Announcement

Collapse
No announcement yet.

Akne i suplementi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Akne i suplementi

    Eh ovako dečki imam par pitanja..Imam 16 godina i prije mozda godinu dana pojavio mi se problem akni na leđima i po licu(ali u manjoj količini ništa strašno) i sada uzimao sam do sada protein i kreatin(1 mjesec) i nisam imao neko značajno povećanje akni dok sam ga uzimao ali danas sam išao kod dermatologa i spomenuo sam mu suplemente i rekao tako kako sam mislio poceti uzimati kreatin protein glutamin i bcaa on mi je rekao da to nije dobra ideja jer ja imam te ožiljke stručno ime je "koloid" i oni jako teško prolaze cak i sa najbojlim terapijama.Rekla je kao da suplementi inače ne uzrokuju takve stvari da to se dešava samo kod ljudi sa osjetljivom kozom medutim da kod tog stepena tih koloida nije pametno i rekla mi je ako ikako moze da to izbjegavam iako nece se sada ništa posebno desiti ako budem uzimao nego ce samo teže ici to liječenje.

    Eh sada ako je neko imao slican problem ili neko saznanje ili ako barem ima neko iskustvo ili nešto da mi napiše i kaže šta da uradim da li da vjerujem tim riječima jer ipak dermatolozi nemaju pojma oko suplemenata ili da ga poslušam i izbacim suplemente a uzasno pojačam ishranu (mislim i sada je dobra samo što bi tada morala biti 10x bolja)

    Pozdrav i nadam se da cu ubrzo dobtiti odgovor

  • #2
    Re: Akne i suplementi

    rece ako mozes izbjegavaj, nije da moras. drugo imas 16 godina akne su normalna pojava, kontroliraj to tiskanje i ceskanje to uzrokuje najvece probleme i dugo lijecenje. Trece ako je dobar dermatolog mogla te staviti na neke antibiotike da to prodje ili recimo lonsion sa klindamicinom (to je meni puno pomoglo dok sam bio mladji-znaci jako davno), cetvrto suplementi su dodatak prehrani a ne zamjena tako da ako ih izbacis ne moras 10 puta popraviti prehranu no postavlja se pitanje kakva ti je uopce prehrana do sada kad tako razmisljas. Izbjegavaj masno , zacinjeno i moj savjet ti je izbaci mlijeko jel ga sigurno koristis. znaci mlijeko 100 % izbaci i viditi ces razliku . Inace su ti akne upalni procesi zbog masnog tkiva kad koza ne moze disat, znaci masti ukloni. Majoneza, mlijeko, salame sa konzervansima i tako dalje

    Comment


    • #3
      Re: Akne i suplementi

      Da je pametna rekla bi ti da poboljšaš kvalitetu prehrane, a ne da izbacuješ suplemente.
      Originally posted by magarac
      pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
      dzaba mu sve

      Comment


      • #4
        Re: Akne i suplementi

        Ma super mi je ishrana malo škola zeza itd. medutim ovako super ali ove moje akne nisu baš tako da koža ne moze disati nego je hormonalni poremecaj neki i do toga je...Majonezu i to ne jedem jer ne volim to a mlijeko ne bi mi bilo pametno izbaciti zbog teretane..a ovo su ti koloidi koji nisu akne nego ožiljci koji prolaze jedino na način laserskog uklanjanja

        Comment


        • #5
          Re: Akne i suplementi

          kako to mislis mlijeko ti ne bi bilo pametno izbaciti ? a sta ti to dobijas mlijekom ?

          Comment


          • #6
            Re: Akne i suplementi

            Kazein brate...protein koji se polako razgraduje u jednoj litri imaš oko 23 grama proteina kao da i sam to ne znaš....

            Comment


            • #7
              Re: Akne i suplementi

              . Mlijeko nije kazein nego u kombinaciji sa wheyom njega uspori. Puno bolje bi ti bilo navecer posni sir 250 grama nego mlijeko (posni sir ti je isto sporo opustajuci) . Pogotovo ako kupujes kupovno nema veceg slanja od toga. A u toj jednoj litri imas toliko masnoca i drugih aditiva da je to malo proteina sto dobijes nista naspram stete koju radis. Savjet si trazio i dobio ga. To sto ne zelis cuti tvoj problem

              Comment


              • #8
                Re: Akne i suplementi

                Originally posted by Zubix View Post
                Kazein brate...protein koji se polako razgraduje u jednoj litri imaš oko 23 grama proteina kao da i sam to ne znaš....
                Znaci ti si jos jedan od onih koji zadovoljava potrebe za proteinima iz mlijeka. Strasno.... I mlijeko je ocajan izvor kazeina.... Smece sa hrpom aditiva, laktoze, visokim inzulinskim indeksom, dosta masti i sl... I onda se cudis aknama i slicnim problemima. Jos mogu razumit da netko ubaci malo zbog okusa al da ides zadovoljavat potrebe za proteinima sa mlijekom je apsurdno do krajnjih granica. A i bronko ti je dao super savjet, covjek uci i napreduje iz dana u dan i to se vidi i daje sve vise dobrih savjeta pa se ugledaj na njega

