Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

    trenutno u teretani radim 3x sedmicno klasicni split
    prsa-biceps
    ledja-triceps
    ramena-noge

    kada odradim recimo kosi-bench press i dam svoj maximum (inace radim 4 serije) na sljedecoj vjezbi ravni bench press ne mogu da odradim onako kako bi to mogao odraditi kada bi ravni bench press izvodio kao prvu vjezu
    e sad moje pitanje je da li bi mogao ledja i prsa raditi 2x sedmicno s tim sto bi na jednom treningu recimo radio samo ravni bench i vjezbe koje pogadjaju sredisnji dio grudi a na drugom samo kosi bench press i vjezbe koje pogadjaju gornji dio grudi..?!??!?!
    da li mozda neko vec radi po ovom sistemu iii koje vjezbe mi preporucujete kakav raspored vjezbi bi mogao napraviti?!?!?

  • #2
    Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

    Mozda......
    leda-prsa-tric-z.rame
    Noge
    Prsa-leda-bic-srednja glava ramena

    Izbor vjezbi ovisi o tebi... ali bi bilo pozeljno da su vjezbe razlicite u 1. i 3.treningu.
    Buduci da radis 2 puta tjedno-mozes malo smanjit volumen pojedinih treninga ali ces zato bit u stanju i povecat intezitet treninga i volumen na tjednoj bazi cak moze bit i veci nego inace.
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

      hvala na odg.
      najveci problem mi je upravo to...izabrati vjezbe
      svidja mi se tvoj prijedlog rasporeda ali nekako opet volio bih ramena raditi posebno sa nogama jednostavno da skratim vrijeme trajanja treninga......

      Comment


      • #4
        Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

        Ako uspijes s nogama odradit i ramena-samo daj ali se zapitaj da li onda dovoljno dobro odradujes noge...
        MYPROTEIN

        Comment


        • #5
          Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

          zar ti nije tako za svaku misicnu skupinu, kad odradis cucanj ne ide vise 100% prednji, ili pressa...ili kad odradis stojeci potisak, ne ide vise 100% s bucicama ? ili kad vec napumpas bic/tri, ne mozes vise raditi kao sto bi uradio prvu vjezbu ?
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #6
            Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

            Originally posted by Corry View Post
            Ako uspijes s nogama odradit i ramena-samo daj ali se zapitaj da li onda dovoljno dobro odradujes noge...
            ja radim noge ramena i uspjevam... Radim noge superserije i baš ono nemogu stat normalno kad zavrsim

            Comment


            • #7
              Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

              Originally posted by TripleZ View Post
              zar ti nije tako za svaku misicnu skupinu, kad odradis cucanj ne ide vise 100% prednji, ili pressa...ili kad odradis stojeci potisak, ne ide vise 100% s bucicama ? ili kad vec napumpas bic/tri, ne mozes vise raditi kao sto bi uradio prvu vjezbu ?
              pa u stvari jeste.....ali nekako najvise je izrazeno kod prsa...zbog toga trazim savjet kakav bi se program mogao sastaviti

              Comment


              • #8
                Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

                Originally posted by Corry View Post
                Ako uspijes s nogama odradit i ramena-samo daj ali se zapitaj da li onda dovoljno dobro odradujes noge...
                znam da nije idealno rjesenje ali eto upravo zbog toga i pitam za savjet
                sad trenutno radim ramena pa onda noge...

                Comment


                • #9
                  Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

                  radi bolje prvo noge pa ramena noge su puno veća skupina

                  Comment


                  • #10
                    Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

                    da lli bi ovaj raspored vjezbi mogao proci
                    ima malo vise za citati sorry
                    srijeda
                    Prsa
                    bench press dvorucni teg(sipka) 3 serije
                    ravni potisak bucicama 3 serije
                    letenje na kablovima 2 serije
                    Ledja
                    Zgibovi( pull ups) 3 serije do otkaza
                    Vucenje na lat spravi (iza vrata) 3 serije
                    veslanje u pretklonu bucicama 2 serije

                    Biceps
                    Stojeći biceps pregib dvoručnim tegom 3 serije
                    Pregib na Skotvoj klupi sa dvoručnim tegom 3 serije

                    PETAK
                    RAMENA- NOGE


                    NEDJELJA
                    Prsa
                    Bench potisak na kosoj klupi sa dvoručnim tegom serije
                    Potisak na kosoj klupi bučicama 3 serije
                    Letenje bučicama na kosoj klupi 2 serije

                    LEDJA


                    Mrtvo dizanje 3 serije
                    T-Bar veslanje 3 serije
                    Slijeganje ramenima sa bucicama ili neka dr vjezba

                    Triceps
                    Bench potisak na ravnoj klupi sa uskim hvatom 3 serije
                    Lezeca triceps extanzija Z sipkom 3 serije
                    jos jedna izalaciona vjezba za triceps 2 serije
                    Last edited by Axo_Keki; 09-11-13, 12:41.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

