Announcement

Collapse
No announcement yet.

Upper/Lower Split

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upper/Lower Split

    E ovako došlo mi je da prbam ovaj upper/lower trening i želio bih ćuti vaše mišljenje o ovome, evo programa
    Ponedjeljak: Gornji dio tijela 1

    1. Potisak dvoručnim tegom na ravnoj bench klupi - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    2. Veslanje dvoručnim tegom u pretklonu - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    3. Potisak dvoručnim tegom iza glave - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    4. Letenje bučicama na klupi - 2 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za bicepse - 3 serije po 6-8 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    6. Vježbe za tricepse - 2 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija

    Utorak: Donji dio tijela 1

    1. Čučnjevi - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    2. Iskorak - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    3. Hiperekstenzije (ili nožna ekstenzija, sjedeći) - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    4. Stojeće podizanje na prste za listove - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za trbušnjake (Rijetko kad se rade duže od 10 minuta)

    Srijeda: Odmor

    Četvrtak: Gornji dio tijela 2

    1. Dizanje na vratilu - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    2. Potisak bučicama na kosoj klupi - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    3. Veslanje na spravi, sjedeći - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    4. Lateralno dizanje - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za tricepse - 3 serije po 6-8 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    6. Vježbe za bicepse - 2 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija

    Petak: Donji dio tijela 2

    1. Rumunsko mrtvo dizanje - 4 serije po 6-8 ponavljanja - 2-3 minute odmora između serija
    2. Nožna ekstenzija, ležeći - 3 serije po 8-10 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    3. Nožni potisak - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 2 minute odmora između serija
    4. Sjedeći potisak na listove obje noge - 3 serije po 10-12 ponavljanja - 1-2 minute odmora između serija
    5. Vježbe za trbušnjake (Rijetko kad se rade duže od 10 minuta)

    Subota: Odmor
    I čini mi se da se ne posveti dovoljno zadnjem ramenu, i šta bih još trebao izmjeniti ...

  • #2
    Re: Upper/Lower Split

    Niko ništa ?

    Comment


    • #3
      Re: Upper/Lower Split

      Pa ti ako ides u teretanu od vremena otkad si se prikljucio forumu onda bi vec trebao znati sto je najbolje za tebe. Ako ne ides toliko dugo, onda probaj sve i svasta, eksperimentisi neko vrijeme dok ne vidis sta je najbolje za tebe.
      I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

      Comment


      • #4
        Re: Upper/Lower Split

        Originally posted by blento View Post
        Pa ti ako ides u teretanu od vremena otkad si se prikljucio forumu onda bi vec trebao znati sto je najbolje za tebe. Ako ne ides toliko dugo, onda probaj sve i svasta, eksperimentisi neko vrijeme dok ne vidis sta je najbolje za tebe.
        Da, znam, ali bih volio čut tuđa mišljenja o upper/lower splitovima

        Comment


        • #5
          Re: Upper/Lower Split

          Pa meni se to ne cini lose, al ako vec mozes onda rasporedi sebi misicne skupine kroz sedmicu. Na taj nacin ces bolje pogoditi misic i brze ce rasti
          I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

          Comment


          • #6
            Re: Upper/Lower Split

            I ja hocu da radim ovaj u/l split,bolje reći da probam.Radio sam sve zajedno 2 mjeseca fullbody 3x sedmicno,i 5 mjeseci split trening,i čini mi se da mi odgovara manji obim veća frekvencija.Ipak pošto sam fullbody radio visokim intezitetom i sve compound vježbe,imam utisak da mi je doslo do zamora CNS.Pa sam pauzirao osjecao sam dakle neku pretreniranost.Vjerujem da ako radim 2x a ne 3x jednu grupu sedmicno,da ce mi lakse biti.Ipak mene ,sto ti nisi pomenuo,interesuje da li mogu svaki trening od 4 po sedmici (2 za gornji i 2 za donji dio),odraditi visokim intezitetom (sto je po meni neophodno),a da pritom ne dođe do zamora CNS.Ako neko ima neki savjet za volumen i intezitet kod upper/lower splita,neka mi kaže.

            Comment

            Working...
            X