Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening i nekoliko pitanja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening i nekoliko pitanja

    Pozdrav svima i prije svega pohvale na sjajnom portalu i forumu!

    Relativni sam početnik ("relativni" u smislu da je prošlo jaako dugo vremena od zadnjeg treninga u teretani) te od idućeg tjedna namjeravam uozbiljiti se i ponovno krenuti u gym. S obzirom da sam u međuvremenu dosta toga i pozaboravljao, htio bih vas samo zamoliti za mišljenje o sljedećem programu treninga, koliko ima smisla:

    PONEDJELJAK: noge + trbuh
    1. Čučnjevi (na Smith spravi, bar za početak)
    2. Naizmjenični iskorak bučicama
    3. Nožni potisak na leg press spravi
    4. Podizanje noga
    5. Potisak listovima

    UTORAK: prsa + triceps
    1. Potisak na ravnoj klupi (šipka ili bučice)
    2. Letenje bučicama na kosoj klupi
    3. Ležeća triceps ekstenzija EZ šipkom
    4. Stajaća triceps ekstenzija bučicom (iza glave)
    5. Triceps ekstenzija na LAT spravi

    SRIJEDA: leđa + biceps
    1. Mrtvo dizanje
    2. Povlačenje na LAT spravi
    3. Stojeći pregib bučicama
    4. Slijeganje ramenima s bučicama
    5. Pregib EZ šipkom na Scott klupi
    (ubacio bih zgibove uskoro, čim budem mogao malo više napraviti u seriji)

    ČETVRTAK: odmor ili cardio

    PETAK: ramena + trbuh + podlaktice
    1. Rameni potisak bučicama
    2. Stajaće razručenje bučicama
    3. Okomito veslanje na Smith spravi
    4. Trbušnjaci s opterećenjem / plank
    5. Pregib zgloba ravnom šipkom

    SUBOTA: prsa + biceps
    1. Potisak bučicama na kosoj klupi
    2. Letenje bučicama na ravnoj klupi
    3. Propadanja
    4. Stojeći pregib ravnom šipkom
    5. Čekić

    NEDJELJA: odmor


    Zamolio bih vas još za mišljenje je li 5 treninga u tjednu zaista pretjerivanje za početnike? Meni se baš ne čini da bi trebalo biti, ako treninzi ne traju duže od nekih 60 minuta i ako je režim prehrane kvalitetan? Čitao sam da neki početnicima ne proporučaju više od 4 treninga tjedno, ali nekako mi se ne čini da se u 4 treninga da baš lijepo pogoditi svaku mišićnu skupinu dovoljno, ne znam?

    Osim toga, još me zanima vaše mišljenje je li u redu da se od početka krene s ovakvom raspodjelom vježbi po mišićnim skupinama, ili je bolje da se za početak rade kružni treninzi za cijelo tijelo od po nekoliko kompleksnijih vježbi? Možda bih npr. prva dva tjedna radio po 3-4 treninga u kojim bih nastojao pogoditi većinu mišića složenijim vježbama?

    U svakom slučaju, unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima i sve primjedbe i sugestije su dobrodošle.

    LP

  • #2
    Pozdrav!
    Za početak bi bili bolji kruzni sa slozenim vjezbama, pa poslije gornje/donje, i nakon toga bi ti preporucil vucenje/guranje/noge.
    4 kvalitetna treninga tjedno su dosta.

    Comment


    • #3
      Slazem se sa picok.Za pocetak je bolje da se baziras na osnovnim vjezbama i da na njima radis konstantne progrese.

      Izolacione mozes kasnije ubacivati pomalo.Sto se frenkvencije tice ja mislim da ti je za pocetak dovoljno 1+1.Jer si vec rekao da si imao staza u treningu pa bi trebao znati da izvuces max iz sebe.

      A sto se tice ovoga za 5 treninga tjedno...Znam likova koji treniraju svaki dan pa opet imaju super rezultate ali kod njih je trening drugaciji nema otkaza i jos nekih drugih stvarcica.Tako da se do pretreniranost ne moze doci ako znas sta i kako treba i normalno da si je vec iskusio.

      Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

      Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

      Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

      Comment

      Working...
      X