Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zaostale skupine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zaostale skupine

    Pozdrav, treniram godinu i pol, 4x tjedno otprilike trening izgleda ovako imam jedno pitanje u vezi treninga.
    pon-prsa,triceps
    uto-ledja,biceps
    sri-X
    cet-noge-ramena
    pet-ruke
    sub-X
    ned-X
    uz to ubacim trbusnjake 2x tjedno i listove..

    e sad me zanima, posto zaostajem u prsima pomalo i rukama, prvenstveno bicepsu, triceps mi je dosta jaci ne znam radi cega je takav "disbalans" razmisljao da ubacim u subotu npr, prsa,biceps? ili da pomaknem ruke na subotu? tj vise bi bilo pitanje kako nadoknaditi zaostale skupine?

    Hvala l.p.

  • #2
    Re: Zaostale skupine

    Triceps i mora biti jaci od bicepsa jer on zauzima 2/3 nadlaktice...

    A mogu ti preporuciti neke dobre vjezbe za prsa... Propadanja,siroki sklekovi,razvlacenja i kosi bench. E sad najbolje bi ti bilo da ih malo sokiras,ubacis neki superset ili dropset

    A ja isto imam problem s rukama. Triceps mi je prije puno zaostajao,sad je napredovao otkako sam poceo raditi prvo triceps pa tek onda prsa jer nekon prsa ne bih mogao dati sve od sebe za triceps. I naravno compound vjezbe igraju veliku ulogu u razvijanju misica

    Znaci rekao si zaostaju ti biceps i prsa. Zato njih radi zajedno znaci prsa i biceps ili npr kao ja odradi biceps prije leđa,ako su ti leđa jaca skupina. Jer ja radim triceps prije prsa zato sto su mi prsa genetski jaca i nema ih smisla ubijati jer nebi bio proporcijalan...
    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

    Comment


    • #3
      Re: Zaostale skupine

      kažu da je dobro zaostalu skupinu uvijek prvu rasturiti na treningu.imaš više snage,automatski bolji intenzitet.

      Comment


      • #4
        Re: Zaostale skupine

        Svakako cu probati, hvala na savjetu.
        Sto se tice rasporeda treninga koji se vama od ova 2 cini boljim?

        PON-prsa,ramena,listovi
        UTO-leđa, trapez,trbuh
        SRI-X
        CET-X
        PET-noge
        SUB-triceps,biceps, trbuh
        NED-X

        ili

        PON-prsa,prednje i straznje rame,triceps
        UTO-noge, trbuh
        SRI-X
        CET-X
        PET-ledja,sr rame, biceps
        SUB-list,trapez,podlaktice,trbuh
        NED-X

        Comment


        • #5
          Re: Zaostale skupine

          Old school, probaj 2x sve tjedno
          "What the mind believes the body achieves."

          Comment


          • #6
            Re: Zaostale skupine

            Zar nebi bilo bolje 4x tjedno kvalitetno sve odraditi?
            2x sve misicne skupine je malo previse po meni...

            Comment


            • #7
              Re: Zaostale skupine

              Evo Brzi, ovo si me pitao u inbox pa da ovdje raspravimo; Dakle ovako, sam tempo izvođenja je dosta relativan jer ako imate dobar muscle mind nemate preveliku potrebu za dužim tempom, tada gledajte na tempo kao na još jednu karakteristiku koja može pospješiti napredak na treningu. Razlika je kako radite, kojim tempom, kako radite pod kojim tempom itd. nadam se da se razumijemo u ovom dijelu. Stoga, moja preporuka je prvenstveno fokus na izvedbu vježbe i da osjetite tom vježbom upravo ono na što ciljate, ja nerijetko radim mix. prilikom jedne serije, svako ponavljanje drugaciji tempo, zašto ne, slobodnije razmišljam pa onda tako i vježbam, nastojim uživati, a ne sad svako ponavljanje brojat u sebi "4, 3, 2, uh kako bi karo staniju dobrojevic 1 op op diži gore aaargh" bla bla. Radije se gledajte u ogledalo i gledajte samu izvedbu, mijenjajte i kut svako ponavljanje, ako vježba dozvoljava, sva su vam vrata otvorena. Dalje, pretreniranost CNS-a ne dolazi samo tako, dolazi jedino, ako si glup i precjenjujes svoje tijelo, smatras da si stroj i najjaci na svijetu i da sve možeš, greška, prati osjecaj tijela, ako ti je jedan trening dovoljno x serija, a drugi isto neki x onda radi tako, cemu pratiti nekakav program, ako nije program za snagu, ok, možda nekome tako bolje motivacija radi, ali pravi vježbači ne gledaju na to, gledaju da pogode mišić kvalitetno u što manje serija i završe trening lijepo istezanjem i relaksacijom tijela i pod tuš.

