Announcement

Collapse
No announcement yet.

Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

    Zanima me koja je najbolja vjezba koja pogodi grudi da se osjeti tzv. napumpanost, kao u bicepsu, tricepsu itd itd
    Grudi napreduju proporcionalno sa ostalim misicima, ali je rijetkost da osjetim napumpanost, ne znam kojom vjezbom bi ih mogao najbolje pogoditi da fakticki se pocijepaju. Svaki ostali misic znam pogoditi dobro, samo mi je sa prsima uvijek taj problem.

  • #2
    Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

    Originally posted by miRe92 View Post
    Zanima me koja je najbolja vjezba koja pogodi grudi da se osjeti tzv. napumpanost, kao u bicepsu, tricepsu itd itd
    Grudi napreduju proporcionalno sa ostalim misicima, ali je rijetkost da osjetim napumpanost, ne znam kojom vjezbom bi ih mogao najbolje pogoditi da fakticki se pocijepaju. Svaki ostali misic znam pogoditi dobro, samo mi je sa prsima uvijek taj problem.
    Ja to osjetim u propadanjima, kosom benchu, obicnom benchu , a sto se tice izolacijskih , odlicno me pogode kablovi.

    Comment


    • #3
      Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

      Rijetko kada čujem da netko ne moze "napumpati" grudi, inače su problemi s leđima bar kod mene.

      Probaj s visokim ponavljanjima na benchu cca 15-25.

      Comment


      • #4
        Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

        Da, grudi se relativno lako "pumpaju" u smislu dobijanja upale, ali je do genetike da li će i rasti...

        Ja znam momke koji guraju 160 na benč, a ravni su ko daske...

        @miRe Koje vežbe radiš i sa kojim kilažama?
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

          A ne moze se tocno rec koja ce ti vjezba "napumpat" grudi jer svak je razlicit i nicije tijelo nije isto... Meni osobno propadanja
          "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

          "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

          Comment


          • #6
            Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

            benš pogađa meni triceps ,a prsa slabo ,meni kombinacija teretane i boksa oblikuje i pumpa grudi ..moj frend s kojim treniram diže 30 posto manje na benšu a ima veće grudi ,dok ja ne radim čučanj ,a on se ubija ,a nemože dobit list 44 i butinu 68 kao ja npr..

            genetika je prostitutka

            Comment


            • #7
              Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

              Meni stvarno nije jasno kako pored raznih varijanti benča, kosi, ravni , kontra kosi, zatim pored raznih varijanti potiska sa bučicama, peck-deck mašina, gladijatora i ostalih, vi pumpate grudi propadanjima, koja više pogađaju triceps i ramena????

              Ali dobro, kao što kažeš, svi smo različiti...
              Pivo za masu, rakija za defku...

              Comment


              • #8
                Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

                Triceps bench pogadja pri ajmo reci nepravilnom izvodjenju vjezbe, posebno kod onih kao Carl Wind koji se baziraju na kondicijskom treningu i manje paznje obracaju na tehniku. Sukladno sa svim izvode veliki broj ponavljanja a da bi to uspjeli moraju raditi sa vise misicnih skupina, stvar je jednostavna drzite laktove dalje od tijela to jest sto je moguce vise horizontalno u ravnini ramena i imati cete manji broj ponovaljanja ali cistu upalu prsnog djela. A Carl Wind jos jedna ispravka boks jako puno utjece na latove ne toliko na prsa osim ako ne forsiras sklekove s pljeskanjem za jace direkte. A dokaz tome su gotovo 80 % boksaca sa izrazito upecatljivim latovima ( zamisli samo jednu rundu od 5 min da udaras kroseje sa 60% snage, probaj )

                Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
                "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

                Comment


                • #9
                  Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

                  Sto se tice pupma po mom misljenju za one koji nemogu napravit dipseve sa + tezinom, onda dumbell
                  chest press najjaca za pump.

