Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako uzimati određene suplemente?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako uzimati određene suplemente?

    Dakle, kupio sam si 100% weider whey protein, weider glutamin i weider creatine monohydrate. Sad me zanima kad, kojim redoslijedom i koliko toga da uzimam na 97 kg tjelesne mase? I da li preporucate jos nesto?

  • #2
    Re: Trebam upute za uzimanje

    whey nakon treninga i u toku dana ako nisi zadovoljio proteine.. glutamin 15-20 grama prije i 20g poslije obavezno, kreatin 5 grama poslije treninga

    Comment


    • #3
      Re: Trebam upute za uzimanje

      Jel mogu to sto trebam iza treninga sve skupa u jedan shake smixat?

      Comment


      • #4
        Re: Trebam upute za uzimanje

        Originally posted by stiel View Post
        Jel mogu to sto trebam iza treninga sve skupa u jedan shake smixat?
        naravno

        Comment


        • #5
          Re: Trebam upute za uzimanje

          A koliko vremenski prije treninga glutamin da uzmem? I jel bi trebao jos nesto uzeti? Sve kritike su dobrodosle

          Comment


          • #6
            Re: Trebam upute za uzimanje

            Originally posted by stiel View Post
            A koliko vremenski prije treninga glutamin da uzmem? I jel bi trebao jos nesto uzeti? Sve kritike su dobrodosle
            ako imas para uzmi bcaa i pij po dozi minimum 10g. Uzimas 20 min prije treninga

            Comment


            • #7
              Re: Trebam upute za uzimanje

              obavezno moras jos nabaviti uz viperove BCAA i aminokiseline, glukozu, vitamine, minerale, omegu, karnitin i NO
              kad to nabavis javi pa cemo ti reci sto jos da kupis dok se ne uhodas

              Comment


              • #8
                Re: Trebam upute za uzimanje

                Originally posted by FcB View Post
                obavezno moras jos nabaviti uz viperove BCAA i aminokiseline, glukozu, vitamine, minerale, omegu, karnitin i NO
                kad to nabavis javi pa cemo ti reci sto jos da kupis dok se ne uhodas
                buraz ja mu kazem da ako ima para i ako je prehrana vrh nema razloga da ne uzme npr bcaa a ima para za bcaa...

                Comment


                • #9
                  Re: Trebam upute za uzimanje

                  Bcaa ja mislim da ima neki postotak u ovom wheyu.. A glukozu kad i koliko da uzimam?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trebam upute za uzimanje

                    Whey i glukoza idu poslije treninga, omjer obicno ide 1:2 (npr.30gW 60gG). Mda je sve to individualno i ovisi od masu faktora.
                    Last edited by bullx; 16-02-14, 05:20.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trebam upute za uzimanje

                      Originally posted by Viper View Post
                      buraz ja mu kazem da ako ima para i ako je prehrana vrh nema razloga da ne uzme npr bcaa a ima para za bcaa...

                      naravno, to isto vrijedi i za sve ono sto sam ja nabrojao

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kako uzimati određene suplemente?

                        Jel 35-40 grama glutamina puno? Jer sam pakiranje od 400 grama platio 280 kuna.. I kako uzimam bcaa? I njeg sam uzeo

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kako uzimati određene suplemente?

                          Originally posted by stiel View Post
                          Jel 35-40 grama glutamina puno? Jer sam pakiranje od 400 grama platio 280 kuna.. I kako uzimam bcaa? I njeg sam uzeo
                          Daj prestani slusat te nebuloze. Ti si totalni pocetnik i neznam tko ti je uopce napunio glavu da ti odmah treba glutamin, bcaa i sta ti ja znam sve ko da pare rastu na drvecu. Treba ti kvalitetna prehrana i eventualno whey + 20 grama dex nakon treninga i to je to. Sad kad si vec uzeo stavi 5 - 10 grama glutamina u shake nakon treninga i vise od toga ti netreba dnevno. Bcaa 5 grama prije treninga i 5 grama poslije i to je to. Treniraj posteno, sredi prehranu, odmaraj dovoljno i ne bacaj novce na takve stvari jer tebi to kao pocetniku sigurno netreba. I opusti se i uzivaj u treningu i svemu ovome jer inace sve skupa nema smisla ako ti stvara samo pritisak i opterecenje.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Kako uzimati određene suplemente?

                            A kreatin? Kada on? Jer citam negdje prije treninga negdje poslije negdje prije i poslije pa ne kuzim. I glupi weider mi po drugi put nije dao mjericu u wheyu...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Kako uzimati određene suplemente?

                              da je meni znat kako vi mozete kupit suplemente prije nego ste ikad bili u teretani i bez ikakvog znanja

                              Comment

                              Working...
                              X