Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pocetak teretane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pocetak teretane

    Prijatelj i ja(16 oboje) smo krenuli u teretnu kako bi dobili na misicima, ni on ni ja nismo debeli vec zelimo dobit kakvo takvo tijelo. Idemo 3x tjedno(Pon-Uto-Sri) no imam par pitanja.

    1)
    Prvi tjedan i njega i mene je sve bolilo(kao i ocekivano) no nakon tog 1. tjedna vise nas nista ne boli cak ni nakon treninga. Vjezbamo(dizemo, vucemo, itd) najvise sta mozemo no ne bole nas misici, sad ne znam jel to los znak ili dobar.

    2)
    Mi svaki put vjezbamo sve skupine misica no procitao sam vec na par foruma da bi trebali svaki put neku drugu skupinu i tako u krug. Jel postoji neka razlika u tome kad vjezbamo svaki put neku drugu skupinu ili kad radimo svaku skupinu odjednom.

    Bio bih zahvalan ako bi mi neka dobra dusa mogla odgovoriti na ova 2 pitanja

  • #2
    Re: Pocetak teretane

    1. Mladi ste pa tijel obrzo reagira na napor, prvi put mu bio sok pa ste zato imali jake upale. Pojačajte treninge ako zeliš opet upalu. Evo nakon godine i po teretane ja još uvijek redovito dobijam upale.

    2. postoje razni nacini treninga. Neki ukljucuju full body (to sto ste vi radili) a neki sa misicnim skupinama. ako cete trenirati 3 puta tjedno nije ni ta opcija full body losa. No ako ides cesce u teretanu misicima je potreban odmor pa onda treba trenirati misice u skupinama. Gdje bi stigao kad bi danima zaredom trenirao prsa. misic se ne stigne odmoriti i radis vise stete nego koristi.

    Comment


    • #3
      Re: Pocetak teretane

      Tijelo se navikne pa se upale smanje, tj. gotovo ih ni ne osjetis nakon nekog vremena ali ipak su tu.

      Kao početniku ti je po meni dosta benificijalono raditi 3 puta tjedno cijelo tijelo nego npr 5 dana svaki put određenu misicnu skupinu.
      Jer u suštini nije isto u 7 dana pogodit jednom taj mišić ili tri puta.
      Your future is created
      by what you do today,
      not tomorrow.

      Comment

      Working...
      X