Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jel ovakav program vježbanja ima smisla - "samo" tri puta tjedn?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jel ovakav program vježbanja ima smisla - "samo" tri puta tjedn?

    Pozdrav ekipa!

    Pauzirao sam s teretanom oko godinu dana radi osobnih razloga i odlučio se prije mjesec dana ponovno upisati
    E sad, pošto sam ekto po građi, a i smršavio sam dosta tijekom perioda nevježbanja stave oni mene na početnički program vježbanja. Mislim si na početku, da im probam objasnit da nisam početnik, ali tko će to vjerovat nekom tko ima malo više od 65 kg na 185 visine xD pa sam počeo radit taj početnički program.
    Ja osobno nikad nisam vježbao "samo" tri puta tjedno, nego više. Tak mi je pasalo i napredak je bio dobar. Skoro mjesec dana sam radio po tom programu, napredka ima, ali nisam zadovoljan. Evo kako taj trening izgleda:

    1. dan: leđa, biceps, trbušni
    za leđa: lat ispred i iza glave, veslanje u pretklonu ili kak se već zove i hiperekstenzija pod 45°
    za biceps: pregib na scottovoj klupi i pregib bučicama

    2. dan: noge, ramena, opet trbušni
    za noge: nožna ekstenzija, fleksija, hip abuductor vanjski i unutarnji, iskorak bučicama, sjedeće podizanje za listove
    za ramena: odručenje i predručenje bučicama, lateralno veslanje bučicama i još jedna vježba na spravi koja djeluje isto (ili barem mislim) kao i potisak bučicam u sjedećem položaju

    3. dan: prsa, triceps i još malo trbušnih
    za prsa: kosi i ravni bench, sklekovi i pec-dec
    za triceps: potisak na lat spravi užetom i običan potisak na lat spravi

    trbušni: na rimskoj i na kosoj klupi

    Svaka od vježbe se izvodila 3x15, meni je to premalo serija i previše ponavljanja.

    Prvi dan sam umro jer sam imao još i neko f-king aerobno zagrijavanje koje prije nikad nisam radio i niti sam išta istegnuo ni ništ. Najbolje od svega je da su se sve vježbe radile u superserijama, a meni to nikak ne paše.
    Najviše me je pogodilo kaj mi na dan nogu nema čučnjeva! O_O kakav je to početnički program bez čučnjeva?!
    Na početku sam samo šutio i radio, jer kaj ja znam, pa početnik sam. Ali sad mi je prekipjelo, izbacio sam ikakve aerobne vježbe za zagrijavanje, maknuo superserije i od idućeg tjedna krećem po svom izmjenjenom programu koji bi izgledao ovako:
    1. dan: leđa, triceps, podlaktica, listovi
    2. dan: noge (znači sve osim listova), ramena, trbušni, podlaktica
    3. dan: prsa, biceps, listovi, trbušni
    Svaka vježba bi imala 4-5 serija, plus jedna na početku s malom kilažom za zagrijavanje. Ponavljanja bi padala u svakoj seriji za jedan, a zadnju bi radio do otkaza. Prva ozbiljna serija imala bi 10 ponavljanja. Jedini problem su mi noge jer mi je već pun kufer tih sprava i prošao bi na čučnjeve za kvadove i duck čučanj za zadnju ložu. Ne znam jel da ubacim još koju za noge ili je to dost? Prije sam radio samo te dvije i upale su bile samo takve.

    Negdje sam pročitao da su listovi i podlaktice mišići koji se brzo obnavljaju kao i trbušni pa bi ih zato radio po dva puta. Ispravite me ak sam u krivu.
    Još sam mislio odvojiti ramena za 4. dan i ostaviti noge same da ih dobro ubijem, a ramena iz razloga jer su mi slaba i vuku prema naprijed pa da malo zadnje rame sredim

    Svaka kritika je dobrodošla, malo sam "zahrđao" u vježbanju i ne bi se htio zaletiti i krivo raditi jer sam neke stvari zaboravio pošto nisam imao nikakvog dodira s vježbanjem gotovo godinu dana.

