Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savjeti za program i za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Savjeti za program i za masu

    zdravo braci i sestrama po bb-u,

    Moj program je bio ovakav:
    1.dan: Prsa-ramena-triceps (Push rezim)
    2:dan: Trapez-ledja-biceps (Pull rezim)
    3.dan Noge-listovi-trbuh
    4.odmor

    Radio sam 3 vjezbe za prsa,i po jednu za ramena i triceps.
    U drugom danu sam radio jednu vjezbu za trapez, jednu za ledja, jednu za donja ledaj(mrtvo dizanje),i jednu za biceps.
    U trecem danu sam radio tri vjezbe za noge(prva je cucanj),jednu za listove i trbuh.
    Za svaku vjezbu po tri serije. I dobio sam na masi mnogo.

    Poslije godinu dana, promjenio sam program:

    1.dan: Prsa-triceps (tri vjezbe za prsa,dvije za triceps)
    2.dan: ledja-biceps (dvije vjezbe za gornja ledja i mrtvo dizanje za donja,dvije vjezbe za biceps)
    3.dan: Ramena i trapez (tri vjezbe za ramena i jedna za trapez)
    4.dan: Noge-trbuh (tri vjezbe za iznad koljena i jedna za listove i jedna za trbuh)
    5 i 6 dan odmor.
    Svaka vjezba sastoji se iz tri serije, s tim sto za trbuh nekad smanjim na dvije serije.

    Imam 17 god. i 75 kg. Nemam mnogo sala, samo malo na trbuhu, ishranu pratim, i treniram vec oko 2 godine. Ne koristim suplementaciju, ali cu mozda poceti sa whey-om.

    Eh sad, molim vas da mi pomognete u vezi ovih programa, tesko mi je izgraditi masu, za svaki kilogram se dobro moram potruditi, da li je ok novi program ili sam napavio gresku sto sam zamijenio program, predlozite neke vjezbe koje pomazu da izdradim masu(osim bench press,mrtvog dizanja i cucnja,to obavezno radim), da li imam dovoljno odmora,svaki savjet ce mi dobro doci, molim vas sve da mi pomognete koji zelite. Hvala vam

  • #2
    Re: Savjeti za program i za masu

    Je l' si ti ovo na avataru?

    Comment


    • #3
      Re: Savjeti za program i za masu

      Originally posted by Godzilla View Post
      Je l' si ti ovo na avataru?
      Promijenio sam program da eksperimentisem da li ce mi pomoci, mozda se tijelo zasitilo, pa mozda ce promjena dobro doci i tako to, ali opet neznam, novi program mi je donio malo napretka ali opet neznam da li grijesim negdje, pa zato sam zamolio za savjete

      Comment


      • #4
        Re: Savjeti za program i za masu

        Na slici izgledaskao vise od 75kila...ili si nizak ?
        Pocivao u miru Bozjem

        22.12.1984 - 20.12.2012

        __________________________________________________ ___________________________

        mentor: Sasa Draskovic

        Comment


        • #5
          Re: Savjeti za program i za masu

          Originally posted by remode View Post
          Na slici izgledaskao vise od 75kila...ili si nizak ?
          Visok sam negdje 187cm, a vaga pokazuje 75 kg, pa sad neznam... volio bih da vaga laze

          Comment


          • #6
            Re: Savjeti za program i za masu

            postaj koju sliku da vidimo...ruke izgledaju masivno za 75kg na tu visinu

            ispravak sad sam ti na profilu vidio slije....pristojno izgleda...radi malo na vratu i prsima i samo deri...
            Last edited by remode; 11-03-12, 17:20.
            Pocivao u miru Bozjem

            22.12.1984 - 20.12.2012

            __________________________________________________ ___________________________

            mentor: Sasa Draskovic

            Comment


            • #7
              Re: Savjeti za program i za masu

              Originally posted by remode View Post
              postaj koju sliku da vidimo...ruke izgledaju masivno za 75kg na tu visinu

              ispravak sad sam ti na profilu vidio slije....pristojno izgleda...radi malo na vratu i prsima i samo deri...
              Da ruke su extra, ledja su isto dobra, sad sto se tice prsa, tu imam problem,gornja prsa mi se jako tesko razvijaju, radim becnch press ravni i kosi i posle toga pullover, i ide nekako ali kasne u odnosu na ostale misice, a izvini nisam bas razumio to "radi na vratu" to mozda mislite na trapez ili...?

              Comment


              • #8
                Re: Savjeti za program i za masu

                mlad sam da mi pises vi........vrat mislim na gornji dio leda koji od iza izgleda ovako
                arnoldhuge.jpg

                a sprjeda ovako

                phpP60WWrAM1.jpg

                lik je ljigav al objasnio sam ti hehe
                Pocivao u miru Bozjem

                22.12.1984 - 20.12.2012

                __________________________________________________ ___________________________

                mentor: Sasa Draskovic

                Comment


                • #9
                  Re: Savjeti za program i za masu

                  Ljigav? Kaj je s glavom

                  Comment


                  • #10
                    Re: Savjeti za program i za masu

                    [QUOTE=remode;896411]mlad sam da mi pises vi........vrat mislim na gornji dio leda koji od iza izgleda ovako
                    arnoldhuge.jpg

                    a sprjeda ovako

                    phpP60WWrAM1.jpg

                    Aha, pa nije ni u mene lose, ima takav oblik ali naravno nije u toj velicini, a mozda se nevidi na slikama sto sam postavio, postavicu jos kada budem imao vremena, a obracam se sa "Vi" iz postovanja jer imam veliki respect za ljude koji odvoje malo vremena da mi pomognu, ali ako se osjecate staro zbog toga nije problem preci na Ti. Hvala uglavnom na savjetima, i ako moze neki savjet u vezi s programom treninga ili nesto tako? Hvala

                    Comment


                    • #11
                      Re: Savjeti za program i za masu

                      Originally posted by Godzilla View Post
                      Je l' si ti ovo na avataru?
                      Sorry pogresno sam procitao, da ja sam na avataru,znam da izgledam kao vise od 75 kg, ali vaga kaze drugacije

                      Comment

                      Working...
                      X