Announcement

Collapse
No announcement yet.

ivan93zg - Trening prsa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ivan93zg - Trening prsa

    Pozdrav!

    Danas sam kao i vecina imao chest day...

    E sad, napravio sam ovakav trening, pa me zanima jel to tako uredu, jer bi tako inace radio...

    1. Bench press 4 serije
    2. Kosi potisak bucicama+koso letenje bučicama 3 serije
    3. Kontrakosi bench press 3 serije
    4. Leptir+dips 3 serije

    Nakon toga sam napravio biceps:
    1. Dvoručni pregib 3 serije
    2. Scoot pregib 3 serije
    3. Uski zgibovi 3 serije


    Zanima me vase misljenje o danasnjem treningu?!

  • #2
    Re: Trening prsa

    Izbaci obican bench ili kontrakosi bench

    Comment


    • #3
      Re: Trening prsa

      Nepotrebno puno vježbi za prsa, smanji to na 3 vježbe i povećaj serije, ako želiš, klasicni bench press izbaci, cuvaj ramena, kao prvu vježbu stavi kontrakosi bench i dobro se zagrij, pogotovo zagrij ramene rotatore (imas puno primjera za zagrijati na youtube)...biceps smanji broj serija jer ces ga jos raditi spontano u treningu leđa, odradi između 6-7 serija....e sad da samo ne shvatis ovo kao modifikaciju treninga gledaj da taj manji broj serija što imaš na raspolaganju iskoristiš maksimalno, napravi si trening težim nego s više serija, inače veci volumen treninga je precijenjen i forisra se nepotrebno...dakle, koncentriraj se na formu izvođenja svake vježbe, svake serije, sve odradi kako spada i neces imati potrebe za puno serija odrađivati u treningu, tijelu svakako treba kvalitetan odmor jer zapamti da ne treniras samo misice, rade ti i zglobovi i ligamenti i nije samo ono, boom boom sto vise sto jace, nije dobro za tijelo pretjerivati nikada, umjereno i po mogucnosti sto cesce treniraj, znaci pomalo i cesto, ali kvalitetno...ako imas mogucnosti ici u teretanu 6x tjedno odlicno, ako nemaš gledaj da onda i to sto ides iskoristis maksimalno i pojacas malo treninge sto se tice intenziteta, ali nikako i nikada ne narušavaj formu
      KMG - kilogram mišića godišnje ;/

      Comment


      • #4
        Re: ivan93zg - Trening prsa

        Kakvo cuvanje ramena? Ne znam kolko treniras, ali ako te bole ramena od bencha krivo ga radis. Ne vjeruj svakom treneru u teretani i raznim "strucnjacima na internetu. Kod bench pressa (ravnog) ledja moraju biti ravna, spojena sa klupom. Trbusni misici moraju biti napeti. Noge moraju biti na podu siroko postavljene zbog stabilnosti, osim ako radis sa malim kilazama, onda ih je u redu staviti na klupu jer se tako sprjecava savijanje ledja i trbusni misici budu napeti. To je osnova, a sto se tice pokreta, on ide ovako. Ruke postavljene tako da su pri negativu tocno 90° sa sipkom. Ramena idu prva nazad. Ako ne razumijes, spustanje sipke se sastoji od dva pokreta, prvi je da ramena idu nazad i gornji dio ledja se napne, onda se sipka spusta sa negativom od 3 do 4 sekunde!! Tijekom tog negativa ruke pokusavas spojiti, u glavi naravno, tako ces vise opterecenja prenosit na prsa. Pozitiv ekspozivan, trajanje oko jedne sekunde. Bez pauze na dnu i vrhu, znaci tempo je 4010.
        Kad radis sa bucicama primjenjuju se ista pravila u vezi tempa, spustanja, dizanja, osim sto na vrhu pokreta bucice moraju biti izvan sirine ramena, ali samo malo.
        Zasto je to tako? Osnove biomehanike! Misic ne zna koju kilazu podizes, koliko ponavljanja radis, zna samo koliko je opterecenja na njemu. Kod potiska s bucicama nikako s bucicama unutra na vrhu pokreta, tj. nema spajanja bucica. Bucica samo proizvodi opterecenje ravno prema dolje. Ako ti ruke idu unutra opterecujes triceps, ako su u sirini ramena pogadjas tocno rameni zglob, a ako su malo sire od ramena, pogodi sta, pogadjas prsa!
        Pisite sad sta zelite, pljujte po mom komentaru, to je komentar iz mog iskustva, otkad sam poceo radit tako prsa su mi buknula! Prije su mi bila najslabiji dio tjela, sad su jedan od najjacih!
        A sto se tice vjezbi, probaj ovako:
        Ravni bench x5
        Kosi bench x4
        Kosa razvlacenja x3
        Finisher na kablovima, primi one D nastavke, odi korak naprijed, klekni, napravi 10 ponavljanja, odi korak naprijed, klekni, napravi 10 ponavljanja. Odi jos jedan korak naprijed, ostani stajat napravi 10 ponavljanja. To ponovi 3 puta i garantiram ti odlican pump.
        Ta tehinka se naziva mehanicki dropset i mozes ju primjenit na bilo koji dio tijela!

