Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening 3x tjedno za početnika. Savjeti dobordošli...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening 3x tjedno za početnika. Savjeti dobordošli...

    Pozz!

    181cm, 79kg, 20 godina
    Što se tiče građe tijela endomorpf ( imam sala oko kukova i na prsima), a usput sam ectomorph (uža ramena, duge noge naspram gornjeg dijela). Izgleda da sam najgora moguća kombinacija.

    Iz prehrane sam izbacio sav junk, i u deficitu sam cca. 500 kalorija
    Početnik sam, kod kuće radim sklekove, trbušnjake, čučnjeve, zgibove (koliko mogu) i planiram krenuti u teretanu, ali neznam dali program valja.
    Već par puta sam čitao forum, ali svaki put kada bi trebao krenuti u teretanu odustanem i vratim se staroj prehrani bez vježbanja.

    PONEDJELJAK: leđa, zadnje rame i biceps
    BARBELL ROW 3x10
    SEATED ROW 2X10
    LAT PULL DOWN 2X10
    LAT PULL DOWN (close grip) 1x10
    DUMBELL UPRIGHT ROW 2X10
    BARBELL CRUW 2X10

    UTORAK: kardio

    SRIJEDA: noge i trbuh
    SQUAT 1X12
    DEADLIFT 2X12
    SEATED LEG PRESS 2X12
    LEG EXTENSION 3X12
    DUMBELL LUNGE 2X12

    ČETVRTAK: odmor

    PETAK: prsa, ramena i triceps
    BARBELL BENCH PRESS 2X10
    INCLINE BENCH PRESS 2X10
    CABLE CROSS OVER 1X12
    SMITH-SHOULER PRESS 2X10
    LATERAL RAISE 2X10
    TRICEP PUSH DOWN 2X10
    SINGLE ARM EXTENSION 1X10

    Dali su ovo prezahtjevne vježbe za početnika.
    Iza svakog treninga bi ubacio kardio 20-30 minuta

  • #2
    Re: trening 3x tjedno

    Originally posted by c20xe View Post
    Pozz!

    181cm, 79kg, 20 godina
    Što se tiče građe tijela endomorpf ( imam sala oko kukova i na prsima), a usput sam ectomorph (uža ramena, duge noge naspram gornjeg dijela). Izgleda da sam najgora moguća kombinacija.

    Iz prehrane sam izbacio sav junk, i u deficitu sam cca. 500 kalorija
    Početnik sam, kod kuće radim sklekove, trbušnjake, čučnjeve, zgibove (koliko mogu) i planiram krenuti u teretanu, ali neznam dali program valja.
    Već par puta sam čitao forum, ali svaki put kada bi trebao krenuti u teretanu odustanem i vratim se staroj prehrani bez vježbanja.

    PONEDJELJAK: leđa, zadnje rame i biceps
    BARBELL ROW 3x10
    SEATED ROW 2X10
    LAT PULL DOWN 2X10
    LAT PULL DOWN (close grip) 1x10
    DUMBELL UPRIGHT ROW 2X10
    BARBELL CRUW 2X10

    UTORAK: kardio

    SRIJEDA: noge i trbuh
    SQUAT 1X12
    DEADLIFT 2X12
    SEATED LEG PRESS 2X12
    LEG EXTENSION 3X12
    DUMBELL LUNGE 2X12

    ČETVRTAK: odmor

    PETAK: prsa, ramena i triceps
    BARBELL BENCH PRESS 2X10
    INCLINE BENCH PRESS 2X10
    CABLE CROSS OVER 1X12
    SMITH-SHOULER PRESS 2X10
    LATERAL RAISE 2X10
    TRICEP PUSH DOWN 2X10
    SINGLE ARM EXTENSION 1X10

    Dali su ovo prezahtjevne vježbe za početnika.
    Iza svakog treninga bi ubacio kardio 20-30 minuta
    ti si znači skinny fat.nemožeš radit definiciju ako nemaš mišića.trebao bi za početak lagani suficit,a pošto si početnik trebao bi dobiti mišićne mase i istovremeno se riješiti sala.ali nije dovoljno samo izbaciti junk iz prehrane.trening ti je loše raspoređen.ubuduće probaj ovakorsa i leđa,ramena i noge,biceps i triceps.ubaci i dvaput tjedno trbuh i lagani kardio prije i poslije treninga.

    Comment


    • #3
      Re: trening 3x tjedno

      Po mom mišljenju bilo bi ti puno Benificijalnije* da radis 3x tjedno full body
      Your future is created
      by what you do today,
      not tomorrow.