  • #2
    Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

    Taj trenig šta su ti oni dali je po meni čisto smeće.

    -radiš leđa i biceps u isti dan a 90% vježbi za leđa uključuje biceps, pa tako nemozes pravilno stimulirat nijedno (neki ce me napast zbog ovog)
    -za tako veliku misicnu skupinu kao sto su leđa su ti stavili samo 2 vježbe
    -lat iza glave navodno nije dobar za kralježnicu
    -previše ponavljanja
    -podlaktica,listova i trapeza uopće nema na popisu.
    -nisu stavili čučanj koji je majka svih vježbi

    Međutim,taj početnićki program su vjerojatno napravili takvim jer tijelu koje dugo nije vjezbalo ( ili nije nikada vjezbalo ) treba vremena da se navikne na novu,višu radnu frekvenciju.Također oni žele izbjeći sve mogu ozljede do kojih može doći.Početnicima treba malo vremena da se uhodaju i nauce pravilno i samostalno izvoditi vjezbe....

    Taj tvoj program mi se pari dobar,definitivno je bolji od onog.Šta se tiče listova pitao si,ako ti nisu u velkikom zaostatku nemoj ih radit 2x tjedno.Zapamti da je za listove dobro radit više ponavljanja 15-20.To bi bilo manje više to,radi kompleksnije vježbe i jedi-jedi-jedi.
    Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

    Comment


    • #3
      Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

      nemoj misliti da te napadam ali moram reci hehe,pa istina je da skoro svaka vjezba za leda ukljucuje i biceps,ali gledaj ako radis jedan dan leda znaci radili su ti i leda i biceps,i posto je vec radio biceps logicno je da ga nastavis raditi jer ako bi radio npr triceps,pa onda sutra biceps sto si dobio,dobio si da ti se biceps nije odmorio jer ti je radio dva dana zaredom

      Comment


      • #4
        Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

        To sto su ti dali baci u smece, tvoje je samo da platis clanarinu teretane i da treniras po svome, ko su oni da ti namecu sta da radis, trening prilagodjavas svome tijelu sta ti pase, gledaj da je sto vise compound vjezbi tj njih raid na pocetku a ove izolacione pri kraju, dok npr kad ti kaska neki misic ubaci vise izolacionih vjezbi, npr zadnje rame sto kaska kod vecine.

        Comment


        • #5
          Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

          iz osobnog iskustva je bolje raditi prsa biceps i leđa triceps

          Comment


          • #6
            Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

            Originally posted by mate31 View Post
            nemoj misliti da te napadam ali moram reci hehe,pa istina je da skoro svaka vjezba za leda ukljucuje i biceps,ali gledaj ako radis jedan dan leda znaci radili su ti i leda i biceps,i posto je vec radio biceps logicno je da ga nastavis raditi jer ako bi radio npr triceps,pa onda sutra biceps sto si dobio,dobio si da ti se biceps nije odmorio jer ti je radio dva dana zaredom
            Znao sam da će doći do ovog,čovjek pita za savjet a mi se svađamo oko stote teme ali ok neka bude.prva stvar, ja radim prsa+biceps leđa+triceps i ta 2 dana mi nisu jedan za drugim tako da mišići imaju vremena odmoriti.Druga stvar,već smo davno utvrdili da je mit o 1 mišićnoj skupini 1 put tjedno pao u vodu.Ako pravilno vježbaš, imaj dobar raspored programa i dobru prehranu mišićne skupine možeš raditi i 2 puta tjedno.treće.Kad radiš neku vježbu za leđa evo npr. vučenje na lat ispred glave,tu ti radi biceps ali malo razmisli i vidjet ćeš da biceps u toj vježbi (ruka prije svega) ne obavlja cijeli dio pokreta već negdje 70% punog opsega ako ne i manje.Ja osobno smatram da to samo umara mišić i ne daje mu ni približnu stimulaciju kao npr. stojeći pregib.I zadnje ali najvažnije,ja se *****o nemogu pomirit s tim i jednostavno otić iz teretane ako mišićnu skupinu ne odradim do kraja i kvalitetno-3 vjezbe, 3-4 serije, piramidalne i obrnuto piramidalne serije.Mene to proganja!!!!!!!!
            Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

