Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savjeti za novi početak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Savjeti za novi početak

    Lijep pozdrav svima. Ne bih htio previse duljiti,prije sam bio puno aktivniji ovdje cak sam i jedno vrijeme bio ustrajan u vjezbanju ali sam zbog silnih obveza odustao. Znam da je losa isprika ali eto to je istina. Sad se javljam nakon par mjeseci ustrajan i zeljan napretka. Imam 76kg i visok sam 186cm. Izrazito sam nezadovoljan izgledom tijela i htio bih to popraviti. Radim uredski posao i dosta sam se zapustio tako da sam jednostavno odlucio prekinuti sa postom. Nisam od onih sto bi htjeli rezultat za dva tjedna vjezbanja. Znam da iziskuje puno napora,odricanja i novaca. Tako da spreman sam na sve. Pregledavao sam dosta postova,trazio idealni trening i prehranu ali jednostavno puno toga mi se i svidja i ne svidja,pa sam neodlucan. Pa vas molim,po mogucnosti da ako ima netko tko bih mi savjetovao trening i rezim prehrane,suplemenata i ostalog(po mogucnosti netko tko se zbilja razumije,bez uvrede ostalima). Na zalost nisam u mogucnosti odlaziti u teretanu,ali posjedujem kucnu. Nije bas bajna ali imam gladijator,bench,utege,orbitrek i jos neke sitnice. Spreman sam na odricanja i na rad. Molio bih da mi se javite na PM. Kasnije budem poslao koju fotku da vidite o cemu se radi😄 LP svima

  • #2
    Re: stari novi pocetnik

    Originally posted by zendra007 View Post
    .........Pa vas molim,po mogucnosti da ako ima netko tko bih mi savjetovao trening i rezim prehrane,suplemenata i ostalog(po mogucnosti netko tko se zbilja razumije,bez uvrede ostalima)........
    Neko ko se zbilja razume, neće te džaba savetovati oko prehrane, suplemenata i treninga.... To se naplaćuje...

    Najbolje ti je da napišeš kako ti misliš da se hraniš, suplementiraš i treniraš, pa će ti forumaši kritikovati ili hvaliti....
    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • #3
      Re: stari novi pocetnik

      .. I slike cim prije
      Originally posted by madmax22
      da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
      Originally posted by jocker77
      Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
      Originally posted by Hajduk
      isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

      Comment


      • #4
        Re: stari novi pocetnik

        Ljudi bas ne svacaju koncept pojma vrime = novac.

        Prosjecan odvjetnik ce uzet 100 eura za savjetovanje (ajmo rec da je to jedan sat). Recimo da je takav jedan na forumu iz razbibrige, mislis da ce on stvarno potrosit 1-2 sata, odnosno 100-200 eura svog dana da bi temeljito procita sve sta si ti napisa, dobro promislia i onda jos temeljitije napisa sve sta tebi triba? Kralju. Citaj, slozi sam nesto i onda ces dobit natuknice od forumasa sta korigirat.

        Comment


        • #5
          Re: Savjeti za novi početak

          Evo nisam se stigao javiti ranije zbog obaveza. Razumijem ja dio vrijeme novac. Ne trazim puno filozofije i razrade. Potrebne su mi smjernice. Posto sam zbilja teski pocetnik u svemu ovome. Jer iskreno neznam odakle krenuti sa vjezbama,prehranom i suplementima. Kao sto sam rekao koristio bih teretanu kod kuce pa zbilja ne znam sto bih od vjezbi na taj nacin mogao odradjivati. Cilj mi je prvo dobiti na masi pa onda lagana definicija. Htio bih doci do jedne normalne gradje i odrzavati kasnije bez pretjeranih napucavanja. Sorry ako sam previse napadan,ali zbog nedostatka iskustva sve kazem. Hvala na razumijevanju. U prilogu slike20150422_204123.jpg20150422_203920.jpg20150422_203933.jpg20150422_203943.jpg

          Comment


          • #6
            Re: Savjeti za novi početak

            Originally posted by zendra007 View Post
            Evo nisam se stigao javiti ranije zbog obaveza. Razumijem ja dio vrijeme novac. Ne trazim puno filozofije i razrade. Potrebne su mi smjernice. Posto sam zbilja teski pocetnik u svemu ovome. Jer iskreno neznam odakle krenuti sa vjezbama,prehranom i suplementima. Kao sto sam rekao koristio bih teretanu kod kuce pa zbilja ne znam sto bih od vjezbi na taj nacin mogao odradjivati. Cilj mi je prvo dobiti na masi pa onda lagana definicija. Htio bih doci do jedne normalne gradje i odrzavati kasnije bez pretjeranih napucavanja. Sorry ako sam previse napadan,ali zbog nedostatka iskustva sve kazem. Hvala na razumijevanju. U prilogu slike[ATTACH=CONFIG]19507[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19508[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19509[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19510[/ATTACH]
            nakon tisucite iste teme izgubim volju uopce dolazit na forum vise....pa daj citaj malo prouci forum....ima stvarno zanimljivih stvari i naucit ces nesto usput
            This is your life and it’s ending one minute at a time

            Comment


            • #7
              Re: Savjeti za novi početak

              Po mom mišljenju tebi treba jedna kvalitetna tura mase. Ja još nisam došao do te faze, ali kad budem ovaj članak će mi biti početna točka, mislim da je fantastičan i da je gotovo sve osnovno na jednom mjestu napisano
              http://wwwogistra-nutrition-shop.blo...-vodic-za.html
              Što se tiče kučne teretane, valjda za početak može biti dovoljna. Mislim da je najbitnije da imaš šipke i dovoljno utega za bench, čučnjeve i mrtvo dizanje, i nešto za zgibove. Te vježbe trebaju biti kostur tvog plana treninga.
              Eto par mojih savjeta i mišljenja koja ne moraju biti točna, ako se ne nađe netko stručniji da ti bolje pomogne. Sretno!