                      Originally posted by Axo_Keki View Post
                      pa u stvari jeste.....ali nekako najvise je izrazeno kod prsa...zbog toga trazim savjet kakav bi se program mogao sastaviti
                      sa priblizno istim intenzitetom trebalo bi biti mnogo vise izrazeno to sa cucnjem kod nogu i DLom kod ledja - bench ne ''trazi'' toliki umor CNS i ne aktivira ni priblizno isti broj misicnih vlakana ili motornih stanica

                      a inace svidja mi se kako razmisljas, da opada intenzitet sa brojem vjezbi, pa je mozda bolje podijeliti vjezbe na vise dana u sedmici

                      eh sad, moje skromno misljenje je da probas neki P/P/L(push pull legs) u fazoni 3+1, i da npr. za push dane rotiras prvu vjezbu za prsa(ravni, kosi bench...ili jednom bucice jednom sipka i tako) a za pull dane isto tako nesto za vjezbe ledja(i onda poslije toga ide ono klasika biceps/zadnje rame - a za push triceps i srednje/prednje rame naravno) i na nogama se drzis cucnja, eventualno rotiras prednji i zadnji - jer pogadja komplet noge a i dodajes dovoljno drugih vjezbi po potrebi
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #12
                        Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

                        pre malo je to serija za prsa i leđa a i to ti je dosta nezgodno kombinirati prsa i leđa probaj si bolje kombinirat ako već želiš tako raditi na push pull i leg day ili gornji srednji donji dio tjela

                        Comment


                        • #13
                          Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

                          Originally posted by marko1003 View Post
                          pre malo je to serija za prsa i leđa a i to ti je dosta nezgodno kombinirati prsa i leđa probaj si bolje kombinirat ako već želiš tako raditi na push pull i leg day ili gornji srednji donji dio tjela
                          ako je samo problem u serijama moze se povecati za svaku vjezbu po jos jedna serija
                          naravno ne smatram da je ovo dobar raspored vjezbi niti da je ovo dobar program ii svaka kritika i prijedlog su dobro dosli

                          Comment


                          • #14
                            Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

                            Originally posted by TripleZ View Post
                            sa priblizno istim intenzitetom trebalo bi biti mnogo vise izrazeno to sa cucnjem kod nogu i DLom kod ledja - bench ne ''trazi'' toliki umor CNS i ne aktivira ni priblizno isti broj misicnih vlakana ili motornih stanica

                            a inace svidja mi se kako razmisljas, da opada intenzitet sa brojem vjezbi, pa je mozda bolje podijeliti vjezbe na vise dana u sedmici

                            eh sad, moje skromno misljenje je da probas neki P/P/L(push pull legs) u fazoni 3+1, i da npr. za push dane rotiras prvu vjezbu za prsa(ravni, kosi bench...ili jednom bucice jednom sipka i tako) a za pull dane isto tako nesto za vjezbe ledja(i onda poslije toga ide ono klasika biceps/zadnje rame - a za push triceps i srednje/prednje rame naravno) i na nogama se drzis cucnja, eventualno rotiras prednji i zadnji - jer pogadja komplet noge a i dodajes dovoljno drugih vjezbi po potrebi
                            Sto se tice zamaranja CNS zaista od svih vjezbi koje sam radio ili koje sad radim...... mrtvo dizanje i cucanj su vjezbe koje su broj 1 sto se tice zamora i umora.....
                            u teretanu mogu ici 3x sedmicno...max 4 ali onda postoje se desava da idem srijeda,petak,sub,nedjelja drugcije ne mogu napraviti raspored zbog obaveza

                            Comment


                            • #15
                              Re: Prsa-Ledja 2 puta sedmicno

                              Originally posted by Axo_Keki View Post
                              Sto se tice zamaranja CNS zaista od svih vjezbi koje sam radio ili koje sad radim...... mrtvo dizanje i cucanj su vjezbe koje su broj 1 sto se tice zamora i umora.....
                              u teretanu mogu ici 3x sedmicno...max 4 ali onda postoje se desava da idem srijeda,petak,sub,nedjelja drugcije ne mogu napraviti raspored zbog obaveza
                              aha....ma ja ja sam navikao cesce ici pa tako i one prve preporuke ali, ali kad ne mozes, sta je tu je

                              pa onda bi isao na upper / lower / upper....opet, lower(znaci noge, mozda i trbusni) ostaje poprilicno isto, a ova dva upper dana rotiras vjezbe - npr. jednom pocnes sa kosim pa ravni, ili obrnuto, pa ledja jedan ili drugi raspored, kako ti odgovara, onda poslije toga izolacije ramena/ruke mogu ostati poprilicno slicno, ne bi trebao nailaziti na isti problem kao gore.... malo ce biti nezgodno na pocetku dok se ne naviknes samo ovako vise u jednom treningu raditi ali to bi preporucio ako ides samo 3x sedmicno
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment

                              Working...
                              X