Announcement

Collapse
No announcement yet.

Home made utezi,može ovo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Home made utezi,može ovo?

    Bok ekipa,evo i ja nešto kombiniram da idem u izradu vlastite sprave,šipke i utega.
    E sad,za šipku se mislim jel mi isplativije kupiti original od 2m ili da kupim čeličnu cijev pa sam napravim graničnike ili čak je netko na forumu napisao da je on napravio od cijevi za vodu.
    A za utege sam mislio lijevati cement u kalupe al opet dosta njim komentira da to onda puca,cement se lomi...
    pa mi palo na pamet možda da je napuniti pletene vreće sa pijeskom,zavezati ih i staviti kuku na kraj tako da se mogu obijesiti o šipku koja bi isto imala kuku da vreća ne sklizne.
    U par vreća staviti pijeska da bude 5,10,15,20kg i kako mijenjam kilažu za vježbanje tako dodajem ili skidam vreće sa kuke.
    Šta mislite,može to tako?
    Trenutno mi je svaka kuna bitna pa kombiniram sa čim bi najpovoljnije prošao,a da opet mogu kvalitetno izvoditi vježbe.

  • #2
    Re: Home made utezi,može ovo?

    ne znam koliko bi ti to bilo stabilno... te vrece bi se ljuljale...

    Comment


    • #3
      Re: Home made utezi,može ovo?

      Ljuljale bi se na toj kuki na kojoj bi bile zakačene za kuku šipke ali nebi mogle pasti.Mislim da to šta se ljuljaju nebi previše
      utjecalo na izvođenje vježbi.Ti si lijevao utege od cementa ili?

      Comment


      • #4
        Re: Home made utezi,može ovo?

        probaj s kamenjem

        Comment


        • #5
          Re: Home made utezi,može ovo?

          ja sam jednom pisao o sipki tako da sam je napravia od cijevi za vodu,moze se napravit...
          ja sam prve utege radia od betona sa armaturom unutra znaci napravim armaturu od tondina i stavim u kalup zatim nalijem beton i stavis jednu cijev u sredinu da posli nemoras se zezati sa rupom...kad se sve to stvrdne,uzea sam jednu jako ljepljivu gumu sa smolom,te se gumene trake koriste u izoliranju kabela...ugl oko bucice namotas par krugova i sigurno ti nece raspast se,opet sve zavisi kakav ti je i beton...ugl to mozes bez problema koristit,al nesmis sad bacat to sa metra visine,moze onda napuknit i mrvit se...meni je i jedno i drugo jako dobro sluzilo,virujem da ce i tebi


          i da..stvar je kad radis uteg onda ides da nije presirok i uzak jer lakse puca
          Last edited by Tettorex; 01-08-12, 13:48.

          Comment


          • #6
            Re: Home made utezi,može ovo?

            A šta koristio si običnu cijev za kućnu instalaciju?Neznam koji je to fi,25mm?Jesi ju s nečim punio ili pustio da ostane šuplja?
            Koliku je kilažu mogla držati?

            Comment


            • #7
              Re: Home made utezi,može ovo?

              koristia sam pocincanu cijev fi30 na koju sam navuka plasticnu cijev da bi dobija sire hvatiste...na rubove sam stavia dva tondina zavarena oni su fi 28 i na njih idu ploce,narezani su zbog vide koja doteze to sve...tako da stavim ploce i zavidam maticu i odmah mogu trenirati
              Last edited by Tettorex; 02-08-12, 07:21.

              Comment


              • #8
                Re: Home made utezi,može ovo?

                Čekaj,to šta govoriš si napravio za šipku dužine 2m ili one male šta si slikao?

                Comment


                • #9
                  Re: Home made utezi,može ovo?

                  to sta govorim je za sipku od 180cm (duza mi netreba)...bit ce slika u mojoj temi

                  pita si za kilazu...maksimalno sta je prijatelj moga dignit je 140 kg tako da vise nisam stavlja,ali ne krivi se nista i cijev nisam punija nicim,moze u nju ugurati jos jedna cijev tako da dobijes 101% sigurnosti,ali po meni netriba jer ta cijev od fi 30 je deblja stjenka tako da...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Home made utezi,može ovo?

                    Hm,ako je tako dao si mi super ideju da si jeftino napravim šipku za bench,hvala ti stari.Eto šipka će najvjerojatnije biti od vodovodne cijevi,za utege se još razmišljam dali lijevati od cementa ili da mi uezi budu vreće pijeska raznih težina,a kavez od drvenih gredica.Plus dodatak za propadanje,zgibove,koloture za triceps i lat...jedva čekam.
                    Joj da mi je sad godišnji da si to za par dana sve posložim.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Home made utezi,može ovo?

                      Ako ti nije problem daj poslikaj kako si napravio tu šipku od 180cm.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Home made utezi,može ovo?

                        imas deblju i tanju stjenku,ja sam stavlja deblju kvalitetnije je

                        utezi znam da je skuplje od betona radit al puno su bolji,ne ljuljaju se i kvalitetniji su

                        kad budes radia kavez,napravi na papiru sve,pazi na pojacanja i optrecene tocke...i javi se ako mogu sta pomoc nije problem bar preko neta


                        poslikam ti sutra i objasnit cu ti sta i kako detaljno...


                        odakle si inace?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Home made utezi,može ovo?

                          Puno hvala na pomoći,javim se ako mi šta ne bude jasno.Imaš privatnu poruku.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Home made utezi,može ovo?

                            Originally posted by SuperTed View Post
                            Puno hvala na pomoći,javim se ako mi šta ne bude jasno.Imaš privatnu poruku.
                            pogledaj moju temu imas tamo update

                            Comment


                            • #15
                              Re: Home made utezi,može ovo?

                              Vidio sam,stvarno impresivno,još jednom kapa dolje.Složio si to za svaku pohvalu.

                              Comment

                              Working...
                              X