Announcement

Collapse
No announcement yet.

Što trebam nabaviti od sprava

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Što trebam nabaviti od sprava

    Ovako ljudi, nov sam u ovome i totalni sam noob pa bi molio bez vrijeđanja i ismijavanja.
    Znači imam 14 godina i sad sam odlučio krenuti sa vježbanjem, ali sam cijeli zbunjen, jer neznam što trebam nabaviti i kako vježbati(znam da ima puno programa za vježbanje po internetu, ali ja sam još uvijek dijete, a ne odrasli čovjek).
    Pitanja:
    1.Što trebam nabaviti od sprava kako bi mogao vježbati cijelo tijelo?
    2. Kad bi trebao nabaviti bench klupa bili ova bila dobra http://shop.stolisnik.hr/media/catal...9/291269_0.jpg i da li s njom mogu raditi vježbe za cijelo tijelo?
    3. Kad imam bench klupu da li mi je potrebna univerzalna sprava za vježbanje (mini teretana)?
    4. I na kraju ako netko ima volje da mi napiše program vježbanja (ali imajte na umu da imam 14 godina). Znači vježbao bi 3 puta tjedno (pon,sri,pet) i sad bih od vas molio da mi napišete recimo pon-biceps,leđa i onda vježbe koje trebam (samo nazive, kako se vježbe izvode tražit ću po internetu)
    Možda puno tražim, ali nadam se da bar netko može izdvojiti sat vremena i pomoći mi, jer i sami ste bili početnici i sami znate koliko je važno da vam netko dade neki plan i savjet kako bi vam pomogao.

  • #2
    Re: Pomoć

    1. Učlaniš se u teretanu
    2. Ne, kod vježbanja je bitna sigurnost, ta klupa je klimava krama
    3. Ne, jer imaš teretanu
    4. Starting Strength

    Sad lijepo ti izdvoji sat vremena za sebe i čitaj. I sredi si prehranu jer bez toga nema ni smisla započinjati. Jelovnika imaš ovdje pa si pogledaj malo.

    Comment


    • #3
      Re: Pomoć

      Ajde sad malo promisli. Da sam htio ići u teretanu bili vas pitao koju spravu trebam uzeti za vježbanje?

      Comment


      • #4
        Re: Što trebam nabaviti od sprava

        ravnu klupu s nosacima za sipku ti mogu ja napraviti, cijena 300kn, mozes auto parkirati na nju.
        kupi si ravnu sipku, dvije kratke s navojima, negdje nadji gdje mozes raditi zgibove i radi. za benc ti ne trebaju nosaci sipke jer mozes raditi sa bucicama.
        i uzmi si ploce.
        ako si u zagrebu, pride ima ok cijene.
        a i ljudi ti preko oglasnika jeftino prodaju rabljeno.
        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

        Comment


        • #5
          Re: Pomoć

          Originally posted by Dujewii View Post
          Ajde sad malo promisli. Da sam htio ići u teretanu bili vas pitao koju spravu trebam uzeti za vježbanje?
          Imaš neki specijalni razlog za neodlazak u teretanu?

          Comment


          • #6
            Re: Što trebam nabaviti od sprava

            Kao pocetniku bit ce dovoljno nekoliko stvari za vjezbanje .. i svakako ces dobivati i na snazi a i misice jer ti tjelo nije naviklo na stres .. ja kada sam tek krenuo sa treniranjem nabavio sam sebi jedan par bucica,vratilo i imao sam improvizovani bench ovo je sasvim dovoljno za pocetnika a kasnije ti ipak savijetujem da krenes u teretanu(al prvih 4-6 mjeseci moze i u kuci). U pocetku bi bilo pametno krenuti sa full body treningom a nakon 1-2 mjeseca mozes poceti sa split treningom.
            Evo jedan pocetnicki program sa bucicama ako vratilo budes imo ubaci pull ups :
            1.Čučanj 3 seta 10-15 ponav.
            2.Calf raise(neznam na nasem al to je podizanje na prste za listove) 2 seta 15-20 ponav.
            3.Bench press sa bucicama 3 seta 10-15 ponav.
            4.Pull ups 2 seta max.ponav.
            5.Potisak bucicama za ramena (shoulder press) 2 seta 8-12 ponav.
            6.Triceps(gdje uzmes bucicu i u laktu ruku savijas .. ruka je ispravljena na gore) 2 seta 8-12 ponav.

            Ovo ce ti biti sasvim dovoljno za pocetak da udjes malo u fazon ... Dodaj jos sklekove ako zelis i jos samo da kazem da neuzimas neka sranje od plasticnih bucica i slicno vec uzmi koje mozes sklapat.. dodavat i oduzimat tezinu po zelji
            Pozz D

            Comment


            • #7
              Re: Što trebam nabaviti od sprava

              Kingbuzz- imama. Teretana mi je udaljena 50 km, imam 14 godina tko će me voziti svaki dan, autobusnih linija gotovo da i nema, pogotovo kad je škola završila.
              Svi drugi puno vam hvala.

              Comment

              Working...
              X