Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manji broj ponavljanja za vecu masu ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Manji broj ponavljanja za vecu masu ?

    Imam jedno pitanje...nadam se da sam ga dobro napisao u naslovu Ustvari... u teretanu idem 3 mjeseca,navikao sam se,i sve ono osnovno sto ide,ali nikad nije kasno za usavrsavanje znanja.Zelim da pitam... sledecu stvar. Do sad sam radio 4 serije sa 8-10 ponavljanja,sto su mi ovi koji su pravili plan treninga rekli da je dobro. Posto mnogi u teretani svoju politiku vode i pricaju kako sta da radim,ja slusam samo one koje hocu i koji vidim da bas znaju. Dok sam radio 4 serije sa 8-10 ponavljanja...uz ishranu,znao sam da dobijem za 2 meseca 5 kg. Sad planiram...ali hocu da se savetujem sa vama... ako hocu masu,da radim 4 serije sa 6 ponavljanja...i vecom kilazom? Da li bi to bilo u redu ? Mozda u pocetku dok sam poceo ici nisam pravilno ni radio,sto je prisutno kod svakog pocetnika,ali gledao sam lika na netu koji kaze da treba da sto sporije radim(jer tad misici rade),i solidno je 6 ponavljanja za masu,i da li bi mogao povecati tezinu(da dobijem vise kg za 2 mjeseca) ako radim sa vecom tezinom a manje ponavljanja...sad da vidim sta vi kazete?

    Pozdrav
    Last edited by Slavenko95; 16-07-12, 12:02.

  • #2
    Re: Manji broj ponavljanja za vecu masu ?

    to jest formula za brze dobivanje mase , ali ti moras shvatiti da s vremenom , kile nece vise ici tako brzo , u pocetku se inace dobivaju kile. Kasnije ce ici sve sporije ..

    Comment


    • #3
      Re: Manji broj ponavljanja za vecu masu ?

      Za snagu: 1 - 6
      Za hipertrofiju: 6 - 12
      Za izdržljivost : 12 - ...

      To su neke generalne šeme, no da bi postigao najbolji uspjeh, nisu ti sve vježbe istog broja ponavljanja, niti sve skupine reagiraju jednako na isti broj ponavljanja. Znači eksperimentiraj i vidi. Preporučam osnovne vježbe raditi u manjem broju ponavljanja, do otkaza, a izolacije u većem broju ponavljanja i odraditi sva ponavljanja.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Manji broj ponavljanja za vecu masu ?

        @Slavenko95
        mozes da probas...ali cemu te tezine...jedino ako bas hoces da ganjas svoje mogucnosti.....ja nebih isao ispod 8 reps..ta cimanja sa tezinama cesto dovedu do povrede...radije mjenjaj intezitet,odmor izmedju serija i na kraju najvaznije..za masu veliku paznju obrati na hranu...od hrane se dobiva masa....Pozz

        Comment


        • #5
          Re: Manji broj ponavljanja za vecu masu ?

          Hm... razlika izmedju SNAGE i HIPERTROFIJE kao sto si gore naveo... ja msm da je veoma mala Meni to dvoje gotovo isto deluje...citao sam malo i na netu o hipertrofiji Desavalo mi se nekada kad sam sa frendom,i radim na benchu,on mi pomaze...uradim mozda 7 ponavljanja sa tezinom koju do tada nisam dizao,kad ustanem,osetim ne bol... vec nzm kako da opisem... na zavrsetku bicepsa i lakta gdje se previja,neki cudan "bol" . Da li je to "dobro" ili niukakom slucaju ne smem to da radim ?
          Last edited by Slavenko95; 16-07-12, 21:04.

          Comment


          • #6
            Re: Manji broj ponavljanja za vecu masu ?

            zavisi sta mislis pod "cudan bol", ja uvijek osjetim "pump" osjetis da ti se misic zateze,a tu kod lakta jedino da nisi tetivu previse opteretio zna se i meni desit pa jako lakat boli, mozes mi reci kakva ti je bila prehrana u tih 2 mjeseca? jer prosjecno covijek dobiva od 5-10 kg misicne mase u godinu dana,ako sam u pravu?
            "I hated every minute of training, but I said, don’t quit. Suffer now and live the rest of your life a champion."

            Comment

            Working...
            X