Announcement

Collapse
No announcement yet.

vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

    pozdrav svima!
    da se dalje ne objašnjavam po postovima zašto sam se odlučio na definiciju evo nešto u kratko

    Prije jedno dvije godine počeo sam se baviti body buildingom i pošto sam bio jako "debel" (čitaj etiopljanin) krenuo sam na masu. lijepo meni trener složio malo jaču prehranu kao budeš se ti udebljo i bit će mase. i tak sam se ja trpo tom prehranom i prošlo je već pola godine a ja dobio moooožda pola kile ili kilu nisam siguran. čak bi i mogo reć da mi je kilaža oscilirala kroz mjesec.
    Već je i njemu bilo sumnjivo kak se niš ne lovi za mene, a spomenuo sam mu to dok sam počeo s teretanom. onda sam prije godinu dana krenuo na faks i upisao se u neku drugu teretanu u nadi da će masa doć ijer su mi prije kenjali da je to od puberteta pa hormoni i bakraći.
    eh, u ovoj teretani me je lik odmah odmjerio i reko mi da bi trebao definiciju radit jer ću imat bolji napredak. i stvarno je. u tih drugih godinu dana kraj silnih obaveza na faksu i ne baš neke ekstra prehrane nabacio sam 3 kile. možda su se hormoni smirili ili neznam šta, ali radi
    pošto je sad došlo ljeto i faks je gotov neda mi se ić u zg, a ni ne isplati mi se, svaki dan, molio bih za nekakav savjet kako dalje bez teretane i s jednim utegom (8 kg) napravit neki napredak ili barem zadržati definiciju koju imam?
    čak bi si možda i sam našao neke vježbe ali dugo me nije bilo na forumu pa sam se pogubio...

    i još jedno pitanje koje me zanima, a nisam se puno opterećivao njim, zašto me užasno bole zglobovi na nogama kad trčim po asfaltu ili travi, a kad sam na pokretnoj traci onda niš? a i mogu hodat po cijele dane i isto me ne bole zglobovi (skočni zglob ako se ne varam)? možda je glupo pitanje ali kad me bole sam tak ponekad?

  • #2
    Re: vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

    Originally posted by dvijetrecine View Post
    pozdrav svima!
    da se dalje ne objašnjavam po postovima zašto sam se odlučio na definiciju evo nešto u kratko

    Prije jedno dvije godine počeo sam se baviti body buildingom i pošto sam bio jako "debel" (čitaj etiopljanin) krenuo sam na masu. lijepo meni trener složio malo jaču prehranu kao budeš se ti udebljo i bit će mase. i tak sam se ja trpo tom prehranom i prošlo je već pola godine a ja dobio moooožda pola kile ili kilu nisam siguran. čak bi i mogo reć da mi je kilaža oscilirala kroz mjesec.
    Već je i njemu bilo sumnjivo kak se niš ne lovi za mene, a spomenuo sam mu to dok sam počeo s teretanom. onda sam prije godinu dana krenuo na faks i upisao se u neku drugu teretanu u nadi da će masa doć ijer su mi prije kenjali da je to od puberteta pa hormoni i bakraći.
    eh, u ovoj teretani me je lik odmah odmjerio i reko mi da bi trebao definiciju radit jer ću imat bolji napredak. i stvarno je. u tih drugih godinu dana kraj silnih obaveza na faksu i ne baš neke ekstra prehrane nabacio sam 3 kile. možda su se hormoni smirili ili neznam šta, ali radi
    pošto je sad došlo ljeto i faks je gotov neda mi se ić u zg, a ni ne isplati mi se, svaki dan, molio bih za nekakav savjet kako dalje bez teretane i s jednim utegom (8 kg) napravit neki napredak ili barem zadržati definiciju koju imam?
    čak bi si možda i sam našao neke vježbe ali dugo me nije bilo na forumu pa sam se pogubio...

