Announcement

Collapse
No announcement yet.

Preporuka oko treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preporuka oko treninga

    Koliko često treba da se rade super setovi(i dal mogu da odradim jedan super set pa preci na drugi[za istu misicnu skupinu]?

    Vjezbe za masu - jel se one posebno rade ili se ubacuju u stalan trening(recimo kod prsa benc)?I dal da ih radim svaki trening ?

    Poslije koliko dugo treba mjenjati trening da bih napredovao?

    I mozete mi malo pojasnit izolacioni trening...

    Uaprijed Hvala.
    Pozdrav.

  • #2
    Re: Preporuka oko treninga

    Netrebaš ih opće raditi ako ne želiš ili smatraš da nema koristi od njih. Slobodno isprobaš radit i supersetove i dropsetove, rest-pause itd pa ćeš s vremenom skužit kaj ti najviše odgovara u tvojim ciljevima al nije to toliko bitno. Bitnije da si nađeš neki dobar program i slijediš ga jedno duže vrijeme. Svakih par mjeseci bi trebalo malo trening promjeniti, možeš i samo 1-2 vježbe za svaku mišičnu skupinu promjeniti il ak želiš isprobati nešto novo možeš krenuti na neki drugi program vježbanja. S vremenom ćeš skužiti koje ti vježbe najviše odgovaraju jer ne odgovaraju svakome iste vježbe.

    Ne postoje vježbe za masu, neg način na koji treniraš određuje koji su ti ciljevi. S obzirom da ideš na masu, znaći hočeš rasti, cilj ti je da radiš 6-12 ponavljanja u svakom setu na većini vježbi (radit usput malo i na snazi može biti veoma korisno u razvoju) . Ugl. nađi si neki program za masu na netu i sam slijedi broj setova i ponavljanja koji tam pišu i nemaš brige.

    Izolacioni trening je trening koji se fokusira isključivo na jedan mišić. Npr. deadlift je vježba u kojoj rade trbušnjaci, al to obično nije dovoljno za razvoj trbušnjaka pa uz to treba ubacit neku vježbu poput crunches koja se fokusira isključivo na trbušne mišiće- izolacijska vježba.

    I bitnije ti je šta jedeš nego kako treniraš, tak da slobodno staviš svoju preranu i trening koji planiraš radit pa ćemo ti reći ak je to u redu.

    Comment


    • #3
      Re: Preporuka oko treninga

      Originally posted by Megaman View Post
      I bitnije ti je šta jedeš nego kako treniraš, tak da slobodno staviš svoju preranu i trening koji planiraš radit pa ćemo ti reći ak je to u redu.
      Ovo je mac s dvije ostrice. U posljednja dva mjeseca sam svaki drugi ili cak svaki dan zderao cokolade i nisam nikada bolje izgledao. Sve je to zahvaljujuci iscrpnim treninzima, tako da ja ne bih bas previse dao prednosti jednom u odnosu na drugo. Oboje je jako bitno i u svakom slucaju si na dobitku ako je jedno od to dvoje na zavidnom nivou, iako je pozeljno da je 50-50. Optimalni rezultati u tom slucaju.
      Last edited by Argentum; 07-05-15, 22:38.

      Comment


      • #4
        Re: Preporuka oko treninga

        Originally posted by Argentum View Post
        Ovo je mac s dvije ostrice. U posljednja dva mjeseca sam svaki drugi ili cak svaki dan zderao cokolade i nisam nikada bolje izgledao. Sve je to zahvaljujuci iscrpnim treninzima, tako da ja ne bih bas previse dao prednosti jednom u odnosu na drugo. Oboje je jako bitno i u svakom slucaju si na dobitku ako je jedno od to dvoje na zavidnom nivou, iako je pozeljno da je 50-50. Optimalni rezultati u tom slucaju.
        Nisam mislio na perfektnu prehranu. Al siguran sam da uz te čokoladice jedeš ostatak kvalitetnih obroka i da dnevno uneses dovoljan broj kalorija i ispuniš makrose. Ja isto u zadnje vrijeme skoro svaki dan pojedem neku čokoladicu il nešt slično i napredujem jednako ko i prije dok sam cheato max jedan obrok tjedno. Moj "mentor" radi istu stvar i izgleda izvrsno. Al da uz te čokoladice nemamo ostatak prehrane dobar rezultati sigurno nebi bili jednako dobri.

        Comment

        Working...
        X