana povoljno a odlican), riblje ulje, to sve nekako ubaci u svakodnevnu rutinu.

                  Pij vode i vode
                  Last edited by ajacoub; 04-02-12, 19:43. Reason: ispravak
                  Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kako se udebljati, preporučite kakvu hranu trebam jesti,u kojim količinama

                    Iskustvo mog najboljeg prijatelja :

                    Bio je premrsav, visok je nekih 1.85 - 1.90 a nisam siguran da je imao ni 65 Kg. I onda je poceo sa ostvarivanjem cilja. (cilj je bio da od januara do ljeta nabaci sto vise kilograma . Znaci ja ga za to vrijeme skoro nisam vidio da ne zvace nesto, jeo je po 6 manjih obroka, i jeo je bas sve po redu nije gledao kolko kalorija, koliko P, UH ili masti sta ima. Samo je trpao sve sto mu padne pod ruku. Izmedju obroka je grickao stapice, kikiriki, sjemenke. Takodjer poslije svakog obroka je pravio sebi hapicu. 10-tak petit keksa sa maslacem utopi u toplo mlijeko, i 2x dnevno je pravio neki frape : banana, mlijeko, med, jaje i 2 petit keksa. Za 4 mjeseca takve prehrane je dobio 11 Kg

                    Sretno i nadam se da ce ti ovo pomoci..

                    Comment

                    Working...
                    X