Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening za definiciju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening za definiciju

    E ovako,
    gotov sam sa 6 tj. mase. krenuo sam sa 77kg i došao do 82kg (makar sam htio do 84kg ali nikako da dobijem tih 2kg, no zadovoljan sam).
    Radio sam program koji sam našao na forumu (točnije: http://www.building-body.com/Trening...m-za-masu.html) i fakat mi je sjeo odlično. Vidi se napredak, pogotovo na nogama koje sam rijetko kada radio prije. Čak sam se iznenadio koliko mi je i snaga porasla, dižem 100kg iz čučnja 4 serije sa 8 dizanja (evo danas! makar to ne mogu usporediti sa prijašnjim dizanjem jer nisam to radio), iz leg pressa 165kg 4 serije sa 8 dizanja, triceps sajla 70kg 4 serije sa 8 dizanja itd. Čak ni bolovi nisu kao prije (mislim na upalu), tj prvi tjedan sam umirao od bolova dan kasnije, ali nakon toga sve manje i manje, čak su i prestale upale (iako mi i dalje bilo teško odradit trening).

    Dakle sad bih krenuo sa definicijom (pa onda još jednom na masu do ljeta, pa definiciju), ali što sad....nemam pojma pa reko bolje da pitam, nego da radim krivo.
    Tražio sam tu na forumu ali iskreno nisam puno našao, možda sam previdio nešto ali većinom sam vidio treninge za masu.
    Vidio sam da piše da bih trebao dići broj ponavljanja na cca 12-15 ? sa 4 serije?
    A druga stvar koja me zanima jest vježbe. Mogu li raditi iste vježbe koje sam do sada radio ili neke nove? Pretpostavljam da se radi više vježbi kako bi se izolirali pojedini mišići? I trening sada traje više od 1h, jel ?!?
    Na početku treninga odradim ergometar 45min?


    Gotov sam sa uzimanjem kreatina tj. sad mi ide pauza, pa će i ova voda otić iz mene valjda
    Planiram uzimati kofein tablete da izgorim dobro (inače nikad nisam ni kavu popio).
    Eto toliko od mene, valjda će netko pročitati sve ovo.

  • #2
    Re: Trening za definiciju

    nepostoji trening za definiciju ili za masu nego su biti kalorijski deficit i suficit... i to je po meni premalo kila da se ide na definiciju... kolko god imaŠ?
    Originally posted by Songoku
    najbolji pwm je burek

    Comment


    • #3
      Re: Trening za definiciju

      imam 23g 177cm
      uvijek sam bio mršav (ektić).

      Comment


      • #4
        Re: Trening za definiciju

        tanjur>na tanjuru hrana>vilica>jedi
        ni govora za definiciju, taman fino masica do 3 mjeseca i onda defka za ljeto i ko bog
        Originally posted by Songoku
        najbolji pwm je burek

        Comment


        • #5
          Re: Trening za definiciju

          U potpunosti se slazem sa davidom , probaj tu masu nagurat do 4,5 mjeseca , taman da dobijes 2 kile i onda na defku , kad bude trebalo napisati ce ti iskusniji clanovi koji su prosli kroz vise definicija svoj plan ..

          Comment


          • #6
            Re: Trening za definiciju

            hvala momci...

            Comment


            • #7
              Re: Trening za definiciju

              Iskoristi početnički boom dokle god kile idu gore, poslije neće biti baš tako, pa onda kad staneš na definiciju.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment

              Working...
              X