Announcement

Collapse
No announcement yet.

BCAA iskljucivo radi njegovog antikatabolickog djelovanja.....DA ili NE??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BCAA iskljucivo radi njegovog antikatabolickog djelovanja.....DA ili NE??

    ovako razmisljam da uzmem BCAA iskljucivo radi njegovog antikatabolickog djelovanja, neki kazu da nevalja da je to samo marketinško smeće, neki tvrde da je izvrsno, neki da je preskupo i nepotrebno...
    Ja kroz proteine koje pijem 3 puta dnevno uzmem odprilike 15-ak grama BCAA, a vidim da kod vecine BCAA proizvoda pisu preporucene dnevne doze koje ukljucuju jedva nesto vise od 10-ak grama, npr. 500 grama proizvoda od toga dnevna doza je 20 grama, a u njoj svega 12 grama BCAA, to kosta oko 200 kn, a ukupno ima 25 doza, jel mi bolje onda uzimat bilo koji protein koji ima nesto veci udio BCAA bar oko 5 grama po mjerici i još profitiram sa 20-ak grama proteina

    svi BCAA proizvodi koje sam prekopo svi su slicni sa mizernom preporucenom dnevnom dozom(oko 10-ak grama), samim time i malom ukupnom kolicinom, a još k tomu su preskupi

    sta mi preporucateee, da kupim BCAA ili bolje da ga uzimam kroz proteine ili neka alternativa?????

  • #2
    Re: BCAA iskljucivo radi njegovog antikatabolickog djelovanja.....DA ili NE??

    BCAA na dijeti uvijek....i uvijek....suplement br.1 posle whey proteina kad se radi dijeta......pametnim unosenjem sacuvat ces misice....ako imas love uzmi bcaa u omjeru 8:1:1.....to sto pijes kroz proteine to zaboravi...bcaa su namjenjene da ti sprijece katabolizam i moras ih unositi prije svakog oblika vjezbanja bio kardio ili tegovi i naravno posle vjezbanja.....kazem ti whey-pa bcaa...pa sve ostalo....

    Comment


    • #3
      Re: BCAA iskljucivo radi njegovog antikatabolickog djelovanja.....DA ili NE??

      ovo mene mnogo zbunjuje, svi su proizvodi odprilike na istu foru evo dat cu za primjer optimumove BCAA http://www.building-body.com/shop/BC...lter_name=bcaa znaci preporucuju 2 kapsule 3 puta dnevno = 6 kapsula to je sveukupno 6 grama BCAA, vidim ovdje na forumu svi pisu kako treba oko 20-ak grama BCAA dnevno, po tome bi trebao učetverostrucit dnevno doziranje pa bi mi proizvod trajao manje od 10 dana, a to si nemogu priustit, dali je dovoljno samo to jedno doziranje od 6 kapsula dnevno znaci 6 grama BCAA??? Ako je kakva je to logika kupovat dodatan proizvod sa 6 grama BCAA, kad samo u jednoj mjerici wheya ima 5 grama BCAA??? (P.S. ove optimum BCAA sam dao samo kao primjer, ali sve ostale su gotovo identicne sto se tiče doziranja)

      molim objasnjenjeeeeeeeee????

      Comment


      • #4
        Re: BCAA iskljucivo radi njegovog antikatabolickog djelovanja.....DA ili NE??

        BUMP!!!!!!! moze odgovor na prijasnji post??

        Comment


        • #5
          Re: BCAA iskljucivo radi njegovog antikatabolickog djelovanja.....DA ili NE??

          mani se bcaa u kapsulama...gledaj da uzmes bcaa u prahu druze..to i jest fora sa tim tabletama..to su marketinski trikovi...te doze sto preporucuju su mizerne i kao da ih dzaba uzimas....upravo se desava to kako si i napisao..kupis te kapsule i da uzimas doze koje treba da uzimas da bi sacuvao misic onda ces samo da ispraznis dobro dzepove...Nadji bcaa u prahu i po mogucnosti u omjeru 8:1:1 i dovoljan doza tih bcaa ti je 5 gr pred trening i 5 gr posle treninga...Mnogo isplativija investicija nego bcaa u kaspulama..
          Pozz

          Comment


          • #6
            Re: BCAA iskljucivo radi njegovog antikatabolickog djelovanja.....DA ili NE??

            Originally posted by damko View Post
            mani se bcaa u kapsulama...gledaj da uzmes bcaa u prahu druze..to i jest fora sa tim tabletama..to su marketinski trikovi...te doze sto preporucuju su mizerne i kao da ih dzaba uzimas....upravo se desava to kako si i napisao..kupis te kapsule i da uzimas doze koje treba da uzimas da bi sacuvao misic onda ces samo da ispraznis dobro dzepove...Nadji bcaa u prahu i po mogucnosti u omjeru 8:1:1 i dovoljan doza tih bcaa ti je 5 gr pred trening i 5 gr posle treninga...Mnogo isplativija investicija nego bcaa u kaspulama..
            Pozz

            hvala, znao sam da ces se uhvatit toga da su u kapsulama upravo zato sam i napisao da sam ih uzeo kao primjer nisam to mislio kupit, mada su sve ostale na istu foru, mislio sam uzet USPLABS MODERN BCAA (one su 8:1:1) ili mozda OLIMP BCAA EXPLODE (2:1:1, ali imaju i nesto glutamina i vitamina), znaci dosta mi je uzet preporucenu dozu od nekih 10-12 grama kvalitetnih da izbjegnem katabolizam??

            Comment


            • #7
              Re: BCAA iskljucivo radi njegovog antikatabolickog djelovanja.....DA ili NE??

              pa ako su obicne 2:1:1 onda 15 gr ...a ako su 8:1:1 5gr sasvim dovoljno...jedna doza 15 tak minuta pre treninga i druga doza u pwm posle treninga...ako radis kardio recimo ujutro obavezno pre kardia na 15 tak minuta jednu dozu bcaa..
              Pozz

              Comment

              Working...
              X