Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

    Pozdrav,

    Prije nedelju dana sam kupio set tegova od 15kg, znaci 7,5k na jednu ruku, dok je 7,5 max na drugu ruku.
    Poceo sam sa tezinom od 7kg na obije ruke, znaci 3.5k na jednu ruku.
    Odradio sam biceps,prsa ledja,triceps,trapez,ramena za svaku od ovih sam odradio po 90 ponavljanja sa razlicitim vjezbama sa tegovima.
    Noge radim kao bodyweight .
    Svakih nedelju-dvije bih povecavao tezine.
    E sad me zanmima da li je u redu ovaj nacin treniranja ili da promjenim nesto? Mjesecnu clanarinu za teretanu ne mogu da prustim.Mozda da ubacim neki bodyweight ? Ili da odradim neki 5x5 trening ili tako nest?
    Hvala unaprijed.

  • #2
    Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

    Originally posted by Skajrok View Post
    Pozdrav,

    Prije nedelju dana sam kupio set tegova od 15kg, znaci 7,5k na jednu ruku, dok je 7,5 max na drugu ruku.
    Poceo sam sa tezinom od 7kg na obije ruke, znaci 3.5k na jednu ruku.
    Odradio sam biceps,prsa ledja,triceps,trapez,ramena za svaku od ovih sam odradio po 90 ponavljanja sa razlicitim vjezbama sa tegovima.
    Noge radim kao bodyweight .
    Svakih nedelju-dvije bih povecavao tezine.
    E sad me zanmima da li je u redu ovaj nacin treniranja ili da promjenim nesto? Mjesecnu clanarinu za teretanu ne mogu da prustim.Mozda da ubacim neki bodyweight ? Ili da odradim neki 5x5 trening ili tako nest?
    Hvala unaprijed.
    sa 7.5 kg utega nemozes radit 5x5 program lol. Jedino ako ti je biceps mozda preslab pa jedba dizes to onda bi mozda proslo al ostalo nema sanse i te kilaze ti nisu prakticki za nijednu skupinu osim ramena to bi vjerojatno mogao kvalitetno napravit i za biceps kao što sam rekao ako tek počinješ pa si baš slab. Eventualno koja vježba za triceps ali ugl neće ti to biti dovoljno...Isto tako noge nemogu ti se raširiti ako radiš bodyweight jedino nisam siguran ali mozda ih mozes izdefinirati al nemoj me uzimat za riječ xd. Ubaci iskorak ili nesto ako krećeš mislim da ti 7.5 kg nece biti premalo...

    Comment


    • #3
      Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

      I da pa radim bodyweight vježbe(sklekove, zgibove, propadanja) ako su ti pre lagani dodaj kilaže stavi nekako na leđa i torbu ili nešto i deri

      Comment


      • #4
        Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

        Pa, svakih nedelju dvije da dodajem tezinu i ako dostignem do 7.5 k kupio bih jos tegova i stavljao tezinu.

        Comment


        • #5
          Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

          Jeftinije ti je mjesec u teretani nego tegovi. What's the point...

          Comment


          • #6
            Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

            Originally posted by DreamE View Post
            Jeftinije ti je mjesec u teretani nego tegovi. What's the point...
            Kratkorocno gledano da, dugorocno gledano ne.
            Wenn schon, denn schon!

            Comment


            • #7
              Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

              Originally posted by Skajrok View Post
              Pa, svakih nedelju dvije da dodajem tezinu i ako dostignem do 7.5 k kupio bih jos tegova i stavljao tezinu.
              Da ali kako ti misliš radit leđa ili prsa sa 7.5 kila to je pre pre pre malo...

              Comment


              • #8
                Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

                moras nabavit teret il krenut u teretanu, bez teskih setova , i intenzivnog treninga nema misicne stimulacije
                ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                Comment


                • #9
                  Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

                  teretana je isplatljivilja u 95 posto slucajeva osim npr kada coffey spravlja sam sebi povoljno sprave i zna zanat. Bucice kod kuce i to sto kazete odlicno nema smila uspoređujuci teretanu. U normalnoj teretani vam niko ne moze smetati a i mozete dobiti objasnjene za trening od trenera i lokalnih vjezbaca. Novcem po meni teretana se vise isplati ok vratit ces taj novac za 2 godine ali zato ces u te 2 godine napredovati bolje u teretani 3 puta nego kod kuce.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

                    Naravno ali pretežno kući interes nije kao kad se nabriješ u teretani. Svakako ima nekih koji mogu al' teretana je za početak bolji izbor radi znanja i dostupnosti svih sprava.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

                      Odnosno, ako si neiskusan pocetnik bolje ti je u teretanu, ako znas sta i kako mozes i doma, it's simple!
                      Wenn schon, denn schon!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

                        teretana se isplati jedino pocetnicima koji trebaju nauciti vjezbati i mladima prije nego pocnu stalno zaradjivati. cijena osnovnog kompleta
                        uni klupa + stalci + zidno vratilo ce vas kostati 1600kn
                        ili uni klupa klizna fiksni nosac s dipsevima i nastavkom za noge + vratilo je 1400kn (iako bi ja ipak predlozio prvu kombinaciju jer se ne moze dovoljno kvalitetno izvoditi cucanj)
                        a utezi se mogu nabaviti po 10kn/kg, za pocetak je dovoljno 100kg plus sipka (koja se moze kupiti obicna u zeljeznariji za 150kn i ofarbas je - za 150kn dobijes 1x220cm i 2x40cm) i ti za manje od 3000kn opremis teretanu.
                        plus, odbijes vrijeme i trosak odlaska u teretanu, a u konacnici, ako ti sve dopizdi, prodas i sprave i utege i vratis si oooogroman postotak ulozenog. prakticki, vjezbas godinama za besplatno.
                        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                        Comment


                        • #13
                          Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

                          Da san zloban, reka bi da imas taj stav jer izradjujes i prodajes sprave, ali nisan zloban pa to necu rec.
                          Salu na stranu, to je sasvim cista i jasna racunica i iskusnom vjezbacu se svakako isplati ulozit u vlastitu opremu, medjutim, postoji jedan ogranicavajuci faktor, a to je prostor.

