Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koji omjer za cement za lijevanje utega?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koji omjer za cement za lijevanje utega?

    Evo odluka je pala,ipak idem u izradu utega od cementa.
    Možda je pitanje glupo ali ipak mislim da bi tribalo dobro pogoditi omjer da mi se nabi raspadao i pucao beton kad se osuši.
    Planiram cement ulijevati u plastičnu kantu ali s tim da mi kanta bude kao kalup,tj kad se osuši beton da ga mogu izvaditi i u istu kantu ponovno naliti novi cement.
    Šta mislite bi kantu iznutra s nečim mogao premazati pa kad se beton stvrdne da mi lakše izađe?
    Stavio bih i komada žice u kantu pa zalio betonom.
    Jel bolje kupiti vrećicu izmješanog cementa ili sam miješati cement i pijesak?
    Kako ste vi radili?

  • #2
    Re: Koji omjer za cement za lijevanje utega?

    sto se tice kanti bilo bi najbolje da imas gradevinsku kantu, zato kaj kad nalijes beton i kad stisne udaris par puta izvana cekicem i beton se odvoji od kante i kantu mozes dalje upotrebljavat..
    Al po meni je bolje koristit ljepilo za pločice, lakse za mijesat i jeftinije...
    Evo link za omjer cementa i pijeska:
    http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=21241

    Comment


    • #3
      Re: Koji omjer za cement za lijevanje utega?

      od lima sam ja radia kalupe(nesto kao ono kad se torte rade pa ona dva lima se spoje da bi se biskvit ili sta vec ulia)
      i u sredinu stavis kartonsku cijev,ako bude kakvih anomalija lako se pobrusi i sredi...sad da ti kazem mjere limova za koju tezinu,to ti nemam pojma jer kako sam davno to radia nesicam se a i sve sam utege od betona podilija


      i kad sam naliva imali smo neke omjere ugl "krupno žalo" nismo nikad stavljali,nego pijesak

      Comment

      Working...
      X