            Comment


            • #7
              Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

              Originally posted by Armani View Post
              iz osobnog iskustva je bolje raditi prsa biceps i leđa triceps
              meni je bolje bilo kad sam radio biceps i triceps zajedno, u superserijama, znači dan samo za ruke
              sto ljudi sto čudi!!


              dvijetrecine
              iako ti misliš da nisi početnik, ja bih ti savjetovao full body 3x tjedno, neki početnički program za snagu, sa osnovnim vježbama kao što su čučanj, mrtvo dizanje, benč, zgibovi, potisak za ramena, propadanja

              prvo dok savladaš pravilne pokrete (a možda ih već i znaš) i fino par tjedana radiš snagu, puno jedeš i to je to
              The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

              Fak me, right?

              Comment


              • #8
                Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

                edit: ^^ovo

                Originally posted by body123 View Post
                Taj trenig šta su ti oni dali je po meni čisto smeće.

                -radiš leđa i biceps u isti dan a 90% vježbi za leđa uključuje biceps, pa tako nemozes pravilno stimulirat nijedno (neki ce me napast zbog ovog)
                -za tako veliku misicnu skupinu kao sto su leđa su ti stavili samo 2 vježbe
                -lat iza glave navodno nije dobar za kralježnicu
                -previše ponavljanja
                -podlaktica,listova i trapeza uopće nema na popisu.
                -nisu stavili čučanj koji je majka svih vježbi

                Međutim,taj početnićki program su vjerojatno napravili takvim jer tijelu koje dugo nije vjezbalo ( ili nije nikada vjezbalo ) treba vremena da se navikne na novu,višu radnu frekvenciju.Također oni žele izbjeći sve mogu ozljede do kojih može doći.Početnicima treba malo vremena da se uhodaju i nauce pravilno i samostalno izvoditi vjezbe....

                Taj tvoj program mi se pari dobar,definitivno je bolji od onog.Šta se tiče listova pitao si,ako ti nisu u velkikom zaostatku nemoj ih radit 2x tjedno.Zapamti da je za listove dobro radit više ponavljanja 15-20.To bi bilo manje više to,radi kompleksnije vježbe i jedi-jedi-jedi.
                Originally posted by mate31 View Post
                nemoj misliti da te napadam ali moram reci hehe,pa istina je da skoro svaka vjezba za leda ukljucuje i biceps,ali gledaj ako radis jedan dan leda znaci radili su ti i leda i biceps,i posto je vec radio biceps logicno je da ga nastavis raditi jer ako bi radio npr triceps,pa onda sutra biceps sto si dobio,dobio si da ti se biceps nije odmorio jer ti je radio dva dana zaredom
                Originally posted by body123 View Post
                Znao sam da će doći do ovog,čovjek pita za savjet a mi se svađamo oko stote teme ali ok neka bude.prva stvar, ja radim prsa+biceps leđa+triceps i ta 2 dana mi nisu jedan za drugim tako da mišići imaju vremena odmoriti.Druga stvar,već smo davno utvrdili da je mit o 1 mišićnoj skupini 1 put tjedno pao u vodu.Ako pravilno vježbaš, imaj dobar raspored programa i dobru prehranu mišićne skupine možeš raditi i 2 puta tjedno.treće.Kad radiš neku vježbu za leđa evo npr. vučenje na lat ispred glave,tu ti radi biceps ali malo razmisli i vidjet ćeš da biceps u toj vježbi (ruka prije svega) ne obavlja cijeli dio pokreta već negdje 70% punog opsega ako ne i manje.Ja osobno smatram da to samo umara mišić i ne daje mu ni približnu stimulaciju kao npr. stojeći pregib.I zadnje ali najvažnije,ja se *****o nemogu pomirit s tim i jednostavno otić iz teretane ako mišićnu skupinu ne odradim do kraja i kvalitetno-3 vjezbe, 3-4 serije, piramidalne i obrnuto piramidalne serije.Mene to proganja!!!!!!!!
                OMG