                          Vec je bila ova rasprava nekoj temi i istu san stvar reka. U urbanoj sredini prosjecna osoba jednostavno ne moze jednu prostoriju prenamjenit za teretanu, i to prostoriju od 15-20 kvadrata. Koliko god da je minimalisticki opremljena, koliko god da su svi elementi sklopivi i prenosivi, to sve zauzima minimalno 15m2 a to je velicina sasvim pristojne sobe.
                          Dakle, velika vecina ljudi nema toliko slobodnog prostora, a oni koji imaju, tipa garaza podrum ili sta ja znan, taj prostor mogu sigurno pametnije iskoristit(barem kad je dalmacija u pitanju, apartmani i slicno) i cak i zaradit.

                          Ljudi koji zive u prigradskim naseljima i ruralnim sredinama imaju dovoljno prostora ali oni s druge strane nemaju nemaju teretanu pa je sasvim logicno da ce ulozit u sprave.

                          Jedan plus sta se teretane tice je komunikacija s ljudima, da nisan u teretani u kojoj jesan( i koja je skupa btw) nebi svako toliko ima priliku Milana Dotlica ispitivat gluposti oko tehnike dizanja, nebi ima priliku saznat kako najlakse nabavit dizacke cipele i di prvo mogu probat velicinu, nebi nikad naletia na jadrana damjanovica i isto tako ga pita sta me interesira, nebi nikad naletia na nekog ludog amera sa vrhunskom tehnikom olimpijskih liftova itd itd.

                          Al po meni je ova rasprava uopce bespredmetna. Momak vjerojatno ima 15g i dvi bucice i tia bi trbusnjake do lita. I sam kaze da ni teretanu ne moze priustit a vi pricate o investiciji od 1000€.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

                            tvoj stav je u potpunosti pogresan. isao sam u teretanu 7 godina i kada sam stavio na papir koliko sam novaca ostavio tamo, zavrtilo mi se. onda sam prvo sebi sklepao nekakve sprave (mozes vidjeti u mojoj temi "moja home made teretana") kako je to izgledalo, ali je sluzilo svrsi. tek nakon sto sam sebi napravio, pocela je cijela prica oko mojih sprava.
                            eto, sada znas zasto kazem da je tvoje misljenje o meni potpuno krivo.

                            sto se tice potrebne velicine prostora, treba ti cca 1 m2, koliko ti zauzima klupa i stalci kada zavrsis s treningom plus sipka i utezi. kada vjezbas, na tih sat vremena pomaknes stol u boravku i imas mjesto za vjezbanje. potrebno ti je cca 2,5x1,5 m za samo vjezbanje.

                            eto... imas misljenje, koje je vise predrasuda. bez uvrede
                            Last edited by Coffey; 07-12-13, 13:35.
                            prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

                            Comment


                            • #15
                              Re: Da li preporucujete ovakav tip treninga za masu?

                              Prvi dio tvog posta je bia nepotreban, pratin sta radis i stvarno se divin kako to sve skupa izgleda. Tako da uopce nema potrebe da ista objasnjavas, jer na koncu konca nije na meni da govorin ko ce kako novce potrosit. Ako ima ljudi koji ce dat sandiju fakin imerovicu novce za maglu, zasto nebi i tebi dali za kvalitetnu i jeftinu spravu.

                              E znan ja da se sve to moze zbit u malo prostora, al problem i je kad je trening. Po tvojoj prici, u pitanju je samo 5,6 m2, toliko otprilike uzme platforma za dl, ili nekakvi podmetaci. Ta prostorija bi bila van svake funkcije tih sat, sat ipo a kao sto rekoh, vecina ljudi koji zive u gradu(u stanovima) to sebi ne mogu priustit, pogotovo ako imaju jos ukucana, bilo roditelji, bilo zena i djeca. A i nije lose utec od njih s vrimena na vrime. :P Dalje, ja treniran s prijateljem, odma u startu to je veca guzva, koristin kredu, dakle puno prasine. Takodjer, ne znan koja je to podloga zahvalnija za ispustanje sipke sa 150-200kg parket ili plocice? Jer treceg neman u kuci... I uvjeren san da nema tih podmetaca koji bi zastitili pod od sjebavanja. Dalje, buka, susjedi ispod i iznad bi sigurno bili jako zahvalni sta im redovito neko lupa ko kreten 4x tjedno po sat vrimena. A di je glasna muzika ako bi je recimo tia pustit. Takodjer, znoj i ostali miomirisi isto nisu zanemarivi faktori, pogotovo liti.

                              Kazen, nisan protiv vjezbanja kuci, i nisu nikakve predrasude u pitanju, gledan stvar iz svoje perspektive i ja osobno neman uvjete za vjezbanje kod kuce. Da iman prostora, bilo ja ili prijatelj s kojim vjezban, pa normalno da bi ulozia, al zivin u centru splita ako se ne varan ti zivis u sesvetama. To su dva razlicita svita. I bas zato kazen da je rasprava bespredmetna, momak nije reka ni odakle je ni koliko godina ima(a napomenia je da nema financije) a vi krenili s pricom o opremi vlastite teretane.

                              Comment

                              Working...
                              X