Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zobene + malo wheya = skupi gainer?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zobene + malo wheya = skupi gainer?

    Poštovani forumaši, nadam se da mi nećete zamjeriti na nešto dužem pisanju ovaj put Imao bih jedno pitanje, tj dvojbu malo kasnije u postu, pa bih molio da mi netko potvrdi ili objasni razliku, jer nisam neki ekspert, nego sasvim prosječan momak, sa ajmo reć prosječnim životnim navikama, iako sam neke promijenio u zadnje vrijeme (više vježbam). Cilj mi je nabaciti nešto mase i pristojno se definirati.

    Prvo bih htio reći nešto o sebi. Imam 25 godina, 180 cm sam visok (koliko sam nizak nikad nisam mjerio) i samo 65 kg. Iz ovoga nije teško zaključiti da mi je cilj vrlo vjerojatno nabaciti nešto mase

    Prije par godina sam odlučio to popraviti gainerom uz redovitu vježbu. Bio je to neki gainer od MWP-a ili tako nešto. Kupio sam ja to sebi i svaki dan uzimao oko 120 grama i vježbao kod kuće. Pošto nemam novaca za teretanu, a iskreno ni volje jer smatram da mi za moj cilj i ne treba, vježbao sam kod kuće svega nekoliko vježbi, ali meni dovoljno. To su bile sa bučicom od 10 kg pojačani trbušnjak i čučanj, zatim sklek i za ruke par klasičnih vježbi sa bučicama. Vježbao sam do "otkaza" 2-3 serije za redom, 2 puta na dan i tako svaki dan osim 1 dan u tjednu kad sam odmarao. I nakon par tjedana mišići su se već zaista jako lijepo nazirali. Broj sklekova, trbušnjaka, svih vježbi do zamora mišića se povećavao i na vrhuncu sam npr. mogao ispucati 120 sklekova u seriji. Kilaža se podigla za par kilograma a moje samopouzdanje i zadovljstvo sobom do neba. Zaista odličan osjećaj kad imaš toliko snage i ne rijetko šetajući gradom hvataš na sebi poglede na prsima (posebice djevojaka), jer se "sisa" lijepo ocrtavala čak i na širim majicama

    No onda je došlo teže razdoblje u mom životu kada si financijski gainer više nisam mogao priuštiti, prestao vježbati zbog sad ne bitnih razloga, a budući da mogu pojesti kao vrabac i jako sam izbirljiv, opet sam se vratio na staro i postao kronični mršavko nezadovoljan sobom.

    Prije par tjedana sam odlučio tome stati na kraj i počeo vježbati uz ovaj put jedan drugi suplement. Počeo sam piti izolat proteina soje (2 X 35grama, jedan ujutro i jedan navečer) i vježbati istim način kako sam gore napisao. jer su mi iskusniji ljudi i znalci rekli da je bolje uz vježbu povećati unos proteina nego kupiti gainer natrpan šećerima. To je sada 3. tjedan od tad i već sam opet lijepo definiran i kila i pol mase u plusu.

    Zaboravio sam reći da sam prije jedno mjesec dana pokušao eksperimentirati sa zobenim, jer sam pročitao da je to možda i najzdraviji oblik ugljikohidrata. Kupim ja to ali kad sam ih krenio jesti vidim ja da nema trika da ja pojedem više od 15-20grama po obroku, a kamoli nekih bar 50, tj 100 ili više dnevno da stvorim višak od nekih 380 kalorija i da se malo udebljam. Uh.. no padne mi napamet da bi ih možda mogao samljeti, npr u mlinu za kavu. I proguglam ja i vidim da ljudi to zaista rade i da nisam izmislio ništa novo. I kada sam si to samljeo, sasvim druga priča. Dobijem brašno kojeg sa vodom mogu popiti 50-70g po obroku i opet sam gladan za sat vremena.. Kila zobenih je 12-ak kuna gdje u 100 grama imamo 380 kcal, 13 grama proteina i 57 grama ugljikohidrata i sad ja uzmem jedan renomirani gainer i pogledam sastav:


    Nutritional Information

    Per 100g:
    Energy: 1859kJ
    Energy: 444kcal
    Protein (as-is): 34.9g
    Carbohydrates: 47.4g
    Fat: 6.2g




    Jbte pa koja je tu sad razlika u nutritivnim vrijednostima da recimo na 100 grama zobenih dodam još žlicu proteina? Dobijem istu stvar a cijena je 7-8 puta manja?

