Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening od 2,5 sata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening od 2,5 sata

    Pozz, zanima me samo mišljenje o ovome.Treniram 3x nedeljno u teretani i 2-3x kuci.Znači u 3 dana ne mogu kvalitetno odraditi u 1 sat trening.Mogao bi ga zbrzati do 1,5-2 sata, ali nije mi to to.Jednostavno volim biti u teretani i trenirati lagano.Ne kažem da mi pauze traju po 5 minuta.Nego nigde ne žurim.Odradim kako treba u ta 2,5 sata.Znam da će me dosta vas popljuvati, ali šta da kažem.Ovo je moj trening, i zanima me mišljenje samo.Svaku vežbu pazim da odradim precizno, da što bolje pogodim mišić.Preznojim se svaki put kao budala i stvarno se natreniram.Bukvalno dođem kući i kad trebam spavati ''onesvestim se'' kao beba zaspim.Puno sam čitao na forumu i dosta vas osuđuje dugo treniranje tipa nema napretka i takve stvari, ali ja stvarno nisam radio bolje treninge i veći napredak nisam nikada imao.Pogotovo što sam u fazi ''lagane defke'' pazim na UH, manje jedem kcal i svejedno podižem kilažu na nekim vežbama.Mislim da je odlična stvar što sam u 3-4 meseca skinuo 7kg 4cm u struku i da podižem težine na vežbama, ama ni u jednoj nisam opao.Šta više obim ruke je porastao za 1-1,5 cm i nikad mi bolje ruke,prsa i leđa nisu izgledala.Svašta sam natrakeljao ovde, ali eto zanima me mišljenje onih što osuđuju i zašto?Mislim da je stvarno od osobe do osobe i ne paše svakom isti trening

  • #2
    Re: Trening od 2,5 sata

    Meni takodjer odgovara duzi trening, medjutim ovisi od tvojih ciljeva. Da li je to smrsati ili dobiti misicnu masu ili oboje.

    Nemoguce je dizati optimalne tezine i da trening traje dva i po sata. To onda vise lici na kardio, bez obzira sto treniras utezima. Na taj nacin ces steci kondiciju, ali snagu i neku znacajniju hipertrofiju ne niti ces izvuci puni potencijal na svakoj vjezbi. Taj napredak koji si napisao za tri do cetiri mjeseca i nije veliki, da ne kazem sitan. Kilograme si dobro izgubio i upravo je to jedini benefit dugog treninga, ali taj jedan do jedan i po centimetar u ruci nije nista. Ti trosis kalorije, istina, ali tu nema benefita po pitanju misicne mase. Da bi poradio istovremeno i na gubitku potkoznog masnog tkiva i razvoju muskulature trebas prilagoditi i intenzitet i volumen. Vjerujem da je u tvom slucaju volumen naglasen, dok je intenzitet dobro zapostavljen. Prirodno nisi u stanju osigurati optimalni intenzitet u dugom treningu.

    Trening moze biti veoma ucinkovit i da traje jedan do jedan i po sat. Tri serije po vjezbi, minuta odmora izmedju serija i po dvije do tri minute odmora izmedju vjezbi.

    Comment


    • #3
      Re: Trening od 2,5 sata

      Koliko vjezbi uradis u 2,5 h?Meni iskreno pase 45-60min.Uradim 18-20 serija,ali ipak sve zavisi od osobe do osobe nekome pase vise,nekome manje itd.Al ja bi ipak to skratio malo 2,5 h u teretani nemogu se zamisliti
      Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

      Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

      Comment


      • #4
        Re: Trening od 2,5 sata

        Hmm, evo primer jednog treninga recimo prsa-biceps, odradim prvo zagrijavanje 10-tak min, nakon toga izdvojim sat vremena za benchpress, inace to mi je najlosija strana treniranja.Svuda sam u kilazi napredovao jedino lose na bencu.Otkako sam poceo odvajati vise vremena za benc prsa su mi dosta ''nabujala'' a skoro svakim treningom polako dizem kilazu.Znaci u tih sat vremena bukvalno rastavim prsa da na kraju sa bukvalno pocetnom kilazom ruke zakazu i jedva vratim sipku.Normalno sa vecim kilazama vise odmora i manje ponavljanja, sa manjim manje odmora i vise ponavljanja.Bukvalno piramidu napravim od 40-90-40kg znaci do gore pa nazad.S tim da se zadrzavam na 85-80-75 kg najveci broj serija.Nakon benca odradim kosi benc 5 serija, pa onda ona vezba kao letenja sa bucicama 5 serija.Nakon toga radim biceps po 3-4 vezbe u svakoj po 5 serija.Sa maksimalnim kilazama da izdrzim 9-10 ponavljanja.Upravu si pokusavam da gubim masti i kilazu, ali da zadrzavam tj povecavam misicnu masu.Iskreno mislim da dosta vremena odvojim za vezbe snage u svakom trneingu po jednu, benč,mrtvo.čučanj na mrtvo i čučanj ode isto 45 min minimum.Ja biceps,triceps odradim za pola sata.Dok recimo ramena radim sat vremena isto.Ali napravim 5 vezbi po 5 serija.Noge mi oduzmu uvek 1,5 minimum jer stvarno ih satrem, evo danas sam jedva došao do kuće.Idem po kući samo pokleknu bukvalno hahaha.Znam da nije to neki napredak, ali dajem sve od sebe.Trenirao sam do sada isto ok skroz, ali sad u zadnjih mesec dana sam se poceo bas truditi i poceo dobijati ove rezultate.Prije sam imao bukvalno vikendom cheat day, hahaha znaci 2 dana savijanje.Do sada je bio samo jedan dan nedeljno.A evo borim se da izbacim skroz.I idem prema tome, sad je uglavnom cheat meal nedeljno i tjt.Šećer sam skoro skroz izbacio.To sam počeo isto pre mesec dana praktikovati.Znači slatko jedino voće jedem i med ujutru, ali eto počesto si dozvolim plazma keks i mleko, to jednostavno ne mogu ostaviti.Ali čokolade,torte, i takve gluposti nisam okusio već ima par meseci.Znaci jos sam mlad i stvarno u mom drustvu mislim da najvise toga se odricem.I drago mi je zbog toga.U kući stalno dobijam kritike da to nije dobro sto si to uskracujem i tako, ali eto meni se to svidja i ne mislim stati.Kad se setim gde sam bio pre 2 godine, ovaj rezultat je predobar

        Comment


        • #5
          Re: Trening od 2,5 sata

          Ti pises novo poglavlje u Bodybuildingu haha.Ovo za ishranu je ok i ja sam protiv cheat meal-ova jer jednostavno mi to ne ulazi u pravilnu prehranu
          Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

          Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

          Comment


          • #6
            Re: Trening od 2,5 sata

            Originally posted by alexxx View Post
            Ti pises novo poglavlje u Bodybuildingu haha.Ovo za ishranu je ok i ja sam protiv cheat meal-ova jer jednostavno mi to ne ulazi u pravilnu prehranu
            Čuj,stvarno brzo pišem,tak da mi nije problem

            Comment

            Working...
            X