        Comment


        • #5
          Re: ivan93zg - Trening prsa

          Originally posted by DaxHr View Post
          Kakvo cuvanje ramena? Ne znam kolko treniras, ali ako te bole ramena od bencha krivo ga radis. Ne vjeruj svakom treneru u teretani i raznim "strucnjacima na internetu. Kod bench pressa (ravnog) ledja moraju biti ravna, spojena sa klupom. Trbusni misici moraju biti napeti. Noge moraju biti na podu siroko postavljene zbog stabilnosti, osim ako radis sa malim kilazama, onda ih je u redu staviti na klupu jer se tako sprjecava savijanje ledja i trbusni misici budu napeti. To je osnova, a sto se tice pokreta, on ide ovako. Ruke postavljene tako da su pri negativu tocno 90° sa sipkom. Ramena idu prva nazad. Ako ne razumijes, spustanje sipke se sastoji od dva pokreta, prvi je da ramena idu nazad i gornji dio ledja se napne, onda se sipka spusta sa negativom od 3 do 4 sekunde!! Tijekom tog negativa ruke pokusavas spojiti, u glavi naravno, tako ces vise opterecenja prenosit na prsa. Pozitiv ekspozivan, trajanje oko jedne sekunde. Bez pauze na dnu i vrhu, znaci tempo je 4010.
          Kad radis sa bucicama primjenjuju se ista pravila u vezi tempa, spustanja, dizanja, osim sto na vrhu pokreta bucice moraju biti izvan sirine ramena, ali samo malo.
          Zasto je to tako? Osnove biomehanike! Misic ne zna koju kilazu podizes, koliko ponavljanja radis, zna samo koliko je opterecenja na njemu. Kod potiska s bucicama nikako s bucicama unutra na vrhu pokreta, tj. nema spajanja bucica. Bucica samo proizvodi opterecenje ravno prema dolje. Ako ti ruke idu unutra opterecujes triceps, ako su u sirini ramena pogadjas tocno rameni zglob, a ako su malo sire od ramena, pogodi sta, pogadjas prsa!
          Pisite sad sta zelite, pljujte po mom komentaru, to je komentar iz mog iskustva, otkad sam poceo radit tako prsa su mi buknula! Prije su mi bila najslabiji dio tjela, sad su jedan od najjacih!
          A sto se tice vjezbi, probaj ovako:
          Ravni bench x5
          Kosi bench x4
          Kosa razvlacenja x3
          Finisher na kablovima, primi one D nastavke, odi korak naprijed, klekni, napravi 10 ponavljanja, odi korak naprijed, klekni, napravi 10 ponavljanja. Odi jos jedan korak naprijed, ostani stajat napravi 10 ponavljanja. To ponovi 3 puta i garantiram ti odlican pump.
          Ta tehinka se naziva mehanicki dropset i mozes ju primjenit na bilo koji dio tijela!
          ok

          Comment


          • #6
            Re: ivan93zg - Trening prsa

            Poslušao sam savjete....

            Ovo mi je trenutni trening prsa: Kosi bench press 4, ravni potisak bučicama+ravno letenje bučicama 4, dipsevi 3

            Zanima me da li je to sad uredu?!

            Comment

            Working...
            X