                Comment


                • #9
                  Re: Akne i suplementi

                  Nisam ja rekao da zadovoljavam potrebe proteina sa mlijekom nego neces baš unijeti previše masnoce ako piješ mlijeko sa 0.9% masnoće, jedem ja posni nisam rekao da ne jedem a mlijeko je pola litre na dan ništa posebno i na to ode 3dl kad pravim sebi šejk sa bananom,jajima itd...A što se tiče wheya njega pijem iskljucivo sa vodom i bananom poslije treninga

                  Comment


                  • #10
                    Re: Akne i suplementi

                    Originally posted by Homemade View Post
                    Znaci ti si jos jedan od onih koji zadovoljava potrebe za proteinima iz mlijeka. Strasno.... I mlijeko je ocajan izvor kazeina.... Smece sa hrpom aditiva, laktoze, visokim inzulinskim indeksom, dosta masti i sl... I onda se cudis aknama i slicnim problemima. Jos mogu razumit da netko ubaci malo zbog okusa al da ides zadovoljavat potrebe za proteinima sa mlijekom je apsurdno do krajnjih granica. A i bronko ti je dao super savjet, covjek uci i napreduje iz dana u dan i to se vidi i daje sve vise dobrih savjeta pa se ugledaj na njega
                    a trudim se

                    Originally posted by Zubix View Post

                    Nisam ja rekao da zadovoljavam potrebe proteina sa mlijekom nego neces baš unijeti previše masnoce ako piješ mlijeko sa 0.9% masnoće, jedem ja posni nisam rekao da ne jedem a mlijeko je pola litre na dan ništa posebno i na to ode 3dl kad pravim sebi šejk sa bananom,jajima itd...A što se tiče wheya njega pijem iskljucivo sa vodom i bananom poslije treninga
                    ajde malo provjeri vrijednosti na pakiranju mlijeka pa ces viditi da te masnoce i nisu toliko manje koliko mislis (cak mislim da sam kod nekih proizvodjaca nasao da ima vise masnoca u 0.9 % nego u jacem dok su smanjili UH . Uglavnom problem smo ti nasli a ti sada kako zelis

                    Comment


                    • #11
                      Re: Akne i suplementi

                      Ma poslušat cu ja vas u svakom slucaju vjerovatno znate šta pricate tako da ne brinite ja slušam sviju koji su pametni i koji znaju o nečemu a ne one koji blebeću bez ikakvih dokaza

                      Comment


                      • #12
                        Re: Akne i suplementi

                        sta ste svi vatru bacili na mlijeko? da je najbolji izvor proteina.Nije, ali nije ni tako los

                        a piletinu, posni,jaja,tunu koju kupite sigurno nema nista aditiva i konzervansa u sebi

                        ne kazem da se treba nalivat mljekom ko konj, al 3 deci uz zobene nikog nije ubilo

                        Comment


                        • #13
                          Re: Akne i suplementi

                          Originally posted by jozo13 View Post
                          sta ste svi vatru bacili na mlijeko? da je najbolji izvor proteina.Nije, ali nije ni tako los

                          a piletinu, posni,jaja,tunu koju kupite sigurno nema nista aditiva i konzervansa u sebi

                          ne kazem da se treba nalivat mljekom ko konj, al 3 deci uz zobene nikog nije ubilo
                          3 deci ne, hocemo se kladiti da se u ovom slucajuradi sigurno o litri dnevno ?! S druge strane ja kad sam otkrio da mi mlijeko steti i pravi probleme i kad sam ga izbacio svi problemi prosli. Sada da uzmem 2 deci opet imam probleme sa probavom.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Akne i suplementi

                            Ja sam imao problema kad sam uzimao kreatin nakon nekoliko dana mi se povecao broj akni... Pa sam ga zato i izbacio, isto tako i gaineri bilo koji da sam uzimao odma problemi... Ja bi ti savijetovao da probas malo ocistiti organizam, uzmi si dva tijedna i svaki dan pij 1L caja od koprive navece ga skuhas nek ti odstoji preko noci i sutra ga pijes tokom dana... Dobar ti je od svijeze a mozes i od susene... Od toga ce ti se ocistiti lice,smanjiti broj akni a i uz to ces napraviti detoksikaciju cijelog tijela.... I da ako vec nezelis izbaciti mlijeko probaj ga barem malo smanjiti jer sranje koje kupujes u trgovini nije tako dobro kako pise na deklaraciji

                            Comment

                            Working...
                            X