Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moj plan treninga- ukažite mi na pogreške

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moj plan treninga- ukažite mi na pogreške

    visok sam 180, 70kg, možda ste i pročitali neku od mojih tema. znači trebo bih nabacit nešto kg. složio sam plan treninga čitajući forum pa što vi kažete:
    Pon - biceps,prsa
    Uto- ramena, leđa, trbušni
    Sri- slobodno
    Čet- triceps, noge, trbušni
    Pet - e sad ne znam što bih ovdje stavio- dali može opet biceps,prsa ili neki kružni trening?

    Dali je ovaj ostatak dobar i može li mi neko reći kako bih trebo radit ponavljanja za masu(nešto kilograma)..jer ti otprilike ovako: 3 serije, u svakoj dižem kilažu?

  • #2
    Re: Moj plan treninga- ukažite mi na pogreške

    stavi u petak noge same
    optimalan broj ponavlja ti je 6-12 za BB ako možeš 12 ponavljanja napraviti bez problema povecaš težinu
    Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

    Comment


    • #3
      Re: Moj plan treninga- ukažite mi na pogreške

      aa di su listovi i podlaktice?
      Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

      Comment


      • #4
        Re: Moj plan treninga- ukažite mi na pogreške

        Originally posted by Mamlaz View Post
        stavi u petak noge same
        optimalan broj ponavlja ti je 6-12 za BB ako možeš 12 ponavljanja napraviti bez problema povecaš težinu
        Originally posted by body123 View Post
        aa di su listovi i podlaktice?
        pa listovi su mi u sklopu nogu, podlaktice u sklopu ruku, ima par sprava gdje kad radim bice radim i podlaktice a neku vježbu odradim posebo za podlaktice

        Comment


        • #5
          Re: Moj plan treninga- ukažite mi na pogreške

          leda radi prije bicepsa, noge stavi u petak

          Comment


          • #6
            Re: Moj plan treninga- ukažite mi na pogreške

            3-4 serije, raspon ponavljanja 6-12
            Napiši vježbe koje radis pa da "komentišemo"
            Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

            Comment


            • #7
              Re: Moj plan treninga- ukažite mi na pogreške

              Originally posted by Aquila_hr View Post
              3-4 serije, raspon ponavljanja 6-12
              Napiši vježbe koje radis pa da "komentišemo"
              evo može
              PON- prsa: kosi benč - 3 serije( u svakoj dižem težinu-12,10,8 ponavljanja)
              ravni benč- isto tako
              vježba leptir- isto
              biceps:-stojeći pregib sa šipkom 3 serije (u svakoj dižem težinu-12,10,8 ponavljanja)
              -stojeći pregib s bučicama 3 serije ( 10 kg do otkaza svaka)
              -Pregib na scott-ovoj klupi 3 serije ( u svakoj dižem težinu-12,10,8 ponavljanja)
              UTO- ramena:- potisak bučicama u sjedećem polažaju 3 serije (15 ponavljanja)
              -Predručenje bučicama 3 serije ( oko 15 ponavljanja-tu već osjećam umor i počinjem izvodit vježbu nepravilno pa stanem)
              -Potisak dvoručnim utegom iza glave (prve dvije serije odradim 12,2. seriju dignem kilažu pa 10 a treću do otkaza otprilike 6 )
              leđa- zgibove 6 serija (svaka po 5-6) ponavljanja i 6. (do otkaza, to je otprilike isto negdje oko 5, zbog umora)
              - vučenje na lat spravi ispred glave 3 serije (u svakoj dižem kilažu-12,10,8.)
              - Jednoručno veslanje bučicom 3 serije (oko 15 ponavljanja)
              trbušni - bočni,donji i neke vježbe na strunjačama otprilike znam što treba
              ČET- triceps:- uski benč na ravnoj klupi (15,13,10 ponavljanja)
              - propadanja 5 serija (u svakoj 6 ponavljanja, zadnja do otkaza)
              - još jedna vježba ne znam ime: 3 serije (12,10,8.)
              noge: kvadricepsi - 3 serije (15,13,10)
              zadnja loža - 3 serije (15,13,10)
              listovi- Podizanje na leg press spravi (15,13,10 i zadnje do otkaza)
              - listovi mi nišu baš razvijeni pa dali da ubacim još koju vježbu ili je dovoljno ovo
              PET- što mi ti predlažeš za petak

              Comment


              • #8
                Re: Moj plan treninga- ukažite mi na pogreške

                Ovako,
                PON: Za prsa uvali još jednu vježbu, radi četri vježbe, po 3-4 serije (osobno volim vježbe potisaka radit 4 serije, ove ostale po 3) jer cilj ti je pogodit mišić iz svih kuteva. Ako imaš bučice, posluži se sa njima kao zamjenu za šipku, puno bolji učinak rade bench potisci i razvlacenja bučicama nego šipkom. Možeš jedan tjedan klasičan bench press i ostatak vježbi sa šipkom, a drugi tjedan radit sa bučicama kompletna prsa. Razmeš? Znači jedan tjedan radiš 4 vježbe samo sa bučicama (potiski, razvlačenja, ravna-kosa klupa kombinirat) a drugi tjedan radit klasičan bench press, leptir, pullover, sklekove, dipseve... Udji na moj profil, pod postove sta san pisa, vrti doli i nac ces moj upit da preporuce trening za prsa na temi "CHAT Trening" i vidit ces kad udjes sta ljudi pisu, posluzi se tome, ravnam se po njhovom i rasturam prsa.
                Biceps može stat.

