Announcement

Collapse
No announcement yet.

Program rada za masu - da li je ok?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Program rada za masu - da li je ok?

    Treniram oko šest mjeseci(imam 18 godina i visok sam 195), udebljao sam se nekih 8 kila te sam sada težak 96... Radim četiri ili pet puta sedmično

    Ponedeljak:Prsa i triceps
    Utorak:Ramena i biceps
    Srijeda:Stomak (samo stomak)
    Četvrtak:Leđa i kosi trbušnjaci dodatno
    Petak:NOGE
    Subota i nedjelja odmor

    Pošto ja nisam baš stručan u ovome svemu, molio bih vas da mi pomognete,da tako što će te mi reći da li je ovo ok što radim... Da li da uzmem protein i kreatin ? I da li mi možete dati neki vaš dobar program.. Ne znam baš puno vježbe, pa bi mi dobro došlo da mi neko kaže šta da radim za prsa , šta za leđa , šta za biceps i triceps idt... Triceps i ramena još nikad nisam 'pogodio'
    Nadam se da ćete mi moć pomoći, hvala unaprijed

  • #2
    Re: Program rada za masu

    Ja treniram skoro koliko kao i ti, samo imam 17 godina visina 186 a kilaža 75kg, trening mi je pet puta tjedno. Pon: Prsa + Triceps
    Uto: Leđa + Biceps, Srijeda: Noge, Čet: Ramena Pet: Biceps + Triceps

    Pijem Creatin + Whey protein i naravno prehrana jedem svaka 3 sata. I prehranu najbolje da si složiš, i rezultati stižu.

    Comment


    • #3
      Re: Program rada za masu

      ako hoces masu, najbitnije ti je da budes a kalorijskom suficitu a ne koji plan radis...
      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


      * SHUT UP AND SQUAT *

      Comment


      • #4
        Re: Program rada za masu

        Sve savjete prihvatam, recite mi šta da radim.. Direktno ... Da li da uzmem nešto? I da imam i ja 17 godina.. Punim za osam dana 18

        Comment


        • #5
          Re: Program rada za masu

          pa sve zavisi, ako imas para uzmi whey, omega3, multivitamin, kreatin(ovim rasporedom po meni)

          ako zelis masu moras unijeti vise kalorija nego sto potrosis...eh sad ne mogu ti ja reci koliko tebi tacno treba ali to su pitanja koja su odgovorena ovdje jedno 7547814 puta, i spada pod ''citaj forum''




          osim toga ja nikad ne bih radio sve misice samo jednom sedmicno..ali eto izgleda da svako na ovom forumu osim par momaka koji su probali moje planove ''pretreniraju'' ako urade jednu skupinu 2x sedmicno...
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #6
            Re: Program rada za masu

            Originally posted by Vratax View Post
            Ja treniram skoro koliko kao i ti, samo imam 17 godina visina 186 a kilaža 75kg, trening mi je pet puta tjedno. Pon: Prsa + Triceps
            Uto: Leđa + Biceps, Srijeda: Noge, Čet: Ramena Pet: Biceps + Triceps

            Pijem Creatin + Whey protein i naravno prehrana jedem svaka 3 sata. I prehranu najbolje da si složiš, i rezultati stižu.
            3 puta sedmicno radit ruke, 5 dana zaredom ici u teretanu je cista glupost, ne dajes tijelu vremena da se odmori pogotovo posle nogu

            Comment


            • #7
              Re: Program rada za masu

              TripleZ ja baš i želim da se edukujem, čitao sam da mišiću treba 72 sata da odmori i da poslije toga treba opet da se aktivira.. Ali je to malo puno.... A meni treba čisti program rada i prehrane za masu, pa ako ima na forumu može li mi neko bar link dati , jer se ne snalazim najbolje .. Ili da mi ovdje napiše

              Comment


              • #8
                Re: Program rada za masu

                Vidim svi ste za masu ovdje pa ajmo od formulu za uspjeh (nije ni matematiku ni fizika)

                TRAIN HARD+EAT RIGHT+SLEEP WELL= GROW BIG!

                Ajmo najbitnije ... Ishranu. Problem je u to sto ne citate evo...
                1. Opcenite pravila za masu
                2. Gotov dnevni jelovnik

                Ajmo sada na trening...
                1. Trening program za masu (ima ga na sajta ali nema ko da procita)
                2. Bodybuilding.com (mn programe i diet planove ... ako nesto vas zanima ovdje)

                Ajmo sada na odmor... Ovdje se nema mnogo govorit.. minimum 8 sati nocno spavanje, minimum 1 dan u nedelju u koi neces nista radit osven da jedes i spavas ... TO JE TO! mislim da sam bar malo pomogao.


                P.S. Suplementacuja mozete naci ovdje.
                Last edited by TheShadow; 08-01-13, 21:13.
                I live for BODYBUILDING

                Comment

                Working...
                X