                radi prsa biceps pa ledja/triceps, ali stavi noge izmedju ili dan odmora = i body-ev forsirano odvajanje ovih misica i mate-ov forsirani odmor


                eto obojica ste u pravu, mozete prestati da se svadjate
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • #9
                  Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

                  hvala svima na odgovorima
                  kaj se tiče prehrane to sam si sredio koliko sam mogao pošto moram i faks smjestit između jela i treninga
                  @body123: da, listovi su mi u zaostatku i vizualno mi smanjuju noge. zato sam ih mislio raditi 2x tjedno.
                  još samo jedno pitanjce: ako umirem nakon treninga, evo recimo sad zadnje kaj sam radio jučer prsa i biceps, biceps mi je gorio kad sam došao doma, a u jutro me uopće ništa nije ni bolilo ni stezalo o.O premda se vidi, tj. ja vidim da je još uvijek u nekom polunapetom stanju. jel to znači da ga nisam dosta "ubio" ili kaj? meni uvijek "gore" mišići nakon treninga, ako sam ih dobro pogodio, a drugi dan samo osjećam da je napetiji.

                  Comment


                  • #10
                    Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

                    Originally posted by dvijetrecine View Post
                    hvala svima na odgovorima
                    kaj se tiče prehrane to sam si sredio koliko sam mogao pošto moram i faks smjestit između jela i treninga
                    @body123: da, listovi su mi u zaostatku i vizualno mi smanjuju noge. zato sam ih mislio raditi 2x tjedno.
                    još samo jedno pitanjce: ako umirem nakon treninga, evo recimo sad zadnje kaj sam radio jučer prsa i biceps, biceps mi je gorio kad sam došao doma, a u jutro me uopće ništa nije ni bolilo ni stezalo o.O premda se vidi, tj. ja vidim da je još uvijek u nekom polunapetom stanju. jel to znači da ga nisam dosta "ubio" ili kaj? meni uvijek "gore" mišići nakon treninga, ako sam ih dobro pogodio, a drugi dan samo osjećam da je napetiji.
                    upala ne mora biti pokazatelj da napreduješ, možeš napredovati ako i nemaš upale

                    btw, možda nebi bilo loša da pročitaš malo ovu temu http://www.building-body.com/forum/t...m-bio-pocetnik

                    a nebi bilo loše da pročitaš još i njih mnogo
                    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                    Fak me, right?

                    Comment


                    • #11
                      Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

                      Originally posted by domagoj View Post
                      upala ne mora biti pokazatelj da napreduješ, možeš napredovati ako i nemaš upale

                      btw, možda nebi bilo loša da pročitaš malo ovu temu http://www.building-body.com/forum/t...m-bio-pocetnik

                      a nebi bilo loše da pročitaš još i njih mnogo
                      Ja imam upalu samo prva 2 tjedna vježbanja nakon vrlo duge pauze.Inace nikad nemam upalu mišića a apsolutno da vidim napredak.Dobro zagrijem mišić,pravilno vježbam i osiguram mu potrebne sastojke kako nebi katabolirao.
                      Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

                      Comment


                      • #12
                        Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

                        Originally posted by domagoj View Post
                        upala ne mora biti pokazatelj da napreduješ, možeš napredovati ako i nemaš upale

                        btw, možda nebi bilo loša da pročitaš malo ovu temu http://www.building-body.com/forum/t...m-bio-pocetnik