      Comment


      • #4
        Re: trening 3x tjedno

        Evo i ja sam poceo prije 2 sedmice vjezbat i ja ti preporucujem 5*5 program. Ja sam prezadovoljan

        Comment


        • #5
          Re: trening 3x tjedno

          Originally posted by Sky View Post
          ti si znači skinny fat.nemožeš radit definiciju ako nemaš mišića.trebao bi za početak lagani suficit,a pošto si početnik trebao bi dobiti mišićne mase i istovremeno se riješiti sala.ali nije dovoljno samo izbaciti junk iz prehrane.trening ti je loše raspoređen.ubuduće probaj ovakorsa i leđa,ramena i noge,biceps i triceps.ubaci i dvaput tjedno trbuh i lagani kardio prije i poslije treninga.

          Baš to, čisti skinny fat. Znači treba se potruditi unositi više proteina za mišiće, a manje masnoća i ugljikohidrata za mršavljenje.
          Što se tiče rasporeda, više neznam ni ja. Jedni govore da je bolje biceps-leđa, triceps-prsa jer je to stara škola (oldschool), dok drugi vele da ne valja citiram " Dok radiš potisak za prsa na benchu, triceps je pomoćni mišić koji služi kao potpora pri podizanju šipke. Nakon što pošteno odradiš ovu vježbu, triceps je već načet umorom i sasvim sigurno nećeš moći napraviti izolacijske vježbe samo za taj mišić sa 100 posto kapaciteta.
          Također da prsa i leđa ne valja zajedno jer su to dvije velike mišićne skupine.
          Izgleda da je caka u tome kako kome leži osobno.


          Originally posted by Vucko View Post
          Po mom mišljenju bilo bi ti puno Benificijalnije* da radis 3x tjedno full body
          Vidim da full body preporučuju za početnike i zbog toga što se troši više kalorija, ali mislim da meni ne bi pasalo jer su tu glavne noge, a meni su one naspram gornjeg dijela još i nabildane, pa mi više paše split program da se baziram na pilećim prsima


          Originally posted by TajmM View Post
          Evo i ja sam poceo prije 2 sedmice vjezbat i ja ti preporucujem 5*5 program. Ja sam prezadovoljan
          Možeš li detaljnije napisati program, dali si ga modificirao po sebi.
          Vidim da ga dosta ljudi preporučuje.
          Kakvo je kod tebe stanje, jesi li skiny fat ili...

          Comment


          • #6
            Re: trening 3x tjedno

            Originally posted by c20xe View Post


            Možeš li detaljnije napisati program, dali si ga modificirao po sebi.
            Vidim da ga dosta ljudi preporučuje.
            Kakvo je kod tebe stanje, jesi li skiny fat ili...
            Pa pošto vježbam kokuće nemam mjesta za bench pa sam ubacio dipseve umejsto toga, nije idealno al eto bolje išta nego ništa.

            Ostalo je standardno :

            Trening A : Čučanj, propadanja i veslanje u pretklonu

            Trening B: Čučanj, mrtvo i OHP

            A što se tiče tjelesne građe standardni mršo, pogledaj ako hoćeš u mojoj temi imaju slike pa vidi na šta ličim

            Comment


            • #7
              Re: Trening 3x tjedno za početnika. Savjeti dobordošli...

              E hvala!

              Ipak si u boljoj poziciji nego ja. Moram prehranu kombinirati da gubim masne naslage, a opet da ne gubim i ono malo mišića što imam.

              Comment


              • #8
                Re: Trening 3x tjedno za početnika. Savjeti dobordošli...

                Ne možeš biti i ectomorph i endomorph haha moraš imati svoj tip
                A trening je pre malo vježbi mislim može ti bilo ko pricat super je al sa 1-2 serije osnovnih vježbi nećeš nista napraviti tako da podebljaj to

                Comment


                • #9
                  Re: Trening 3x tjedno za početnika. Savjeti dobordošli...

                  Ja mislim da zapravo možeš,a ponešto sam i čito o tome...ugl večina nas je mješavina sva tri somatipa,naravno kod nekog prevladavaju karakteristike mesomorpha,nekog ectomorpha itd...uglavnom čini mi se logično da je tako.....šta se tiče treninga,ovo jedna-dvije serije to mi je bezveze,samo prođeš kroz vježbu tek toliko da možeš reć da si ju napravio,bolje ti je da si koncentriran na glavne vježbe 4-6 serija,poneka izolacija i to je to..po meni što jednostavnije to bolje...
                  Last edited by clockwork orange; 26-03-15, 11:39.

                  Comment

                  Working...
                  X