Announcement

Collapse
No announcement yet.

Program tjelovježbe - Savjet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Program tjelovježbe - Savjet

    Pozdrav ekipa!
    Evo, opet sam u teretani. Sređujem prehranu i tjelovježbu. 2 Tjedna je iza mene i htio bi se ozbiljno uhvatiti posla. Ne da mi se kao padobranac dolazit u gym i radit vježbe na blef. Htio bi pokušati baš sa nekim programima pa me interesira vaše mišljenje o sljedećem:

    Monday - Chest and Triceps
    Chest
    Exercise Sets Reps
    Barbell Bench Press 4 10, 8, 8, 6
    Incline Bench Press 3 8, 8, 6
    Decline Bench Press 3 8, 8, 6
    Dumbbell Flys 2 10
    Dumbbell Pullover 2 8

    Triceps
    Exercise Sets Reps
    Tricep Extension 4 10, 8, 8, 6 adding weight
    Tricep Dip 3 10
    Tricep Bench Dip 3 8


    Tuesday - Back and Biceps

    Back
    Exercise Sets Reps
    Chin Up 2 8
    One Arm Dumbbell Row 3 8
    Seated Row 2 8
    Bent Over Barbell Row 2 8
    Lat Pull Down 3 10, 10, 8

    Biceps
    Exercise Sets Reps
    Standing Barbell Curl 3 8, 8, 6
    Close Grip Preacher Curl 3 8, 8, 6
    Incline Dumbbell Curl 2 12-14
    Concentration Curl 2 10



    WEDNESDAY - REST DAY/CARDIO
    Thursday - Shoulders and Forearms

    Shoulders
    Exercise Sets Reps
    Machine Shoulder Press 3 10
    Dumbbell Reverse Fly 3 8-10
    Military Press 4 10
    Dumbbell Lateral Raise 2 10
    Dumbbell Shrugs 2 10
    Upright Row 2 10
    Forearms
    Exercise Sets Reps
    Standing Wrist Curl 4 10
    Barbell Wrist Curl 4 10

    Notes
    Dumbbell shrugs and upright row can be supersetted.
    Friday - legs


    Legs
    Exercise Sets Reps
    Squat 5 10, 8, 8, 6, 4
    Leg Extension 3 12
    Leg Curl 3 12


    Calves
    Exercise Sets Reps
    Standing Calf Raise 4 12
    Seated calf Raise 2 12
    Notes
    None.


    Malo je nepregledno jer copy-pasteam sa : http://www.muscleandstrength.com/wor...g-program.html

    Trenutačna mi je kilaža 67kg na 170cm.
    Bf sigurno 20+

    Ili ako netko savjetuje neki bolji program bio bi zahvalan.
    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
    "Tyler Durden"

  • #2
    Re: Program tjelovježbe - Savjet

    a da probas pocetnicki fullbody 3xtjedno za snagu.....Pokazao se dosta dobar program, a isprobao sam ga kako osobno tako i na par frendova i rezultati nisu izostali...
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: Program tjelovježbe - Savjet

      Imas li neki koji predlazes ili ? Uvijek mogu probati naravno
      Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
      "Tyler Durden"

      Comment


      • #4
        Re: Program tjelovježbe - Savjet

        Proguglaj Starting Strength
        Osnova je cucanj 3xtjedno, bench i OH te mrtvo i veslanje se smjenjuju dan za danom
        Uz standarni program se moze ubacit jos koja vjezbica tipa ruka, trbuh, list, ali nista pretjerano-u pocetku je dosadno ali brzo postane vrlo zabavno
        Trenutno nemam vremena pisat i ici u detalje, slabo sam po forumu zadnje vrijeme zbog obaveza-ali ako ti treba koja vise informacija slobodno se obrati na PM pa odgovorim kad vidim
        MYPROTEIN

        Comment


        • #5
          Re: Program tjelovježbe - Savjet

          Evo napravio sam prvi trening od ovog što sam naveo u postu. I hebeno sam umoran. Pokušat ću držati ritam neko vrijeme pa cu vidjeti kakav rezultat daje. Ako netko ima još neki savjet, dobro dođe!
          Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
          "Tyler Durden"

          Comment


          • #6
            Re: Program tjelovježbe - Savjet

            Dodaj neku izolacijsku vježbu za zadnje rame i mrtvo dizanje. Radiš više serija za ruke nego za čitave noge, to nije dobro.

            Comment


            • #7
              Re: Program tjelovježbe - Savjet

              Radi incline bench sa flatom ili declineom, ne moras sva tri

              Comment


              • #8
                Re: Program tjelovježbe - Savjet

                A nisam ja slagao trening , ja se samo pokusavam pridrzavati necijeg programa. Sto se tice noga. Nogu su mi zapravo podosta jake i velike pa ih ne koristim previse u teretani. Malen sam i u nogama sam dosta nabijen i imam snage kao vol Dok u rukama.. prsima i leđima ni priblizno. Noge vjezbam ali umjereno. Dok pokusavam gornji dio tijela ojacati.
                Sto se tice 3x ravnog, incline i decline bencha. ravni mi je totalno bezveze. Radio bi decline i incline. Na njima osjetim rad prsa. A sto se tice izolacijskih vjezbi za leđa. Imas li neku preporuku?

                I znam da moram voditi racuna o nogama, jezgri etc. Polovican trud=polovican rezultat. Ali evo, na noge se najmanje fokusiram ali ih i dalje vjezbam.
                Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
                "Tyler Durden"

                Comment


                • #9
                  Re: Program tjelovježbe - Savjet

                  Nije dobro pridržavat se nečijeg treninga jer nije svatko isti. Drži se sto više složenih vježbi propadanja, zgibovi, mrtvo dizanje, itd. Za leđa radi zgibove uske i široke, nema bolje vježbe od tog. Noge možeš pogodit u 2 serije ako nemaš vremena za njih npr. : olimpijski čučanj 5min + sissy čučanj 30 ponavljanja. (Ako kažeš da su dovoljno jake onda ih iskoristi maksimalno i razvali do kraja )

                  Comment


                  • #10
                    Re: Program tjelovježbe - Savjet

                    Pa i ja se slazem s tim. Nije neciji osobno nego je slozen ovako na jednom od clanaka vezano za dobivanje misicne mase. Potpuno se slazem s tobom da bi se trebao fokusirati na vjezbe poput mrtvog, cucnja, zgibova. Ali bi uz tu cijelinu vjezba htio ubaciti i ponesto od ovog samo da razbijem tu monotoniju vjezbanja. Imas li kakav program ovako za preporuciti ili neki savjet ? Jos jednom hvala
                    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
                    "Tyler Durden"

                    Comment


                    • #11
                      Re: Program tjelovježbe - Savjet

                      Ako imaš dovoljno iskustva sa vježbanjem probaj HIT pa vidi http://www.building-body.com/Trening...Mentzerom.html , neke vježbe možeš dodat itd. , bitno je samo da se radi jedna složena i izolacijska po mišiću u superseriji (možeš radit i 2,3... superserija ali neće bit potrebno ako dobro uradiš jednu).

                      Comment

                      Working...
                      X