                        a nebi bilo loše da pročitaš još i njih mnogo
                        ma nisam mislio na upalu, nego kad baš osjetiš da ti mišić radi, da te pecka i zateže (ili je to upala xD ), misliš da možeš još, imaš volje, ali uteg se ne miče sa mjesta xD za razliku od onog osjećaja kad napraviš vježbu, sve te boli kad hoćeš dići još jednom, ali uopće nema pumpe, niš.
                        ovo kaj se tiče čitanja, mislim da bi trebao ponoviti gradivo

                        Comment


                        • #13
                          Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

                          Originally posted by Casuale View Post
                          To sto su ti dali baci u smece, tvoje je samo da platis clanarinu teretane i da treniras po svome, ko su oni da ti namecu sta da radis, trening prilagodjavas svome tijelu sta ti pase, gledaj da je sto vise compound vjezbi tj njih raid na pocetku a ove izolacione pri kraju, dok npr kad ti kaska neki misic ubaci vise izolacionih vjezbi, npr zadnje rame sto kaska kod vecine.
                          NETOCNO...Uvjek treba radit na onome na cemu si najslabiji krenut od mana znaci ako na bencu mozes dic dosta kila a na ramenima i leđima nemozes nista ...radit ces prsa vrlo malo te se usredotocit na leđa i ramena da ti tjelo dođe u sklad...Ma nemoj platis clanarinu i treniras po svome a sta trenera placaju da im bude pomicno ogledalo ili sta ako trener u tvojoj teretani nekuzi ku.rca nemora znacit da su u svim teretanama treneri neobrazovani i da neznaju svoj posao...Ima ljudi koji dođu u teretanu i neznaju koje su vjezbe za leđa koje su za prsa i sat sad ako ti znas ima drugih koji se upisi i neznaju...trener odnosno fizioterapeu mozeti dati za pocetak određene vjezbe za uspravno drzanje za stabilnija koljena i dosta toga sto ti moze pomoc...

                          Prijatelju vidim da si ti visak na ovom forumu a ne ja...
                          Last edited by pocetnik; 04-04-13, 21:29.

                          Comment


                          • #14
                            Re: jel ovakav program vježbanja ima smisla?

                            Originally posted by Baky View Post
                            Taj trenig šta su ti oni dali je po meni čisto smeće.

                            -radiš leđa i biceps u isti dan a 90% vježbi za leđa uključuje biceps, pa tako nemozes pravilno stimulirat nijedno (neki ce me napast zbog ovog)
                            -za tako veliku misicnu skupinu kao sto su leđa su ti stavili samo 2 vježbe
                            -lat iza glave navodno nije dobar za kralježnicu
                            -previše ponavljanja
                            -podlaktica,listova i trapeza uopće nema na popisu.
                            -nisu stavili čučanj koji je majka svih vježbi

                            Međutim,taj početnićki program su vjerojatno napravili takvim jer tijelu koje dugo nije vjezbalo ( ili nije nikada vjezbalo ) treba vremena da se navikne na novu,višu radnu frekvenciju.Također oni žele izbjeći sve mogu ozljede do kojih može doći.Početnicima treba malo vremena da se uhodaju i nauce pravilno i samostalno izvoditi vjezbe....

                            Taj tvoj program mi se pari dobar,definitivno je bolji od onog.Šta se tiče listova pitao si,ako ti nisu u velkikom zaostatku nemoj ih radit 2x tjedno.Zapamti da je za listove dobro radit više ponavljanja 15-20.To bi bilo manje više to,radi kompleksnije vježbe i jedi-jedi-jedi.
                            Ovo podebljano je glupost. Pa kad radiš leđa, dobro je raditi biceps upravo zato što sudjeluje u vježbama za leđa, tj. veći mišić je već ''načeo'' manji pa onda ga samo ''dovršavamo''.
                            Last edited by mile; 04-04-13, 22:02.

                            Comment

                            Working...
                            X