              Uglavnom sve mi je jasno.
              Sad u zadnje vrijeme sam obratio paznju na tempo dosta kojim izvodim vjezbu radim 401 i mogu ti reci da stvarno osjecam da bolje pogodim određeni misic, nego kad pumpam kao idiot s sto vecom kilazom... Samo jos jedno pitanje u vezi ovog drugog sto si napisao 3+1 kod tog principa nebi trebalo doci do pretreniranosti misica i CNS-a? Sve u svemu hvala ti na savijetima, isprobat cu ovako kako si me savjetovao.

              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

              Comment


              • #8
                Re: Zaostale skupine

                Originally posted by hardstyle91 View Post
                Stoga, moja preporuka je prvenstveno fokus na izvedbu vježbe i da osjetite tom vježbom upravo ono na što ciljate, ja nerijetko radim mix. prilikom jedne serije, svako ponavljanje drugaciji tempo, zašto ne, slobodnije razmišljam pa onda tako i vježbam, nastojim uživati, a ne sad svako ponavljanje brojat u sebi "4, 3, 2, uh kako bi karo staniju dobrojevic 1 op op diži gore aaargh"
                hahahhahahaha aaaa odi u k
                https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                Instagram: @shredded_dario

                Comment


                • #9
                  Re: Zaostale skupine

                  Izvrsno napisano hardstyle91.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Zaostale skupine

                    Slažem se Brzi39
                    "What the mind believes the body achieves."

                    Comment


                    • #11
                      Re: Zaostale skupine

                      Originally posted by hardstyle91 View Post
                      Evo Brzi, ovo si me pitao u inbox pa da ovdje raspravimo; Dakle ovako, sam tempo izvođenja je dosta relativan jer ako imate dobar muscle mind nemate preveliku potrebu za dužim tempom, tada gledajte na tempo kao na još jednu karakteristiku koja može pospješiti napredak na treningu. Razlika je kako radite, kojim tempom, kako radite pod kojim tempom itd. nadam se da se razumijemo u ovom dijelu. Stoga, moja preporuka je prvenstveno fokus na izvedbu vježbe i da osjetite tom vježbom upravo ono na što ciljate, ja nerijetko radim mix. prilikom jedne serije, svako ponavljanje drugaciji tempo, zašto ne, slobodnije razmišljam pa onda tako i vježbam, nastojim uživati, a ne sad svako ponavljanje brojat u sebi "4, 3, 2, uh kako bi karo staniju dobrojevic 1 op op diži gore aaargh" bla bla. Radije se gledajte u ogledalo i gledajte samu izvedbu, mijenjajte i kut svako ponavljanje, ako vježba dozvoljava, sva su vam vrata otvorena. Dalje, pretreniranost CNS-a ne dolazi samo tako, dolazi jedino, ako si glup i precjenjujes svoje tijelo, smatras da si stroj i najjaci na svijetu i da sve možeš, greška, prati osjecaj tijela, ako ti je jedan trening dovoljno x serija, a drugi isto neki x onda radi tako, cemu pratiti nekakav program, ako nije program za snagu, ok, možda nekome tako bolje motivacija radi, ali pravi vježbači ne gledaju na to, gledaju da pogode mišić kvalitetno u što manje serija i završe trening lijepo istezanjem i relaksacijom tijela i pod tuš.

                      Uglavnom sve mi je jasno.
                      Sad u zadnje vrijeme sam obratio paznju na tempo dosta kojim izvodim vjezbu radim 401 i mogu ti reci da stvarno osjecam da bolje pogodim određeni misic, nego kad pumpam kao idiot s sto vecom kilazom... Samo jos jedno pitanje u vezi ovog drugog sto si napisao 3+1 kod tog principa nebi trebalo doci do pretreniranosti misica i CNS-a? Sve u svemu hvala ti na savijetima, isprobat cu ovako kako si me savjetovao.



                      moja prica... inace supp tekst

                      Comment

                      Working...
                      X