Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

    Pozzz momci, trebal bi samo par različitih mišljenja i savjeta, da se lakše odlučim, pa kome se da...
    Ovak, idem već redovito u teretanu malo više od god. dana i sad razmišljam da si promijenim program treninga, pa reko da vas prije pitam pošto sam jako neodlučam.

    Stvar je u tome da sam do sad imal 2 treninga, noge opće ne radim...

    I to je izgledalo ovak:

    PON: trenenig 1(leđa, biceps);
    UTO: trening 2(prsa, triceps, ramena);
    SRI: pauza;
    ČET: trening 1;
    PET: trening 2.;
    SUB i NED: pauza...
    i poslije svakog treninga po 20-30min na traci za trčanje ili orbitreku.

    E sad, pitanje glasi dal da ostanem na tom trening uz neke izmjene ili da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedamput na tjedan

    Nemogu se nikak odlučit... Inače sam visok 180cm i imam 88kg, nisu to sami mišići, al opet nisam ni debel Proteine, kreatine i to opće ne pijem...

    Al sad mislim počet koristit protein BSN Synthia 6 i očekujem bolje rezultate kroz sljedćih god, dana pa me zanima dal da i onda treninge mjenjam il da se samo ovih svojih držim i budem strpljiv...

  • #2
    Re: Savjeti za program?

    ako ideš 5 puta tjedno u teretanu onda ti je šteta na ovako loš program trošiti vrijeme...
    svaki dan jedna grupa, izbaci trčanje ako radiš masu i ubaci noge
    Znoj štedi krv

    Comment


    • #3
      Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

      Bi ovak bilo dobro?

      TRENING 1:
      PRSA:
      - ravni benč
      - kosi benč
      - dipsevi
      - kontra kosi benč
      - povlačenje kablova(ili moža zamahivanje bućica na klupici)
      TRICEPS:
      - na lat spravi pomoću konopa, kad se ruke spuštaju se šire u stranu
      - potisak s čela na ravnoj klupi

      TRENING 2:
      LEĐA:
      - zgibovi(da mi šipka bude ispred glave)
      - lat mašina(vučenje iza glave)
      - mrtvo dizanje
      - veslanje sa T šipkom stojećki
      - Jednoručno veslanje sa bučicama
      BICEPS:
      - pregib šipkom stojećki
      - sjedeći pregib bučicama
      - Stojeći pregib na cross spravi


      TRENING 3:
      RAMENA:
      - sjedeći potisak šipkom iza glave
      - sjedeći potisak bučicama
      - jednoručno razručenje bučicama
      - letenje bučicama
      TRAPEZ:
      - privlačenej šipke do brade
      - slijeganje ramena bučicama

      TRENING 4:
      NOGE:
      - čučnjevi
      - ?
      - ?
      - ?
      - ?

      Jedino bi molil par savjeta još za noge i kroz koje dane da radim koji trening...hvala puno

      Comment


      • #4
        Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

        odvoji i ruke od prsa i ledja,

        samo cucanj znas za noge ?

        prednji cucanj, rumunjsko mrtvo dizanje, nozna ekstenzija, nozni pregib, iskorak, sissy cucanj, leg press, hack cucanj, ....
        "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

        Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
        https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

        http://www.staying-fit.net/

        Comment


        • #5
          Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

          Ma znam više vejžbi od čučnja Al pošto stvrano nikad noge nisam radil sam mislil da mi još neko doda par vježbi za noge ko početniku... Zakaj misliš da odvojim ruke od prsa i leđa? Vidim ima dosta programa di se isto tak kombinira... Da ruke onda s nogama ubacim? Jer ja sam to sve mislil u 4 dana obavit:PON,UTO,ČET i PET...

          Comment


          • #6
            Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

            moja greska.
            al ja bi tu prije odvojio ruke opet, a ramena podjelio i ubacio uz ledja (zadnje rame) i prsa (srednje rame,..i eventualno koja serija izolaciona za prednje)
            "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

            Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
            https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

            http://www.staying-fit.net/

            Comment


            • #7
              Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

              Vidiš, to mi ni na kraju pameti opće nije bilo tak ramena podijelit...sad imam samo još više pitanja A kad da onda ubacim prednje rame? I koje su opće vježe za zadnje rame, prednje i srednje? I kud bi onda trapez ubacil pošto je po mojem programu trapez s ramenima? Puno ti hvala na savjetima

              Comment


              • #8
                Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

                napisao sam ti, s prsima, ali ja biiskljucivo izolacione vjezbe tu radio, znaci letenja bucicama ili sipkom, sajlama
                prednje se rame jakod obro stimulise potiscima za prsa,..tako da mislim da je suvisno jos derati po ramenim potiscima,..ako vec, isao bi ja licno na high rep,..al kao sto rekoh, po meni bolje odradit recimo 3 dropp seta letenja, ili 2-3 superseta sipkom letenje i bucicama,..letenje bucicom gdje drzis bucicu istovremeno sa obadvije ruke u hammer grip-u, odlicna stvar za prednje rame

                trapez s ledjima mozes,jer je i zadnje rame cas posla...trapez moze uostalom bilo gdje kao i svaka druga skupina.. meni se znalo desiti nakon prsa da ubacim, iako rijedje..

                a vjezbe za zadnje rame,..pbrnuto povlacenja sajlama na cross-u sa gornjih kotura, letenje bucicama u pretklonu, veslanje sa siroko postavljenim rukama i bacanje laktova ustranu, face pulls (istovremeno i za trapez odlicna vjezba)
                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                http://www.staying-fit.net/

                Comment


                • #9
                  Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

                  E puno ti hvala Budem si ja onda program prilagodil po tvojim savjetima. Daj mi samo još reci po kolko serija da izvodim taj cijeli program, 4 ili 5? I pošto budu mi ruke posebne u jednom danu dal da još ubacim po jednu vježbu za biceps i triceps il budu ove iz mog programa dovoljne?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

                    zavisi u kojoj si formi... pošto sada po prvi puta ideš po pravom programu nemoj si nepotrebno zakomplicirati.

                    ako ti je malo 4 serije napravi 5. i napravi varijacije u broju ponavljanja po vježbama

                    i ubaci još po jednu vježbu za biceps i triceps.
                    Last edited by kingpin; 14-02-13, 19:19.
                    Znoj štedi krv

                    Comment


                    • #11
                      Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

                      Još samo da pitam, kak da si kroz dane rasporedim te treninge(mislim npr: PON:leđa, UTO:ruke, ČETrsa, PET: noge), il to nije tak bitno?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

                        daj molim te stavi link videa za ovu vjezbu "obrnuto povlacenja sajlama na cross-u sa gornjih kotura" Bas me zanima pravilna izvedba kod nje i koje tocno sve misice pogada, a ne znam pod kojim nazivom da je nadem..hvala..

                        Comment


                        • #13
                          Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

                          Originally posted by Zeusnot View Post
                          daj molim te stavi link videa za ovu vjezbu "obrnuto povlacenja sajlama na cross-u sa gornjih kotura" Bas me zanima pravilna izvedba kod nje i koje tocno sve misice pogada, a ne znam pod kojim nazivom da je nadem..hvala..




                          http://www.exrx.net/WeightExercises/...gCrossRow.html
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #14
                            Re: Da počnem raditi svaku mišićnu skupinu samo jedanput na tjedan

                            Ej momci, a kaj velite na ovaj trening?
                            http://www.muscleandstrength.com/wor...m-mass-workout

                            Comment

                            Working...
                            X