    Jel ja tu nešto propuštam ili je ovo zaista puno jeftinija varijanta gainera?

    Svaka sugestija, kritika, savjet ili komentar su dobro došli.

    Lijep pozdrav

    Dražen

  • #2
    Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

    Dodaj jednu bananu, zlicu maslaca od kikirikija pa da vidis.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

    Comment


    • #3
      Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

      Jedi puno,barem 4-5 puta na dan i nek ti svaki obrok bude P+UH,a kao zadnji obrok pred spavanje P+M npr dva jaja ili posni sir zaliven maslinovim uljem... Vjeruj mi da ti uz pravu prehranu nece trebati niti jedan suplement,jedino eto uzmi myprotein whey,imas kilo za 140kn na webshopu! Omjer cijene i kvalitete odlican

      P.S. Dobro su ti rekli za te gainere,to je puno secera i bacanje para... Uvijek se sve svodi na kalorijski suficit ili deficit... Zavisi od tvoga cilja. Posto je u ovom slucaju masa,onda suficit!
      Last edited by George St-Pierre; 14-09-14, 12:59.
      "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

      "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

      Comment


      • #4
        Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

        da jos dvije decenije provedem na ovom forumu nece mi biti jasno kako ljudi mogu preporucivati M ostaviti samo za zadnji obrok
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

          Because meal timing its not a game!
          https://www.youtube.com/channel/UCkt...HNAw679eK-nhOQ
          http://instagram.com/dinc_94
          http://www.myfitnesspal.com/profile/dino097
          myprotein code: MP24017174

          Comment


          • #6
            Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

            Hvala na savjetima. Da, sad otkako radim, kilu-dvije wheya si mogu priuštiti bez problema, a može se nabaviti i jeftinije kada se kupuje sa njihove stranice. Imam par prijatelja koji se udruže i naruče više stvari, pa se onda čak i poštarina izbjegne tako da kila izađe oko 100 kn.

            Još ću si jedino kupiti blender i komotno si praviti i dodavati stvari po želji. Našao sam tu na forumu par ideja što se sve može dodati i zaista mi se sviđa Pa vrlo je jednostavno napraviti zdravu i jeftinu energetsku bombu.

            Npr. samljeti 100 g zobenih, banana, malo maslaca od kikirikija, malo grožđica, žlica wheya i bog te veseli. Puno jeftinije a tu ima više zdravih kalorija nego u gainerima za koje bi morao izdvojit 500 pa i više kuna mjesečno za isti i još nezdraviji učinak.

            I samo još nabaviti/napraviti šipku za zgibove uz ovo što radim i da vidiš. Volje za vježbanje i malo truda za sve ovo ne fali.

            Comment


            • #7
              Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

              Posni i orasasti plodovi prije spavanja!

              Comment


              • #8
                Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

                Rasporedi i trening malo bolje... Zaboravio si ubaciti i propadanja,a ona je uz zgibove kralj za gornji dio tijela
                "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                Comment


                • #9
                  Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

                  Hm da, propadanja i zgibovi. A koja je najbolja kućna vježba za triceps? Ima li takve?

                  Meni se osobno sviđa izgled ruke kad je triceps lijepo istaknut.

                  Kao što rekoh, nisam ni najmanje ljubitelj teretana, tamo uznojenih frajera koji se uglavnom pokazuju i prepucavaju tko bolje vježba i izgleda i vjerujem da se tijelo i kod kuće može sasvim lijepo oblikovati jednostavnim vježbama vlastitom težinom, uz možda samo bućice za malo dodavanje težine nekim vježbama, bez nekih otmjenih teretanskih sprava.