    i još jedno pitanje koje me zanima, a nisam se puno opterećivao njim, zašto me užasno bole zglobovi na nogama kad trčim po asfaltu ili travi, a kad sam na pokretnoj traci onda niš? a i mogu hodat po cijele dane i isto me ne bole zglobovi (skočni zglob ako se ne varam)? možda je glupo pitanje ali kad me bole sam tak ponekad?
    Održavaj defku sređenom prehranom, ne pretjeruj u žderanju. Trčkaraj, vozi biciklu, radi trbusne, sklekove, dipseve, cucnjeve.. mislim imas hrpu vjezbi koje mozes radi doma da koliko toliko odrzis defkicu dok se ne vratis u teretanu.
    Zglobovi te bole vjerovatno jer imas tenisice koje nisu adekvatne za trcanje, ja sam jedno vrijeme trcao u shoxicama po traci i sve bilo ok, otisao na atletsku i slomio noge, dakle tenisice...
    Taj ''trener'' koji ti je slozio prehranu za masu a da nisi dobio ni 1 kg zalipi mu trisketinu, ili on nezna ili se nisi drzao njegovih uputa.

    Comment


    • #3
      Re: vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

      fala, e i ovo za tenisice, probao sam valjda s pet različitih vrsta, u nekima me bole više u nekim manje, ali u biti bole me. čak sam i bos trčao i onda me najmanje boljelo. čudno. barem meni.

      Comment


      • #4
        Re: vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

        Originally posted by WTF View Post
        Taj ''trener'' koji ti je slozio prehranu za masu a da nisi dobio ni 1 kg zalipi mu trisketinu, ili on nezna ili se nisi drzao njegovih uputa.
        nije lik imao pojma da iima posla s ektomorfom. on je meni slago neku prehranu za tri put na dan jest, a sad jedem svaka dva-tri sata s tim da izbjegavam slatko i ostale nezdrave ugljikohidrate i masti.

        Comment


        • #5
          Re: vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

          Ekto ili ne, ni na masi ni na defki se ne jede 3 x dnevno, tako da.... Zalipi mu trisketinu...

          Comment


          • #6
            Re: vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

            da... i meni bilo čudno samo tri put na dan. valjda si je čovjek mislio da neću moć ni jest gušće kakav sam bio, ko šibica

            Comment


            • #7
              Re: vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

              Tu su mi ljudi najjaci, kaze: jedem samo 2 x na dan i debeo sam i imam sala, a zaboravi napomenuti da mu je obrok bio za cetveroclanu obitelj.
              Treba jesti cesto i umjereno a ne rijetko i neumjereno, on je tebi sastavio za ukrmit se a ne za masu ( bb masu ).
              Ja npr za razliku od prije, porciju koju sam prije pojeo za rucak sad podijelim na 2-3 dijela i jedem u 2-3h razmacima, tako da su sanse da se usalim manje.

              Comment


              • #8
                Re: vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

                sad i ja tak jedem, svaka dva tri sata.

                Comment


                • #9
                  Re: vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

                  Originally posted by dvijetrecine View Post
                  fala, e i ovo za tenisice, probao sam valjda s pet različitih vrsta, u nekima me bole više u nekim manje, ali u biti bole me. čak sam i bos trčao i onda me najmanje boljelo. čudno. barem meni.
                  Za tenisice ti je najbitnije da nisu ravne jer ubijaju pete, barem meni...
                  I prodajem tenisice za trčanje Adidas Bounce br. 46 2/3 pa ako si zainteresiran pogledaj oglas i javi se...

                  Comment


                  • #10
                    Re: vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

                    e bas to sta si reko...imam ja susjeda on jede samo za rucak a izgleda ko bacva..

                    Comment


                    • #11
                      Re: vježbe za definiciju, pomoć pri odabiru

                      Originally posted by Ant0ni0 View Post
                      Za tenisice ti je najbitnije da nisu ravne jer ubijaju pete, barem meni...
                      I prodajem tenisice za trčanje Adidas Bounce br. 46 2/3 pa ako si zainteresiran pogledaj oglas i javi se...
                      fala na ponudi, ali za broj i 2/3 su mi prevelike ma otišao sam kod ortopeda pa kaže da bi trebao uloške nosit, ma reko koliko ja trčim izvan trake je jako malo, samo bicikl, a od tog me sam guzica boli zbog nekvalitetnog sica

                      Comment

                      Working...
                      X