Announcement

Collapse
No announcement yet.

Izvedba treninga - upper/lower ili full body

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izvedba treninga - upper/lower ili full body

    Trebam savjet o izvedbi treninga, dvoumim se izmedju lower/upper i full body podjele, idem 3 puta tjedno u teretanu i ovako sam to složio:

    lower/upper:

    tjedan1
    lower+shoulders
    upper
    lower+skupina mišića koja zaostaje

    tjedan2
    upper
    lower+shoulders
    upper

    i onda ispočetka


    full body: tu jedino ne znam je li za prednje rame dovoljan bench i jesu li dovoljne ove vjezbe za ledja za zadnje rame?

  • #2
    Re: Izvedba treninga - upper/lower ili full body

    Kolko vec ides u teretanu? Ako si friski pocetnik onda bi bilo dobro proc full body jedan ciklus, tek se onda prebacit na upper-lower podjelu. Nije nuzno, al pozeljno.

    Jel ti ramena zaostaju? Ili su ti noge mrske radit cijeli trening? Zar ramena nije bolje odraditi s gornjim?

    Ja sam za klasicnu podjelu, gornji dio kompletno, s donjim stavis trbusne i donji dio ledja, umisto ramena. Mozda ih zelis posteno odraditi pa te tri vjezbe za njih ne stanu u trening gornjeg dijela al nemoras raditi tri vjezbe da bi ih posteno odradio. Uz pametnu raspodjelu treninga, svaki misic se pogodi vise puta tokom treninga, makar pisala jedna vjezba po skupini.


    Sent from my Petit Beurre using Tapatalk
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

    Comment


    • #3
      Re: Izvedba treninga - upper/lower ili full body

      sudeći po kilaži ja bi ti preporucija full body.
      ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

      Comment


      • #4
        Re: Izvedba treninga - upper/lower ili full body

        ako vec trazis neki hibrid kombinacije lower-a s jos necim ja bi tu stavio ledja...svakako pogadjas komplet posterior chain vecinom vjezbi za noge, uveliko aktiviras ledja kod mrtvih i cucnja pogotovo prednjeg recimo

        pa ti onda drugi dan ostane prsa/ramena/ruke eventualno i trbusni ....nista neces puno cesto pogadjati osim bicepsa koji svakako trpi visoku frekvenciju bez problema


        edit: sudeci po kilazi ja bi mu preporucio da jede vise, kakve veze ima split s kilazom
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: Izvedba treninga - upper/lower ili full body

          Početnik sam još, idem tri mjeseca u teretanu, ali dobro, sad imam 70kg, svjedno moram još malo se udebljat, ipak ću na fullbody. Je li to onda dovoljan broj vjezbi za svaku mišićnu skupinu, nije problem ubacit još par vjezbi (mozda za zadnju lozu ili prednje i zadnje rame)?

          Comment


          • #6
            Re: Izvedba treninga - upper/lower ili full body

            Originally posted by velas10 View Post
            Početnik sam još, idem tri mjeseca u teretanu, ali dobro, sad imam 70kg, svjedno moram još malo se udebljat, ipak ću na fullbody. Je li to onda dovoljan broj vjezbi za svaku mišićnu skupinu, nije problem ubacit još par vjezbi (mozda za zadnju lozu ili prednje i zadnje rame)?

            ja bi ubacio jos face pulls, ako nemas onda bilo sta za zadnje rame

            i svaki drugi trening deadlift(conv.) a onda izbacis recimo RDL


            a sad pored cucnja, lunges-a i RDL ti sigurno nece zaostajati zadnja loza ako na njima osiguras konstantno napredovanje sto ne bi trebalo biti problem
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment

            Working...
            X