                UTO: Veće skupine uvik radi prve, tako da sa leđima počmi, ne sa ramenima. Šta se vježbi tiče, leđa, ponovno koristi 4 vježbe umisto tri. Neki će reć da to nije bitno, pljuvat ce po ovome, al mislim da za vece skupine misica uvik triba radit malo vise, vazno je pogodit svaki dio njih, pa je lipo odradit vježbu više. Sa tim navedenima, možeš ubacit veslanje u pretklonu, ili potisak t-šipkom, obje su dobre.
                Ramena, ja bi predlozija umjesto zadnje vježbe koju si navea da stavis veslanje do brade, bez razloga, samo mislin da bi bolje sjela.

                ČET: Radi noge same, uvik. Pošto ih radis same, možeš in se malo više posvetit pa radi 5 vježbi po 4 serije komodno. Čučnjevi, mrtva dizanja, ektenzije, iskoraci... Samo diži

                PET: Ramena i trbuh. Znači, bicu ostavi pon, a u utorak ramena izbaci i stavi triceps. Ostanu trbusni i ramnea i njih odradi u petak.
                Vježbe za ramena san reka, a trbusne vidi na portalu, napredne vježbe za trbuh, nemoš falit, te ja radim.

                zapanti, veće skupine radi s više vježbi kako bi ih bolje pogodija. prehrana, trud, želja...znaš to, nemoran ni govorit. samo ustraj i rezultati ce doc.

                Ako san šta zaboravija ili ako te nesto zanima reci odma, dosa san sa sela, prejeden, mamuran (ne puno) i kasno je pa ono. Oprostit ces ti meni hehe
                Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                Comment


                • #9
                  Re: Moj plan treninga- ukažite mi na pogreške

                  Originally posted by Aquila_hr View Post
                  Ovako,
                  PON: Za prsa uvali još jednu vježbu, radi četri vježbe, po 3-4 serije (osobno volim vježbe potisaka radit 4 serije, ove ostale po 3) jer cilj ti je pogodit mišić iz svih kuteva. Ako imaš bučice, posluži se sa njima kao zamjenu za šipku, puno bolji učinak rade bench potisci i razvlacenja bučicama nego šipkom. Možeš jedan tjedan klasičan bench press i ostatak vježbi sa šipkom, a drugi tjedan radit sa bučicama kompletna prsa. Razmeš? Znači jedan tjedan radiš 4 vježbe samo sa bučicama (potiski, razvlačenja, ravna-kosa klupa kombinirat) a drugi tjedan radit klasičan bench press, leptir, pullover, sklekove, dipseve... Udji na moj profil, pod postove sta san pisa, vrti doli i nac ces moj upit da preporuce trening za prsa na temi "CHAT Trening" i vidit ces kad udjes sta ljudi pisu, posluzi se tome, ravnam se po njhovom i rasturam prsa.
                  Biceps može stat.

                  UTO: Veće skupine uvik radi prve, tako da sa leđima počmi, ne sa ramenima. Šta se vježbi tiče, leđa, ponovno koristi 4 vježbe umisto tri. Neki će reć da to nije bitno, pljuvat ce po ovome, al mislim da za vece skupine misica uvik triba radit malo vise, vazno je pogodit svaki dio njih, pa je lipo odradit vježbu više. Sa tim navedenima, možeš ubacit veslanje u pretklonu, ili potisak t-šipkom, obje su dobre.
                  Ramena, ja bi predlozija umjesto zadnje vježbe koju si navea da stavis veslanje do brade, bez razloga, samo mislin da bi bolje sjela.

                  ČET: Radi noge same, uvik. Pošto ih radis same, možeš in se malo više posvetit pa radi 5 vježbi po 4 serije komodno. Čučnjevi, mrtva dizanja, ektenzije, iskoraci... Samo diži

                  PET: Ramena i trbuh. Znači, bicu ostavi pon, a u utorak ramena izbaci i stavi triceps. Ostanu trbusni i ramnea i njih odradi u petak.
                  Vježbe za ramena san reka, a trbusne vidi na portalu, napredne vježbe za trbuh, nemoš falit, te ja radim.

                  zapanti, veće skupine radi s više vježbi kako bi ih bolje pogodija. prehrana, trud, želja...znaš to, nemoran ni govorit. samo ustraj i rezultati ce doc.

                  Ako san šta zaboravija ili ako te nesto zanima reci odma, dosa san sa sela, prejeden, mamuran (ne puno) i kasno je pa ono. Oprostit ces ti meni hehe
                  ma hvala puno ovo sam zapiso i imam na planu sad dovršavam prehranu i probavam ju što više popravljati pa imam par pitanja za prehranu, napisat ću ti u PM pa kad budeš imo vremena odgovori nemoraš se žurit

                  Comment


                  • #10
                    Re: Moj plan treninga- ukažite mi na pogreške

                    Ma nema problema, samo ti
                    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                    Comment

                    Working...
                    X