Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plivanje + bb = nekoliko pitanja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plivanje + bb = nekoliko pitanja

    Poštovanjski!

    imam par pitanja pa da ne duljim:

    1. krećem s plivanjem pon-pet u jutarnjim satima - cca 6:30
    - doma imam 2 utega od 8kg svaki, resistance gumu, prčku za zgibove a vladam ponešto bodyweightom
    ČIME nadopuniti treninge plivanja a da ne radim "dupli posao" ili nepotrebno uništavam miške?

    2. što jesti tako rano a da mi nebude slabo u bazenu? bit će mi slabo i od gladi....

    SADAŠNJE STANJE: metar75, 75kg, izvan kondicije, imam mišića ali ne dovoljno, ne na svim mjestima gdje bi ja to htio, imam malo špeka viška, ko klinac mandolinac sam se bavio plivanjem pa je ostalo malo tehnike a i kao što rekoh sa bodyweightom imam nešto iskustva

    CILJ: sportom kroz život (ne zanima me beach body u par mjeseci i te fore... dakle dugoročno), snaga, kondicija i naposlijetku dobar izgled (meni su plivači neki ideal)

    HRANA: eh... jedem kako mogu i stignem ali uglavnom je prehrana bazirana na ribi povrću piletini... tako najbolje funkcioniram + PMW=whey+voda+3-4 sirova jaja

    NAPOMENA: molim ne slati me u teretanu - kućni trening bi radio s ovim što imam ili bi s vremenom kupio još nešto eventualno...


    FALA UNAPRIJED!

  • #2
    Re: Plivanje + bb = nekoliko pitanja

    za pocetak nemoj pit sirova jaja

    Comment


    • #3
      Re: Plivanje + bb = nekoliko pitanja

      Ako treniraš plivanje zašto ne pitaš trenera, koje vježbe raditi? U plivanju ti uglavnom rade prsa i tricepsi+ noge. I ramena ali ne baš pretjerano kao prsa. Sirova jaja ti ne preporučam jer meni su odvratna i duže se razgrađuju.

      Comment


      • #4
        Re: Plivanje + bb = nekoliko pitanja

        Originally posted by androniksupersonik View Post
        Poštovanjski!

        imam par pitanja pa da ne duljim:

        1. krećem s plivanjem pon-pet u jutarnjim satima - cca 6:30
        - doma imam 2 utega od 8kg svaki, resistance gumu, prčku za zgibove a vladam ponešto bodyweightom
        ČIME nadopuniti treninge plivanja a da ne radim "dupli posao" ili nepotrebno uništavam miške?

        S dobrim treninzima sto ces tesko uspjeti s 2 utegića od 8 kg, plivanjem neces unistiti misice, ali ces odraditi pola posla a ne dupli posao ...

        2. što jesti tako rano a da mi nebude slabo u bazenu? bit će mi slabo i od gladi....

        Zobene pahuljice i mjericu wheya - naviknut ces se


        SADAŠNJE STANJE: metar75, 75kg, izvan kondicije, imam mišića ali ne dovoljno, ne na svim mjestima gdje bi ja to htio, imam malo špeka viška, ko klinac mandolinac sam se bavio plivanjem pa je ostalo malo tehnike a i kao što rekoh sa bodyweightom imam nešto iskustva

        Takvo bi i moglo ostati stanje ukoliko muški ne zapneš na posao, vise nisi klinac mandolinac...

        CILJ: sportom kroz život (ne zanima me beach body u par mjeseci i te fore... dakle dugoročno), snaga, kondicija i naposlijetku dobar izgled (meni su plivači neki ideal)

        S sredstvima kojima raspolazes i ''ne u teretanu'' mozes racunati eventualno na kondiciju...

        HRANA: eh... jedem kako mogu i stignem ali uglavnom je prehrana bazirana na ribi povrću piletini... tako najbolje funkcioniram + PMW=whey+voda+3-4 sirova jaja

        ne jedi sirova jaja, gdje su UH? nema sanse da ih ne konzumiras bez namjere...

        NAPOMENA: molim ne slati me u teretanu - kućni trening bi radio s ovim što imam ili bi s vremenom kupio još nešto eventualno...


        FALA UNAPRIJED!
        Kolega, nebi ovo nebi ono, a htio bi sve... e pa ne ide to bas tako. Za '' snaga, kondicija i naposlijetku dobar izgled '' treba pišati krv mjesecima uz ogromna odricanja, strašnu volju i motivaciju i ulaganja u sebe.

        Comment


        • #5
          Re: Plivanje + bb = nekoliko pitanja

          Hvala ljudi ali ne shvaćam:

          1. zašto ne sirova jaja? mogu ih puno više pojest tako nego "obrađena" a vjerujem da su i nutritivno bogatija

          2. jedem UH... krumpir tijesto rižu... musle...

          3. meni se zgibovi, burpeesi i povišeni sklekovi ne čine baš tak lagani? enivej, kaj da radim ako ne to?
          Tj. može li mi netko dati neki program koji bi pasao uz 5xtj. plivanje?

          Nije da ja nebi u teretanu ali financijski ...hm.... posel mi propada i nažalost mogu izdvojit 250/mj za plivanje, za whey skupim i za klopu ali nemam love sad i za teretanu... a i nevolim baš tamo vježbati.
          Mogu eventualno uložiti u još neke utege ili girje ak i to ne košta $$$$...

          Uglavnom dok to ne nabavim dobro mi dođe bilo kakav savjet s kojim bi iskoristio ono što već imam!

          Comment


          • #6
            Re: Plivanje + bb = nekoliko pitanja

            Originally posted by arianko View Post
            Ako treniraš plivanje zašto ne pitaš trenera, koje vježbe raditi? U plivanju ti uglavnom rade prsa i tricepsi+ noge. I ramena ali ne baš pretjerano kao prsa. Sirova jaja ti ne preporučam jer meni su odvratna i duže se razgrađuju.
            ne treniram plivanje... trenirao sam ko klinac, ja idem rekreativno svako tolko a sad sam se namjerio ali baš NAMJERIO!

            Comment


            • #7
              Re: Plivanje + bb = nekoliko pitanja

              Originally posted by androniksupersonik View Post
              ne treniram plivanje... trenirao sam ko klinac, ja idem rekreativno svako tolko a sad sam se namjerio ali baš NAMJERIO!
              To je druga stvar, pogledaj na internetu treninge plivača. Ne vjerujem da su oni previše u teretani, ne izgledaju baš tako.

              Comment


              • #8
                Re: Plivanje + bb = nekoliko pitanja

                Originally posted by androniksupersonik View Post
                1. zašto ne sirova jaja? mogu ih puno više pojest tako nego "obrađena" a vjerujem da su i nutritivno bogatija
                Ne citas forum.
                I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                ----------------------------------------------------------------
                Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                Comment

                Working...
                X