              p.s. - ako slučajno se predomisliš i budeš malo otvoreniji od svojih ograničenja, razmisli o tome da barem jedan mjesec uplatiš teretanu i uzmeš bar koji tjedan treninga sa profi trenerom. On će ti složiti prehranu, program i što je najbitnije uživo pokazati vježbe pravilno. Ja sam se godinama gubio u ovome svemu, dok nisam počeo raditi s trenerom. Izgleda skupo, ali vjeruj mi na riječ da češ s plaćanjem toga uštedjeti vjerovatno i pare, a svakako vrijeme, živce, i zdravlje.

              Comment


              • #8
                Re: Savjeti za novi početak

                @Spearhead hvala na savjetima. Clanak je odlican,ali imam jos mnogo puta do tog dijela. @Dominik11 ja shvacam cijeli ovaj forum i cijenim sve sto bilo tko napise. Ja znam da savjeti kostaju kao i ucenje. Ali ono sto ja ocekujem na ovom forumu su smjernice. Ja sam procitao hrpu tema za pocetnike i za masu i ostalo,ali samo sam se vise zbunio i ne bih znao odakle poceti. Cijenim vas sve ovdje od od pocetnika do admina. Posto mi je tertana dosta udaljena od moga mjesta smatram do dodatnim troskom. A ako ce ono sto sam naveo od kucne teretane biti dovoljno za nekakav pocetak riskirao bih s time. Ja niti trazim niti ocekujem cuda. Voljan sam raditi i prihvacam sva vasa misljenja I savjete.

                Comment


                • #9
                  Re: Savjeti za novi početak

                  Racunaj da ti je prehrana no.1 a trening ide kasnije sredi prehranu kao pocetak i pocni aktivno trenirati a kako se rade vjezbe mozes naci na forumu bar tog ima i za sta koja sluzi,kada to sredis kupi si suplementaciju kao dodatak ishrani
                  Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                  Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                  Comment


                  • #10
                    Re: Savjeti za novi početak

                    sto se tice ovog da je prehrana no.1, da je ona 70% a trening i odmor skupa 30% i te sheme mi stvarno nisu jasne...

                    za mene je trening no.1 i uvijek ce biti... mada naravno trening bez solidne prehrane ti nece jamciti dobre rezultate, osim ako nisi geneticar

                    Comment


                    • #11
                      Re: Savjeti za novi početak

                      Originally posted by jozo13 View Post
                      sto se tice ovog da je prehrana no.1, da je ona 70% a trening i odmor skupa 30% i te sheme mi stvarno nisu jasne...

                      za mene je trening no.1 i uvijek ce biti... mada naravno trening bez solidne prehrane ti nece jamciti dobre rezultate, osim ako nisi geneticar
                      Jednom rijeci ti si mislio na:Hrana i suplementacija kao graditelj,trening kao stimulans za rast misica,a odmor kao opustanje misica i regeneraciju,a sada genetika zavisi od pojedinca do pojednica Jedno bez drugog nemoze osim genetike jer svako uz malo vise truda i discupline moze da nesto izgradi.Ali ako si geneticki predispoziciran za bodybuilding ili nesto drugo u cemu se vidis to ti moze biti veliki plus,ali ipak netreba zakazati u 3 osnovna. malo sam oduzio ali nema veze...
                      Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                      Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                      Comment


                      • #12
                        Re: Savjeti za novi početak

                        znaci trebao bih se jako dobro sopati da dobijem nekoliko kila. e sad pretpostavljam ono najvise bijelo meso,riba i zitarice. a sto se tice suplemenata.. sto za masu kupiti i koliko koristiti i kada? znaci otprilike od cega bih se 'najbrze' mogao udebljati? tj sto bi najbolje bilo uzimati paralelno sa treninzima a da se vide rezultati?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Savjeti za novi početak

                          Originally posted by zendra007 View Post
                          znaci trebao bih se jako dobro sopati da dobijem nekoliko kila. e sad pretpostavljam ono najvise bijelo meso,riba i zitarice. a sto se tice suplemenata.. sto za masu kupiti i koliko koristiti i kada? znaci otprilike od cega bih se 'najbrze' mogao udebljati? tj sto bi najbolje bilo uzimati paralelno sa treninzima a da se vide rezultati?
                          pa ako jedes jako kasno UH i masti,tipa pizze,hamburgere,cips,cokolade,lazanje,kobacice... pogledaj za sto masnije,puno bijelog kruha i tako
                          This is your life and it’s ending one minute at a time

                          Comment


                          • #14
                            Re: Savjeti za novi početak

                            Ukratko masivno hranjenje. Eh sad po tome pitanju,sto koristiti od suplemenata i u kojoj kolicini i kada najbolje? Sto se tice vjezbi s cim poceti i na sto se orijentirati(cijelo tijelo ili odredjeni dijelovi)?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Savjeti za novi početak

                              Originally posted by zendra007 View Post
                              Ukratko masivno hranjenje. Eh sad po tome pitanju,sto koristiti od suplemenata i u kojoj kolicini i kada najbolje? Sto se tice vjezbi s cim poceti i na sto se orijentirati(cijelo tijelo ili odredjeni dijelovi)?
                              Lijepo uzmi si malo više vremena i kreni čitati po forumu,ima toliko stvari objašnjanih samo se treba malo potruditi
                              Your future is created
                              by what you do today,
                              not tomorrow.

                              Comment

                              Working...
                              X