                  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
                  Last edited by Draven; 18-06-14, 20:08.
                  "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

                  Comment


                  • #10
                    Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

                    benš je osnovna vježba ,boks mi pumpa onda leđa i ruke i malo prsa ,ali nakon treninga osjećam pumpu cijelog tijela naravno...

                    problem kod boksa je što udarci u glavu snižavaju Testosteron ,pa samo udaram sam bez sparinga ,ne treba mi da mi lik od 2 m na kemiji dodje i prebije me ..

                    ali ponavljam genetika je za veličinu grudi jako jako bitna ,moš radit što hoćeš ,lijepo ćeš oblikovati grudi ,ali mase nema bez građe tipične za razne rase ,koliko god trenirali ,polarna i nordijska rasa neće imati velike mišiće ,ali će imati ogroman score na IQ testu ...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

                      Nisam nikad preko 8 ponavljanja radio, cak ni toliko, 6 max
                      Originally posted by jozo13 View Post
                      Rijetko kada čujem da netko ne moze "napumpati" grudi, inače su problemi s leđima bar kod mene.

                      Probaj s visokim ponavljanjima na benchu cca 15-25.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

                        Radim potisak na ravnoj/kosoj/kontrakosoj klupi (svaki trening promijenim) po 4 serije 6-8 ponavljanja max., trenutna kilaza je oko 70kg, treniram 18 dana, a prije toga nisam trenirao oko 5 i po mjeseci, znaci nisam pocetnik ali jesam punooo bio odsutan i izgubio sam oko 15kg. Druga vjezba je potisak bucicama isto kombinujem klupu svaki sljedeci trening, 4 serije max. 8 ponavljanja, kilaza je 20-25kg, zatim radim razvlacenje bucicama, 4 serije 8 ponavljanja, kilaza 20kg, i posljednja vjezba pullover bucicom, kilaza 25kg, 4 serije 8 ponavaljanja. A prije svega, zagrijem se sa 4 serije sklekova do otkaza ili 4 serije propadanja do otkaza. Eto tako izgleda moj trening za grudi. I naravno kad je upala u pitanju tad je bas osjecaj da se grudi cijepaju, fakticki gledas kako rastu haha, ali je problem ovako u toku treninga, ne osjetim to sto bi volio osjetiti, tu napumpanost, pocijepanost kao sto je slucaj sa bicepsom.
                        Originally posted by Dača View Post
                        Da, grudi se relativno lako "pumpaju" u smislu dobijanja upale, ali je do genetike da li će i rasti...

                        Ja znam momke koji guraju 160 na benč, a ravni su ko daske...

                        @miRe Koje vežbe radiš i sa kojim kilažama?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

                          Zato care sto ne treniramo svi u teretani, ja licno nemam vremena, jer radim 10h dnevno, pa sam sebi iskombinovao u drugoj kuci, koristim jedan sprat kao teretanu, pa imam bezveze par spravica i tu se 'ubijam' nemam peck-deck i slicno... jbg al' imam volju i da sam u sumi snasao bi se da treniram pa makar sa kladama i kamenjem haha
                          Originally posted by Dača View Post
                          Meni stvarno nije jasno kako pored raznih varijanti benča, kosi, ravni , kontra kosi, zatim pored raznih varijanti potiska sa bučicama, peck-deck mašina, gladijatora i ostalih, vi pumpate grudi propadanjima, koja više pogađaju triceps i ramena????

                          Ali dobro, kao što kažeš, svi smo različiti...
                          Last edited by miRe92; 18-06-14, 21:11.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

                            Originally posted by miRe92 View Post
                            Zato care sto ne treniramo svi u teretani, ja licno nemam vremena, jer radim 10h dnevno, pa sam sebi iskombinovao u drugoj kuci, koristim jedan sprat kao teretanu, pa imam bezveze par spravica i tu se 'ubijam' nemam peck-deck i slicno... jbg al' imam volju i da sam u sumi snasao bi se da treniram pa makar sa kladama i kamenjem haha
                            Da. Generalno to jeste problem, bar po meni... Bez teretane nama pravog napretka u mišićnoj masi... Sve ove improvizovane vežbe mogu donekle da završe posao, ali pravi rezultati se ipak postižu u teretani..
                            Pivo za masu, rakija za defku...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Najbolji nacin do napumpanih grudi ?

                              Heh sta cu, napredujem polako i uz ovo sto imam

                              Comment

                              Working...
                              X