                  To smatram jer sam kako rekoh, prije par godina to postigao bez da sam zavirio u teretanu i sjeo za ijednu spravu.
                  Last edited by flatino; 14-09-14, 14:09.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

                    Naravno da mozes biti super građen,sve je stvar truda. I samo da ti kazem da 50 ponavljanja u jednoj seriji ne znace nista. Ruksak na leđa stavi,nabacaj unutra svasta samo da bude tesko (mozes i onu bucicu među noge) i radi sklekove,propadanja i zgibove da mozes otprilike 6-15 ponavljanja ucinit. Ja doma za triceps radim propadanja sa opterecenjem,uske sklekove sa opterecenjem i stojeću triceps ekstenziju. I radi sve lagano,misic mora biti dosta pod tenzijom ako zelis rast. Sve se izvodi kontrolirano i lagano
                    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                    Comment


                    • #11
                      Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

                      Originally posted by flatino View Post
                      Kao što rekoh, nisam ni najmanje ljubitelj teretana, tamo uznojenih frajera koji se uglavnom pokazuju i prepucavaju tko bolje vježba i izgleda....
                      presmiješno
                      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                      Fak me, right?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

                        Originally posted by domagoj View Post
                        presmiješno
                        Drago mi je da sam te nasmijao, korisniče foruma.

                        Što god ti mislio tako je u teretani koja je meni na raspologanju.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

                          Originally posted by flatino View Post
                          Kao što rekoh, nisam ni najmanje ljubitelj teretana, tamo uznojenih frajera koji se uglavnom pokazuju i prepucavaju tko bolje vježba i izgleda....
                          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                          ----------------------------------------------------------------
                          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                          Comment


                          • #14
                            Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

                            Originally posted by flatino View Post
                            Poštovani forumaši, nadam se da mi nećete zamjeriti na nešto dužem pisanju ovaj put Imao bih jedno pitanje, tj dvojbu malo kasnije u postu, pa bih molio da mi netko potvrdi ili objasni razliku, jer nisam neki ekspert, nego sasvim prosječan momak, sa ajmo reć prosječnim životnim navikama, iako sam neke promijenio u zadnje vrijeme (više vježbam). Cilj mi je nabaciti nešto mase i pristojno se definirati.

                            Prvo bih htio reći nešto o sebi. Imam 25 godina, 180 cm sam visok (koliko sam nizak nikad nisam mjerio) i samo 65 kg. Iz ovoga nije teško zaključiti da mi je cilj vrlo vjerojatno nabaciti nešto mase

                            Prije par godina sam odlučio to popraviti gainerom uz redovitu vježbu. Bio je to neki gainer od MWP-a ili tako nešto. Kupio sam ja to sebi i svaki dan uzimao oko 120 grama i vježbao kod kuće. Pošto nemam novaca za teretanu, a iskreno ni volje jer smatram da mi za moj cilj i ne treba, vježbao sam kod kuće svega nekoliko vježbi, ali meni dovoljno. To su bile sa bučicom od 10 kg pojačani trbušnjak i čučanj, zatim sklek i za ruke par klasičnih vježbi sa bučicama. Vježbao sam do "otkaza" 2-3 serije za redom, 2 puta na dan i tako svaki dan osim 1 dan u tjednu kad sam odmarao. I nakon par tjedana mišići su se već zaista jako lijepo nazirali. Broj sklekova, trbušnjaka, svih vježbi do zamora mišića se povećavao i na vrhuncu sam npr. mogao ispucati 120 sklekova u seriji. Kilaža se podigla za par kilograma a moje samopouzdanje i zadovljstvo sobom do neba. Zaista odličan osjećaj kad imaš toliko snage i ne rijetko šetajući gradom hvataš na sebi poglede na prsima (posebice djevojaka), jer se "sisa" lijepo ocrtavala čak i na širim majicama

                            No onda je došlo teže razdoblje u mom životu kada si financijski gainer više nisam mogao priuštiti, prestao vježbati zbog sad ne bitnih razloga, a budući da mogu pojesti kao vrabac i jako sam izbirljiv, opet sam se vratio na staro i postao kronični mršavko nezadovoljan sobom.

