Announcement

Collapse
No announcement yet.

Elektroliti/izotonici - Ima li ih smisla uzimati i koriste li se uopce u bodybuildingu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Elektroliti/izotonici - Ima li ih smisla uzimati i koriste li se uopce u bodybuildingu?

    Ima li ih smisla uzimati i koriste li se uopce u bodybuildingu?
    Pd Multipowera i twinlaba sam pronašao nekoliko proizvoda, ali su dosta skupi i sastav im nije točno naveden. Ima li neki koji vi koristite i preporucujete?

  • #2
    Re: Elektroliti/izotonici - Ima li ih smisla uzimati i koriste li se uopce u bodybuildingu?

    Glavni sastojak izotoničnog napitka je SOL. I izotonični napitci se koriste u situacijama kad se čovjek puno znoji, upravo zato da bi nadoknadio sol koju se u velikim količinama gubi znojenjem. Znači, u vodu ubaci prstohvat soli i voilà - imaš vulgaris izotonični napitak.
    Smisla ga naravno ima piti na treninzima kod kojih se puno znojiš. Osobno, u 99% situacija smatram da mi nije potreban jer se konkretno ja ne znojim puno osim ako je baš ljeto i velika vrućina. Ali kada se znojiš, svakako je poželjno piti izotonik tj. stalno nadoknađivati izgubljeni/iznojeni natrij.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: Elektroliti/izotonici - Ima li ih smisla uzimati i koriste li se uopce u bodybuildingu?

      Originally posted by Dida View Post
      Glavni sastojak izotoničnog napitka je SOL. I izotonični napitci se koriste u situacijama kad se čovjek puno znoji, upravo zato da bi nadoknadio sol koju se u velikim količinama gubi znojenjem. Znači, u vodu ubaci prstohvat soli i voilà - imaš vulgaris izotonični napitak.
      Smisla ga naravno ima piti na treninzima kod kojih se puno znojiš. Osobno, u 99% situacija smatram da mi nije potreban jer se konkretno ja ne znojim puno osim ako je baš ljeto i velika vrućina. Ali kada se znojiš, svakako je poželjno piti izotonik tj. stalno nadoknađivati izgubljeni/iznojeni natrij.
      dida
      znas li da li postoje pica sa kalijom unutra?
      Originally posted by servantess
      Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

      Comment


      • #4
        Re: Elektroliti/izotonici - Ima li ih smisla uzimati i koriste li se uopce u bodybuildingu?

        Fakat pojma nemam. Neka moja pretpostavka bi bila da bi konkretno izotonični napici trebali sadržavati sve minerale u onom omjeru u kojem se oni nalaze u krvi. A sad, jel to tako u praksi zbilja ne znam. Nekako najbitniji mi je tu natrij jer se njegov gubitak jako osjeća pa ga je dobro cijelo vrijeme nadopunjavati. Kalij lako napunim s voćem/povrćem kasnije.
        Originally posted by magarac
        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
        dzaba mu sve

        Comment

        Working...
        X