Announcement

Collapse
No announcement yet.

Negativi i 2 put dnevno trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Negativi i 2 put dnevno trening

    Evo u kratkim crtama cu probati postavit pitanje.

    Svi koji nisu shvatili zapravo misic najvise raste u negativnom djelu ponavljanja , citao sam dosta stranih foruma.Jer misic u pozitivu se " stvrdne " u stativu zadrzava oblik i u negativu se rasteze ( kao tjesto ) i dolazi do pucanja vlakana.
    Zato se i govori negativ raditi sto sporije ,medutim nasao sam caku da su za velicinu misica ipak poterbna brza vlaka.Pokusavao sam shvatit kako funkcionira misic gledao animacije i slicno.Odlucio sam da pokusam trening 2 radna dana 2 neradna 2 radna 1 neradni.Sto bi u pravilu izgledao ovako npr ponedjeljak: Neutralni zgib s brzim potezanjima gore i brzo spustanje dolje ( takvi se vise napravi ) .Kasnije 4-5 sati poslje 1 treninga 2 trening isto to radit samo sporim ponavljanjima,sto znaci gore se ne dizati energicno vec polagano kao i spustanje dolje polagano.Samim time NEGATIVI puno vise pogadaju cns pogotvo kod vjezbi tipa zgiba i cucnja iako sam i za cucanj citao da se bolje radi do vrlo lagane upale 2 puta tjedno cak i 3 jer se nece razbiti cns i da se 5 dana ne moze hodati.Npr i ja sma kad radim spora ponavljanja se bas jako preznojim i hladan znoj me probije dok kod brzih se samo uspirim a slabo znojim.

    Neznam koliko ova prica drzi vodu ali dali je itko sa foruma pokusao sta slicno i kakvi su napretci.Isto tako dolazi u obzir 2 trening u danu da se samo rade negativi.Npr na zgibu se uz pomoc stolice popeti i raditi negativni dio ponavljanja.

    LaStayo i suradnici ističu da naglašeni ekscentrični trening uzrokuje 19% veći mišićni rast od tradicionalnog treninga snage kroz 11 tjedana! Dodatno, ekscentričnim treningom najviše se utječe na mišićna vlakna od kojih zahtijevamo najbrže reakcije, odnosno eksplozivnost (tzv. bijela mišićna vlakna) u što spadaju svi mišići koji se aktiviraju klasičnim bodybuilding treningom.
    Last edited by dejan47; 26-11-14, 01:21.
    stara skola kreka rokanje apoteka

  • #2
    Re: Negativi i 2 put dnevno trening

    to prvo sto si rekao apsolutno nikakve veze nema sa rasporedom u sedmici, kao prvo

    kao drugo, efekat na umor cns izmedju sporih i brzih zgibova je zanemarljiv

    trece. upale kod manje frekventnih treninga nogu nema veze sa umorom cns-a


    cetvrto, raditi samo negativni dio 2 puta dnevno nije nista gluplje ili pametnije nego raditi normalna ponavljanja 2 puta dnevno
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: Negativi i 2 put dnevno trening

      Originally posted by TripleZ View Post
      to prvo sto si rekao apsolutno nikakve veze nema sa rasporedom u sedmici, kao prvo

      kao drugo, efekat na umor cns izmedju sporih i brzih zgibova je zanemarljiv

      trece. upale kod manje frekventnih treninga nogu nema veze sa umorom cns-a


      cetvrto, raditi samo negativni dio 2 puta dnevno nije nista gluplje ili pametnije nego raditi normalna ponavljanja 2 puta dnevno
      Dobro , svako je voden svojom logikom i svatko ima pravo dati svoj glas.Cak i netko ko je zavrsio kineziologiju ne zna tocno.
      Ja sam cisto informativno pitao , dali se isplati raditi 2 puta dnevno trening prvi normalni drugi samo negativi posto zelim izvuci maksimalnu snagu uz misicni prirast.A i ne treniram za takmicenje i da budem big boss od 100 kila vec zelim izuvci iz svake 1kg prinove misica i odredenu snagu
      stara skola kreka rokanje apoteka

      Comment


      • #4
        Re: Negativi i 2 put dnevno trening

        ići češ u gym dva puta dnevno da bi radio neutralne zgibove?
        The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

        Fak me, right?

        Comment


        • #5
          Re: Negativi i 2 put dnevno trening

          Originally posted by domagoj View Post
          ići češ u gym dva puta dnevno da bi radio neutralne zgibove?

          Ja kod kuce imam svoje sprave pa tako i za zgib, a ovo je sturo bilo receno mogo sam tako reci i za bench i slicno
          stara skola kreka rokanje apoteka

          Comment


          • #6
            Re: Negativi i 2 put dnevno trening

            Originally posted by dejan47 View Post
            Dobro , svako je voden svojom logikom i svatko ima pravo dati svoj glas.Cak i netko ko je zavrsio kineziologiju ne zna tocno.
            Ja sam cisto informativno pitao , dali se isplati raditi 2 puta dnevno trening prvi normalni drugi samo negativi posto zelim izvuci maksimalnu snagu uz misicni prirast.A i ne treniram za takmicenje i da budem big boss od 100 kila vec zelim izuvci iz svake 1kg prinove misica i odredenu snagu
            za te 1kg prinove misica se pobrini sa osnovama treninga, svakim daljnim kompliciranjem si samo vrlo vjerovatno uskracujes napredak


            to sto si opisao nije ni 1% bitno (niti ima smisla) pored osnova treninga koje su odgovornoe za rast; prog. overload, ukupni volumen i sl.



            sad dalje ne kontam jel kontas 2x/dnevno raditi nesto i onda to odmarati vise dana ? ako je pitanje da li to ima logike, onda je odgovor definitivno ne
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment

            Working...
            X