                            Prije par tjedana sam odlučio tome stati na kraj i počeo vježbati uz ovaj put jedan drugi suplement. Počeo sam piti izolat proteina soje (2 X 35grama, jedan ujutro i jedan navečer) i vježbati istim način kako sam gore napisao. jer su mi iskusniji ljudi i znalci rekli da je bolje uz vježbu povećati unos proteina nego kupiti gainer natrpan šećerima. To je sada 3. tjedan od tad i već sam opet lijepo definiran i kila i pol mase u plusu.

                            Zaboravio sam reći da sam prije jedno mjesec dana pokušao eksperimentirati sa zobenim, jer sam pročitao da je to možda i najzdraviji oblik ugljikohidrata. Kupim ja to ali kad sam ih krenio jesti vidim ja da nema trika da ja pojedem više od 15-20grama po obroku, a kamoli nekih bar 50, tj 100 ili više dnevno da stvorim višak od nekih 380 kalorija i da se malo udebljam. Uh.. no padne mi napamet da bi ih možda mogao samljeti, npr u mlinu za kavu. I proguglam ja i vidim da ljudi to zaista rade i da nisam izmislio ništa novo. I kada sam si to samljeo, sasvim druga priča. Dobijem brašno kojeg sa vodom mogu popiti 50-70g po obroku i opet sam gladan za sat vremena.. Kila zobenih je 12-ak kuna gdje u 100 grama imamo 380 kcal, 13 grama proteina i 57 grama ugljikohidrata i sad ja uzmem jedan renomirani gainer i pogledam sastav:


                            Nutritional Information

                            Per 100g:
                            Energy: 1859kJ
                            Energy: 444kcal
                            Protein (as-is): 34.9g
                            Carbohydrates: 47.4g
                            Fat: 6.2g




                            Jbte pa koja je tu sad razlika u nutritivnim vrijednostima da recimo na 100 grama zobenih dodam još žlicu proteina? Dobijem istu stvar a cijena je 7-8 puta manja?

                            Jel ja tu nešto propuštam ili je ovo zaista puno jeftinija varijanta gainera?

                            Svaka sugestija, kritika, savjet ili komentar su dobro došli.

                            Lijep pozdrav

                            Dražen
                            ma kakve zobene ,ja sam vegan imam 91 kg žitarice se moraju kuhati inače mršaviš ,zobene su teško probavljive,skuhaj ih 5 min pa jedi ;udri po integralnim žitaricama (tjestenina,kruh ,griz ) te tri vrste hrane daju mase koliko oćeš ,i to mase mišićne ,a ne nikakvo salo ;dakle integralne žitarice svaki obrok i dobit ćeš 10 kg najmanje ,
                            ja sam jutros pojeo 500 grama pakiranje biološke integralne tjestenine ,večeru ću 1500 grama pirea i voće ,proteini preko 100 grama iz bilo kojeg izvora dnevno su mit ,imam vrat 45 cm ,ruku 40 cm ,list 45 cm ,dižem 100 kg bencha 8 puta ,a kad sam jeo posni i slično dizao sam čak manje

                            Comment


                            • #15
                              Re: Zobene + malo wheya = skupi gainer?

                              Originally posted by Carl Wind View Post
                              ma kakve zobene ,ja sam vegan imam 91 kg žitarice se moraju kuhati inače mršaviš ,zobene su teško probavljive,skuhaj ih 5 min pa jedi ;udri po integralnim žitaricama (tjestenina,kruh ,griz ) te tri vrste hrane daju mase koliko oćeš ,i to mase mišićne ,a ne nikakvo salo ;dakle integralne žitarice svaki obrok i dobit ćeš 10 kg najmanje ,
                              ja sam jutros pojeo 500 grama pakiranje biološke integralne tjestenine ,večeru ću 1500 grama pirea i voće ,proteini preko 100 grama iz bilo kojeg izvora dnevno su mit ,imam vrat 45 cm ,ruku 40 cm ,list 45 cm ,dižem 100 kg bencha 8 puta ,a kad sam jeo posni i slično dizao sam čak manje
                              Originally posted by madmax22
                              da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                              Originally posted by jocker77
                              Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                              Originally posted by Hajduk
                              isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                              Comment

                              Working...
                              X