Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

    eh ovako, idem u teretanu nekih pola godina i više, i do sad sam trenirao po principima treninga za masu, i rezultati se primjete, uspio sam nabaciti koju kilu mišića, medjutim sad bih pokusao da poradim na kondiciji a uz to da nastavim dobijati mase, pa me zanima ima li moj trening ikakvog osnova za to i cilj mi nije neka "uber" masa da se razumijemo visok sam 1,82 i 77 kila

    Planirani program:

    sub - prsa, kardio
    ned - ledja,kardio
    pon - odmor
    uto - biceps,triceps,trbuh
    sri- odmor
    čet-ramena,noge,kardio
    pet-odmor

    znači trening mi ne bi prelazio sat vremena cca, ako mi za prsa treba 30-ak minuta, za kardio mi ostaje 25-30 minuta, ramena i noge sam stavio isti dan jer noge necu nesto posebno raditi, čučanj ne volim jer je straznjica dosta uključena tako da mi ostaje zadnja loza na spravi i listovi i vidjecu jos nesto xD podlakticu mogu ubaciti ako bude potrebe u dan kad radim biceps i triceps to je to, vaš je red

  • #2
    Re: trening za masu,snagu i kardio

    compound vježbe su ti najbolje, zato radi squat

    nastavi još po masi, bar do 80 kg, a kardio moš 1 put tjedno da se ne zamastiš puno i da ti se ne uspori metabolizam

    nakon 80 kg, čak i više, se počni rizat
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: trening za masu,snagu i kardio

      Originally posted by bot1950 View Post
      compound vježbe su ti najbolje, zato radi squat

      nastavi još po masi, bar do 80 kg, a kardio moš 1 put tjedno da se ne zamastiš puno i da ti se ne uspori metabolizam

      nakon 80 kg, čak i više, se počni rizat
      Drug hvala, al' nisi me najbolje razumio, nisam trazio takav savjet, prije svega zanimma je l moguce raditi i na kardiu i na masi istovremeno, ako neko ima iskustva da napise i nisam siguran da se kardiom ubrzava metabolizam, kol'ko sam ja skonto anaerobni trening ubrzava metabolizam (zbog izgradnje mišića, oporavka i sl) 24-48 sati nakon treninga, dok nakon kardia metabolizam ostane povećan par sati, ispravite me ako grijesim

      Ja sam odlučio probati znači s ovim programom, mogu napisati rezultate ako koga zanima xD jes da ne koristim suplementaciju u obliku whey-a i sl, al' koristim zeleni čaj i čoko milk /,,/

      Comment


      • #4
        Re: Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

        da, to se može ako si na kemiji


        ne boj se, ako si početnik onda ćeš ujedno dobivat mišiće i gubit bf

        a za kardio, čua san, tj. rekli su neki koji su bili na masi da je dobro radit jednon tjedno, ono samo radi održavanja itd


        ako nemaš whey, onda bar ko pwm ubaci posni s nečin (da dođe ko shake ), pa kruti obrok
        "What the mind believes the body achieves."

        Comment


        • #5
          Re: Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

          ako nemas whey uzmi 5-6 bjelanaca bolje nego posni jer posni je spori protein njega jedi pred spavanje a posle treninga dex i bjelanca kao najucinkovitija zamjena za whey

          Comment


          • #6
            Re: Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

            ma daj čovječe skrećete s teme :/ nisam pit'o sta kad jesti i nemam sala za gubiti jbt, ne pomazete

            Comment


            • #7
              Re: Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

              koja ti je svrha kardia ako nemaš sala za izgubit?
              "What the mind believes the body achieves."

              Comment


              • #8
                Re: Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

                xvisio slusaj ti prvo pricas gluposti, a drugo kazes da ti ne pomazemo tebi nije pomaganje ako ti neko kaze da mjesto posnog u pwm jedes bjelanca jer je to bolja opcija onda stvarno ne znas neke osnovne stvari bre ma daj citaj malo forum ej!!!!!!!!

                Comment


                • #9
                  Re: Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

                  halo didza de skuliraj čovječe sta ti je, čuj to ne znam sta treba jesti prije sta poslije treninga, pa čitaš li ti temu, jesam napisao da idem u teretanu vise od pola godine, sta mislis jesam do sad skonto sta se jede i kad !!! i čekaj malo, gdje ja to pitam sta trebam jesti poslije treninga ???, jok eto jest ću onaj domaći punomasni sir s najmanje 40 % masnoce !!! i kardio mi treba da poboljšam kondiciju, trebaće mi recimo za vozanje biciklom, i sta je tu čudno jbt :S i haj ako moze lock temu, neću ovdje naći odgovor od kvalificiranih ljudi

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

                    bot1950 je napisao da je posle treninga dobar posni da se jede ja sam samo rekao ako ne uzimas whey da uzmes i skuhas jaja i jedes bjelanca ti se odma ljutis i kazes da ne pomazemo ma daj bre trazi pomoc od drugih ljudi vidim kako ti pomazu

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

                      Sto se kondicije tce, mozes ubaciti neko trcanje, voznju bicikle itd....

                      Popravices kondiciju, a ne bi trebalo da ti ugrozi masu, samo pazi da si u "plusu" i bice OK
                      Igla je tvoj prijatelj

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

                        Originally posted by didza View Post
                        bot1950 je napisao da je posle treninga dobar posni da se jede ja sam samo rekao ako ne uzimas whey da uzmes i skuhas jaja i jedes bjelanca ti se odma ljutis i kazes da ne pomazemo ma daj bre trazi pomoc od drugih ljudi vidim kako ti pomazu
                        al jarane, pročitaj temu i vidjeces da ne pitam nista u vezi ishrane, u tome je problem, i govorim kako hocu da poboljsam kondiciju i napisem minimalno 3 puta tjedno da cu raditi kardio, i sta bot1950 meni predlaze, vidi sam, nema veze s ovim sto sam pitao nikako :/ a i bio sam živčan sinoć

                        nije valjda da se svi na forumu bave samo bb-om, znači samo i samo masa i nista drugo :/ trazicu odgovor negdje drugo

                        Comment


                        • #13
                          Re: Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

                          Ako hoces poboljsati kondiciju i onda vise puta sedmicno trci laganim tempom duge staze i onda poslije pocni pojacavati tempo
                          I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Trening za masu, snagu, kondiciju i kardio

                            my bad, nisan se naspava ovih dana pa ne razmišljan baš bistro


                            naravno da možeš derat masu i radit kardio, samo pazi da si u plusu s kcal i ić će kg gori
                            "What the mind believes the body achieves."

                            Comment

                            Working...
                            X