Announcement

Collapse
No announcement yet.

My program by zvone, molim za sve savjete :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My program by zvone, molim za sve savjete :)

    Imam 20 god, visok sam 191cm tezak 83 kg. Idem u teretanu 3 godine i za sada imam vise nego zadovoljavajuce rezultate. Radim iskljucivo masu (al tako reci izdefiniranu masu), dosta je sporije, al meni se ne zuri...zelim uvijek zadrzati plocice i biti sa sto manje sala...
    Zanima me par stvari oko kojih se uvijek dvoumim, pa cu lagano poceti...
    Evo moj tjedni program...


    1. Ponedjeljak: Prsa/Trapez

    Prsa
    4 razlicite vjezbe po 4 serije sa 10-12 ponavljanja
    Trapez
    2 razlicite vjezbe po 4 serije sa 10-12 ponavljanja



    2. Utorak: Trbusnjaci/listovi (kratki trening)



    3. Srijeda:Biceps/Triceps

    Biceps
    4 razlicite vjezbe po 4 serije sa 10-12 ponavljanja
    Triceps
    4 razlicite vjezbe po 4 serije sa 10-12 ponavljanja



    4. Cetvrtak: Ramena/Noge

    Ramena
    4 razlicite vjezbe po 4 serije sa 10-12 ponavljanja
    Noge
    4 serije cucnjeva po 4 serije sa 10-12 ponavljanja
    zadnje loze 2 serije po 10 ponavljanja
    kvardiceps 2 serije po 10 ponavljanja



    5. Petak: Trbusnjaci/listovi (kratki trening)



    6. Subota: Leda/Trapez
    Leda
    4 vjezbe po 4 serije sa 10-12 ponavljanja
    Trapez
    1-2 raazlicite vjezbe po 3 serije sa 10-12 ponavljanja


    Pauze su mi kod svih serija 60 sec.

    Prvo sto me zanima je broj ponavljanje i broj serija, jel prevelik? Jel bi bilo bolje raditi npr. 4 vrste vjezbi po 3 serije sa 10-8 ponavljanja ili 8-6 ponavljanja?

  • #2
    Re: My program by zvone, molim za sve savjete

    Mozda ti je to malo puno ponavljanja.Ja npr. radim obrnuto piramidalne serije 13-9-6 ili s vecim razmakom 15-10-5
    Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

    Comment


    • #3
      Re: My program by zvone, molim za sve savjete

      A sto se ti broja vjezbi sve ti ovisi o mišičnoj skupini,nemozes govorit o broju serij za misicne skupine koje opce ne spadaju u istu klasu-npr. biceps i leđa.Leđa su ogromna mišićna skupina i ja za leđa odradim 5 vjezbi a za biceps 3
      Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

      Comment


      • #4
        Re: My program by zvone, molim za sve savjete

        Ja si to gledam na način da ako uspijem odraditi 12 ponavljanja, povećam težinu za 1 stupanj i tad mogu napravit 8-9 što je idealno.
        Dakle, bolje ti je sa većom težinom napraviti manje ponavljanja, nego sa manjom težinom više, uz uvijet da u oba slučaja vježbu radiš pravilno.

        Baci pogled na piramidalne serije, kao što je body123 rekao, kao i obrnute piramidalne serije, pa vidi odgovara li ti takav način izvedbe.

        Comment


        • #5
          Re: My program by zvone, molim za sve savjete

          podlakticu ubaci nekad

          Comment


          • #6
            Re: My program by zvone, molim za sve savjete

            Hvala na odgovorima.
            body123, dobro si rekao u vezi leda i bicepsa, nisu iste skupine tako da za leda bolje napraviti npr 5 vrsta po 3 serije, a za biceps 3 vrste po 4 serije...
            sambro i ja ja imam slican pogled...

            Kad radim 4 serije onda radim prve dvije 2 x 12 ponavljanja, a zadnje dvije 2 x 10 ponavljanja, nakon 5-6 tjedana promijenim program i radim 12-10-8-6 ili 10-8-6 zavisi kako koji misic...

            Comment


            • #7
              Re: My program by zvone, molim za sve savjete

              Originally posted by Armani View Post
              podlakticu ubaci nekad
              podlakticu radim utorkom i cetvrtkom, al je nisam naveo kao neku misicnu skupinu, uglavnom ne zapostavljam je

              Comment


              • #8
                Re: My program by zvone, molim za sve savjete

                Originally posted by sambro View Post
                Ja si to gledam na način da ako uspijem odraditi 12 ponavljanja, povećam težinu za 1 stupanj i tad mogu napravit 8-9 što je idealno.
                Dakle, bolje ti je sa većom težinom napraviti manje ponavljanja, nego sa manjom težinom više, uz uvijet da u oba slučaja vježbu radiš pravilno.

                Baci pogled na piramidalne serije, kao što je body123 rekao, kao i obrnute piramidalne serije, pa vidi odgovara li ti takav način izvedbe.
                Zašto bi bilo bolje napraviti manje ponavljanja sa večom kilažom, nego sa manjom više? O kojem broju ponavljanja govorimo?

                Comment


                • #9
                  Re: My program by zvone, molim za sve savjete

                  zato jer sta je veca kilaža misic više raste...uključuje se više mišićnih vlakana

                  Comment


                  • #10
                    Re: My program by zvone, molim za sve savjete

                    NIje istina! Znači mišič bi najbolje rastao kada bi radili jedno ponavljanje sa maksimalnom kilažom?

                    Comment


                    • #11
                      Re: My program by zvone, molim za sve savjete

                      Ovdje se apsolutno moram složit s vedranom.Nije dobro nije previse ni premalo ponavljanja, treba nac optimalan broj.Sve ima svoju svrhu.Tako npr. imaš brza ,srednja i spora mišićna vlakna i o broju ponavljana ovisi koje najviše stimuliraš.Zato ti i kažem da radiš piramidalne ili obrnuto piramidalne serija tako da stimuliraš sva 3 tipa vlakana
                      Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

                      Comment


                      • #12
                        Re: My program by zvone, molim za sve savjete

                        Ovisi o tome što želiš postići. Broj ponavljanja se razlikuje za eksplozivnost, snagu itd. Postoji ogroman broj tekstova o tome. Sportaši čak rade po principu periodizacije gdje se intenzitet (u ovom slučaju masa utega) mijenja svaki tjedan.

                        U svakom slučaju rasta će biti, ako rezultati izostaju, tad primjenjujemo piramidalne serije. Ako imaš rezultate uz flat-serije, po meni ne bi trebao prelaziti na piramidalne.

                        Comment

                        Working...
                        X